Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, kişilerin sağlıklarıyla ilgili oluşabilecek pek çok muhtemel risk için poliçede belirlenen, özel ve genel şartlar dahilinde edinmiş oldukları, isteğe bağlı sağlık güvenceleridir.
Sağlık sigortası poliçesi 1 yıllık ve kişiye özel olarak düzenlenir. 18 yaş itibariyle başlatılıp her yıl yenilerek 65 yaşına kadar devam edebilir. Bazı sigorta şirketleri 75 yaşına kadar da özel sağlık sigortası düzenleyebilmektedir.
Sağlık sigortalarında sigorta şirketlerinin hizmetleri farklı olduğu için, özel ve genel şartlar, teminat limitleri, sigortanın kapsamı gibi konular dikkatle irdelenmelidir.
Özel sağlık sigortalarında iki türlü teminat bulunmaktadır.

1. Ayakta Tedavi Teminatı

Yatarak tedavinin kullanılmadığı durumlarda genel olarak sağlık sigortası poliçelerinde belirtilmiş olan özel ve genel şartlar limitleri ve kapsamı doğrultusunda; sigortalının doktor, ilaç, tahlil, röntgen, modern teşhis (mr-tomografi-sintografi), fizik tedavi masraflarının karşılandığı teminattır. Ayakta tedavi teminatının katılım oranı şirketlere göre değişmektedir. Bu konu özel şartlar kısmında incelenmelidir.

2. Yatarak Tedavi Teminatı

Tek başına da alınabilen bir teminattır. Hastalığın tedavisi için sigortalıya cerrahi bir uygulama veya hastanede yatması gereken bir durum olduğunda devreye girer. Sigorta şirketi oluşacak olan masrafları poliçede belirtilen limitlerde karşılar. Poliçe özel ve genel şartlarında yazılı olan alt limitler olabilir. Bunlar; ameliyat giderleri, oda refakatçi giderleri, özellikli tedavi, yoğun bakım gideri, suni uzuv giderleri, ameliyat malzemeleri, küçük müdahaleler, evde bakım, acil durumlardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Poliçesine Sahip Olduğunuzda Nelerden Faydalanabilirsiniz?

Birçok sağlık hizmetinden, en iyi sağlık kurumlarında hiçbir ücret ödemeden ya da çok küçük katılım payları ödeyerek hizmet alabilirsiniz. Satın alacağınız sağlık sigortası tipine göre teminatlarınız değişse de genellikle poliçelerde yatarak işlemler sigorta tarafından karşılanmaktadır. Ayakta yapılan işlemlerde yine poliçe tipinize göre %10-30 gibi değişen katılımlarınız olabilir.
Sigortanızın karşılamadığı hizmetlerde dahi yaptıracağınız işlemlerde sigortanıza özel belli indirimler alma hakkınız vardır. Bu yüzden sigorta şirketinizi ve sigorta teminat kapsamınızı doğru belirlemelisiniz.
Sağlıklıyken ve erken yaşta yaptıracağınız bir sağlık poliçesi uzun vadede daha az sağlık ücreti ödemenize ve daha kapsamlı hizmetler almanıza yardımcı olacaktır.
Bütçeniz ve ihtiyacınız için en uygun özel sağlık sigortasını yaptırmak, hastalık ve kaza durumunda sizin için önemli avantajlar sağlayacaktır.
En uygun sigorta poliçesini almak için ihtiyaçları belirlemek ve sigorta şirketlerinin verdiği teklifleri karşılaştırarak seçim yapmak gerekir.
Özel sağlık sigortası poliçeleri, farklı sigorta şirketlerinin sunduğun farklı hizmetler, teminat kapsamları, alt limitleri ve genel özel şartları nedeni ile karmaşık olabilir. Bu durumda ihtiyaçları karşılayacak ve bütçeye en uygun özel sağlık poliçesinin seçimi için sigorta uzmanından destek alınması hastalık veya kaza durumunda en iyi hizmeti almak için önemlidir. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 7 gün 24 saat Sigortam.net’in sigorta uzmanlarından yardım alabilirsiniz.
Sigortam.net’ten sigorta teklifi alabileceğiniz sigorta şirketleri listesi için tıklayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL