444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Sağlık Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

01 Şubat 2013
Doğumdan yaşlılığa kadar geniş bir zaman dilimini kapsayan özel sağlık sigortası ile ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerine hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde sahip olunmaktadır.
 
Düzenli bir şekilde prim ödemesi yapılan sağlık sigortası poliçesi ile kaza ya da hastalık sonucu oluşacak sağlık giderleri, kolayca ve çok daha düşük ödemelerle karşılanabilmektedir.
 
Sağlık sigortasını almadan ya da yenilemeden önce, online sağlık sigorta sorgulama yaparak kişiye özel ihtiyaçlar doğru ve tam olarak tespit edilmelidir. Özel sağlık sigortası fiyatlarının belirlenmesinde, kişinin yaşı, varsa geçirmiş olduğu hastalıklar, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı, özel sağlık paketinin kapsam ve limitleri gibi unsurlar belirleyici olmaktadır.
 
Sağlık sigorta sorgulama işlemi, sigorta sorgulama ekranında istenen bilgiler tam olarak doldurarak, yorulmadan, acente acente dolaşmadan karşılaştırmalı olarak yapılabilir. Böylece farklı şirketlerin ürünlerinin ve içeriklerinin yanı sıra bu hizmetlerin maliyetleri de karşılaştırmalı olarak görülüp, en doğru poliçe alınabilmektedir.
 
 
Sağlık sigortalarında, teminat miktarları ve teminat kapsamı önemlidir. Hangi ürünün, hangi tür ihtiyaçlar için alındığı bilinmelidir. “Yatarak tedavi mi, yoksa hem yatarak hem de ayakta tedavi mi sizin için daha gerekli?”,  “Küçük sağlık giderlerinizi cebinizden karşılayıp, daha ciddi, masraflı hastalıkları mı sigorta kapsamında tedavi ettirmek istersiniz?”,  “Planladığınız hizmetleri paket halde alabiliyor musunuz, yoksa ek teminat ihtiyacınız da olacak mı?” gibi soruların cevaplarını vererek online sigorta sorgulama işleminizi yapabilir, kendiniz veya aileniz için en uygun sigortayı alabilirsiniz.
 
Hem kendinizin hem de ailenizin sağlık harcamalarını güvence altına almak, küçük ödemelerle büyük masraflardan kurtulmak için özel sağlık sigortanızı mutlaka yaptırın. İhtiyaçlarınıza özel, en uygun sağlık sigortasına sahip olmak için Sigortam.net internet adresinden veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma
Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma
Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.