Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumunda oluşabilecek muayene, tedavi ve bakım giderlerini karşılayan sigorta türüdür. Söz konusu risklerin ne ölçüde karşılanacağı, genel ve özel şartlarda belirlenmiştir.

Özel sağlık sigortası poliçeleri ‘’yatarak tedavi’’ ve ‘’ayakta tedavi’’ olmak üzere 2 farklı teminatı kapsar. Bu 2 teminat dışında da doğum teminatı, aile paketi gibi seçeneklerle poliçe kapsamı genişletilebilir. Özel sağlık sigortası fiyatları, sigortalının seçeceği teminatlara ve sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarına göre değişiklik gösterir.

Özel sağlık sigortasına avantajlı bir şekilde sahip olmak isteyen kişiler, özel sağlık sigortası hizmeti aldığı şirketi seçerken özenli davranmalıdır. Sigorta şirketindeki dikkat edilecekler için; ”Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştirmek İsteyenler için 5 İpucu” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası primleri, sigortalıda gerçekleşmesi muhtemel hastalıklarla bağlantılıdır. Yani riskin gerçekleşme ihtimali ne yadar yüksekse, primler de o oranda yüksek olur. Risklerin yaşanma ihtimali ne kadar düşükse, prim teklifleri de oranda küçülür. Bu noktada sigorta şirketi, sigortalının hastalık geçmişi ile ilgili bir takım bilgilere gerek duyar.

Özel Sağlık Sigortası Poliçesi için Gerekli Bilgiler

  • Yaş, cinsiyet, medeni hal gibi kişisel bilgiler,
  • Poliçenin düzenlenme tarihindeki sağlık durumu,
  • Kalp-damar, şeker gibi devamlı bir hastalığın olup olmadığı,
  • Önceki hastalık durumu,
  • Kalıtsal hastalıklar,

Özel sağlık sigortası için talepte bulunan kişilerin 90 gün bekleme süresi vardır. Buradaki amaç fark edilmeyen sağlık sorunlarının olup olmadığını, kontrol etmektir.

Poliçe belirlenmeden önce verilen tüm bu bilgiler, sağlık sigortası hesaplamasında belirleyici esaslardır. Bu bilgilerle beraber doğum, yurt dışı geçerliliği gibi ek teminatların seçimi sigorta bedelini etkileyebilmektedir. Ek teminatlar limitli veya limitsiz olarak seçilebilir.

Sigortalı dilerse, eşinin ve çocuklarının sigorta primlerini vergiden düşebilir. Bu uygulamaya vergi indirimi denmektedir. Sigorta yaptıracak kişinin seçimleri ve sigorta şirketinin politikaları, özel sağlık sigortası hizmetlerini kısıtlayabilir veya arttırabilir. Vergi indirimiyle ilgili detaylı bilgi için; ”Özel Sağlık Sigortasında Vergi İndirimi” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu noktada sigorta şirketlerini karşılaştırmalı inceleyerek, sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi almak en doğru hareket olacaktır.

Siz de dilediğiniz sigorta şirketinin avantajlı sağlık paketine sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, uygun fiyatlarla kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın.

Telefon desteği için 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL