Özel Sağlık Sigortası Başlama Süresi | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

Özel sağlık sigortası hayatımızda çok önemli bir yeri olan sigortadır. Hayattaki en değerli şeyin sağlık olduğunu söyleriz ama bunun için bir önlem almayız. Sağlık olmadan hayatın anlamı olmaz, hiçbir şeyden keyif alınmaz, para ve pulun önemi kalmaz.

Sağlığınız için belki kendinizi korumaya çalışıyor olabilirsiniz ama her ne kadar korursanız koruyun bazı riskler tahmin etmediğiniz bir anda karşınıza çıkabiliyor. Eğer böyle durumlarda sigortanız yoksa hayat daha çekilmez bir hal alır, maddi ve manevi sıkıntılar yaşarsınız. Hastalığınıza üzülmenin yanı sıra bütçe olarak da hastalığın boyutuna bağlı olarak büyük masraflarla karşılaşırsınız.

Sağlık sigortası yaptırmak için belli bir zaman yoktur. Bu nedenle bir an önce yaptırılması daha doğru olacaktır. Hayatta bir dakika sonra bile ne yaşayacağımızı bilmediğimiz için sigorta yaptırmayı geciktirmemek gerekir. Hastalığın meydana gelmesinden sonra da sigorta yaptırabilirsiniz fakat hastalığın çeşidine göre sigorta fiyatları da yükselecektir. Fiyatlar ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bazı şirketler ise, bazı önemli hastalıkları teminat altına dahi almamaktadır. Bu nedenle sigortanızı erken yaptırmanız her açıdan sizin için karlı olacaktır.

Sadece hastalıkta değil acil sağlık sorunlarında da özel sağlık sigortasına ihtiyacınız olacaktır. Ani bir rahatsızlık sonucu hastaneye gitmeniz durumunda oradaki masraflarınız da kapsam altındadır. Satın alınan poliçenin limit ve teminatlarına göre özel sağlık sigortası fiyatları da değişmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Sigorta şirketleri sağlık sigortası fiyatlarını belirlerken aşağıdaki özelliklere dikkat ederek teklif sunmaktadır.

Sigorta yapılacak kişinin;

 • Yaşı, cinsiyeti, medeni durumu vs. kişisel bilgileri, 
   
 • Sigorta yapılacak andaki sağlık durumu, 
   
 • Kalp-damar, şeker gibi kronik bir hastalığının olup olmaması, 
   
 • Daha önce yaşamış olduğu hastalıklar ve büyüklüğü, 
   
 • Ailesinde hastalık geçirenlerin olup olmadığı, bu hastalıkların kalıtsal olup olmadığı gibi durumlara bakılarak sigortalının sigorta yapılmasından sonra hastalıklarla karşılaşma risk oranı belirlenir ve buna göre belirlenen fiyatlar sunulur.

Sağlığınızı önemseyin ve riske atmayın. En uygun sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net üzerinden sağlık sigortası sorgulaması yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda satın alın.

  


Benzer İçerikler

Sigortam.net’ten Alabileceğiniz Yapı Kredi Sigorta Ürünleri

Yapı Kredi Sigorta 1943 yılında Halk Sigorta adı altında sigortacılık sektörüne giriş yapmış  ve 2000 yılında bugünkü adını almıştır. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Değişikliğinin Avantajları

23 Nisan 2014’te uygulanmaya başlayan özel sağlık sigortasındaki değişiklik bu tarihten itibaren özel sağlık sigortası satın alanlara birçok avantaj sunuyor.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Hesaplanır?

Günümüzde özel hastanelerin tedavi ücretlerinin oldukça yükseldiğini düşünürsek özel sağlık sigortasına yatırım yapmak, atılacak en doğru adımdır.

Devamını Oku