444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Değişikliğinin Avantajları

Özel sağlık sigortası sizi ve sevdiklerinizi olası hastalıklara karşı korur, maddi açıdan güvencede olmanızı sağlar.

23 Nisan 2014’te uygulanmaya başlayan özel sağlık sigortasındaki değişiklik bu tarihten itibaren özel sağlık sigortası satın alanlara birçok avantaj sunuyor.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmanız son derece kolay.

Özel Sağlık Sigortasının Getirdiği Avantajlar

Sigortalıların sigorta şirketlerinden ek prim uyguladıkları için fazlasıyla şikayetçi olmaları, Hazine Müsteşarlığı’nı sigortalıların haklarını korumak adına yeni bir yönetmelik yayınlamaya teşvik etti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Yeni yönetmeliğe göre avantajlar şu şekilde:

  • Eski uygulamada sigorta şirketleri, "ömür boyu yenileme garantisi" kapsamında bir sigorta ürünü sunduklarında, sigortalının herhangi bir hastalık riskiyle karşılaşması durumunda ek prim uyguluyorlardı. Yeni yönetmelikte bu durum değişti. Sigorta şirketi artık poliçede değişiklik yapamayacak. Yapmak istiyorsa da bu ürünü ömür boyu yenileme garantisi kapsamında sunamayacak.
     
  • Sigorta şirketleri artık poliçede yazan tüm bilgileri sigortalıya bildirmek zorunda. Yapacağı herhangi bir değişiklikte de sigortalının onayını alması gerekecek.
     
  • Sigorta şirketleri önceden sigortalıların geçmişteki sağlık bilgilerine istediği zaman ulaşıyordu. Yeni yönetmeliğe göre ise, sigorta şirketleri sigortalıdan onay alarak bu işlemi yapabilecek. 

Zaman kaybetmeden özel sağlık sigortanızı yaptırın, hastalıklara karşı güvencede olurken, avantajlardan da yararlanın. İster online olarak isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 sigortanızı satın alın.


Benzer İçerikler

Bütçenize Uygun Sağlık Sigortası Nasıl Olmalı?

Sağlık sigortası, çok önemli bir güvencedir. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanabilmek için ihtiyacınıza uygun sağlık sigortasını satın almalısınız. 

Devamını Oku

Hastalık Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Bir hastalık sonucunda doktora gitmenizin ve diğer sağlık harcamalarını yapmanızın gerektiği durumlarda eğer anlaşmalı kuruluşa giderseniz sadece belirlenmiş olan katılım payını ödeyip çıkarsınız. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın 5 Avantajı

Özel sağlık sigortasının avantajlarını öğrenin, vakit kaybetmeden sigortanızı yaptırarak sağlık masraflarınızı güvence altına alın, bütçenizi koruyun.

Devamını Oku