Özel Sağlık Sigortası Aile Paketleri

Devlet sosyal güvenlik sistemi içerisinde çalışanlara, kişilere, eşlerine, çocuklarına ve bakmakla yükümlü olduklara kişilere, doktor, hastane ve sağlık yardımlarında bulunmaktadır. 

Hatta bir işte çalışmayan kişiler de sigorta primi ödeme şartıyla bu hizmetlerden faydalanabilmektedir. Devletin sunduğu sigorta dışında, sigorta şirketleri de kişilerin talepleri doğrultusunda özel sağlık sigortası yaptırmaktadır. 

Sigorta şirketlerinin uymaları gereken ve sağlık sigortasının şartlarını çizen özel sağlık sigortası genel şartları, özel sağlık sigortası poliçesi düzenlendikten sonra sigortalıya verilmelidir.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası poliçesi kapsamında olmak üzere; sigortalı kişilerin hastalanması ya da bir kaza sonucu yaralanması halinde, yapılacak tedavi masrafları ve gerekli ödemeler sigorta şirketleri tarafından ödenecektir. 

Aile Paketleri ile Ailenizi de Özel Sağlık Sigortası Sahibi Yapabilirsiniz?

Peki özel sağlık sigortası dahilinde sunulan avantajlar ve kolaylıklar sadece sigorta sahibi için mi geçerli? Özel sağlık sigortasının bir avantajı da sigorta sahibinin eşini ve çocuklarını da sigortaya dahil ettirebilmesidir. Bugün birçok sigorta şirketi ailelere yönelik ve ekonomik özel sağlık sigortası poliçesi sunuyor.

Özel sağlık sigortasındaki bu paketlerin her biri farklı güvenceleri sunmaktadır. Bu noktada önemli olan; paketler içerisinden ihtiyaca en uygun olanı bulmaktır. 

Geçerli olan özel sağlık sigortası poliçenize yeni eş, yeni doğmuş veya yeni evlat edinilmiş çocuklarınızı dahil ettirebilir, özel sağlık sigortanızın avantajlarından ailenizin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Ailenizin özel sağlık sigortası paketlerinden yararlanabilmesi adına yapmanız gereken ise eşiniz veya çocuğunuz olduğuna dair belgeleri belirlenen süreler içerisinde iglili sigorta şirketine ulaştırmaktır.

Evlenme, doğum veya evlat edinilme tarihinden itibaren belirlen süreler her sigorta şirketine göre farklılıklar içerecektir. Evlilik halinde eşinizi evlilik cüzdanında belirtilen tarihten itibaren aile sigortası kapsamında poliçenize dahil edebilirsiniz.  Yeni evlat edinilmiş çocuğa özel sağlık sigortası yapılması, yani aile kapsamında özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmesi de mümkündür. Evlilikte olduğu gibi evlat edinilmiş çocuğa dair belgelerdeki tarih geçerli kabul edilmektedir. 

Özel sağlık sigortasına ailenin dahil edilebilmesi için başvuru tarihi evlenme, doğum yahut evlat edinilme tarihinden itibaren belirlenen sürenin dışına çıkılmamalıdır.

Aile Paketleri ile İlgili Farklı Uygulamalar
 

  • Özel sağlık sigortası içerisinde belirlenmiş olan yaş sınırı 18-56 yaş aralığını kapsasa da, sigorta şirketleri farklı uygulamalarla bebek sigortası, yeni doğan sigortası ürünlerini özel sağlık sigortası kapsamında sunmaktadır. Bebek sigortası ve avantajları ile ilgili bilgi almak için ''Bebek Sağlık Sigortası Almanın Faydaları'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
     
  • Ayrıca sadece çocuk sigortası olarak ayrı ürünler tüketicilere seçenek olarak sunuluyor.
     
  • Ailenin bakmakla yükümlü olduğu çocuklar 30 yaşına kadar özekl sağlık sigortasına dahil edilebiliyor.

Eş ve çocukların dahil edilebildiği bu sistemle, kazalar ve beklenmedik hasarlar zaman kaybetmeden giderilecek, rahatsızlıkların sebep olduğu sağlık giderleri yüksek maliyetlere ulaşmayacaktır.

Bütün tedavi ve hastalığın teşhisine yönelik hizmetlerden bütün ailenin yararlanabilmesi yönüyle özel sağlık sigortası paketleri oldukça avantajlıdır. Bu süreç deneyim ve bilgi ister bu yüzden, en uygun koşullarda ve en ekonomik poliçeyi elde edebilmek için uzmanlardan yardım almanız fayda var. Özel sağlık sigortasına uygun fiyatlarla almanız için size yardımcı olacak ''Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Siz de hem kendinizi hem sevdiklerinizi korumak için özel sağlık sigortanızı geciktirmeyin. Uygun özel sağlık sigortası fiyatlarıyla sigortalanmak için dilerseniz Sigortam.net’ten online işlemler yapın, dilerseniz de 7/25 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL