Özel Sağlık Sigortası Hesaplamalarını Neler Etkiler?

Özel sağlık sigortası yaptırmanın önemi gün geçtikçe artıyor. Bunda, sigortanın küçümsenmeyecek deredeceki avantajlarının yeri büyük. Özel sağlık sigortaları primlerinin karşıladığı; acil yardım, tetkik, hastane, tedavi, cerahhi operasyon ve ilaç giderleri sigorta kapsamındaki güvencelerden sadece birkaç tanesi.

Özel sağlık sigortası poliçesine sahip bireyler her şeyden önce dilediği sağlık kuruluşu ile dilediği sağlık uzmanını seçme şansını elinde bulunduruyor.

En iyi hastanelerden, en iyi doktorlarla yararlanma imkanı bulan kişiler tedavi süresince karşılaşabilecekleri harcamaları kontrol edebiliyor, bütçesini aşmak zorun kalmıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Poliçe sahipleri, sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşları sayesinde kaza veya hastalık durumunda normal ödeyecekleri tedavi masraflarının altında bir tutar ödüyor.

Sigortalı kişiler dilerlerse ülke dışında da tedavi olma imkanını elinde bulunduruyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken sigorta şirketini doğru seçmek, çünkü; sigorta şirketlerinin anlaşmalı sağlık kuruluşları ağının geniş olması önemli bir detay.

Özel Sağlık Sigortası Primlerini Etkileyen Değişkenler

Kişilere büyük kolaylık ve konfor sağlayacak, özel sağlık sigortası primleri belirlenirken üzerinde durulan iki önemli detay var: sigorta kapsamındaki güvenceler ve limitler.

Sigortanın kapsayacağı güvencelerin fazla olması primlerin tutarını artıran bir değişkendir. Bu yüzden, sağlık sigortasına sahip olacak kişilerin sadece gereksinim duyduğu teminatları alması doğru olacaktır.

Sigorta kapsamındaki limitlerin minimum düzeyde tutulması, sigorta teklifleri ve primlerini düşürecektir. Özel sağlık sigortası fiyatları hesaplanırken primlere etki edecek bir diğer değişken de katılım payıdır. Özel sağlık sigortasında katılım payından kastedilen; poliçe limitleri içerisinde kalmak koşulu ile sağlık harcamalarının belli bir oranda sigortalı tarafından üstlenilmesidir. Katılım payı sayesinde sigorta poliçesi daha düşük primde ödenebilir.

Limitsiz tedavi yerine, ufak çaplı sağlık harcamalarını kabullenmek yani, limitleri çizilmiş bir tedavi güvencesi almak daha doğru olacaktır.

Limitler, güvenceler ve katılım payı sigorta sahiplerinin müdahalede bulunabileceği noktalardır. Özel sağlık sigortasındaki limitsiz teminatlar hakkında bilgi sahibi olabilmek için; ”Limitsiz Özel Sağlık Sigortası” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hesaplamalarda kullanılacak başka değişkenlerde var ancak bunlar, sigorta sahibinden bağımsızlar. Örnek verecek olursak; sigorta sahibinin cinsiyeti, yaşı, boyu ve kilosu, hastalık geçmişi, ikamet edilen il, kişinin daha önceden sağlık poliçesi olup olmadığı… v.b etkenler de özel sağlık sigortası fiyatlarında belirleyici roldeler.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortası için özel sağlık sigortası hesaplamanızı Sigortam.net’te yapın, Türkiye’nin en iyi sağlık sigortası şirketleriyle sigortalanın. Dilerseniz 7 gün 24 saat hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan sigorta uzmanlarımıza hemen ulaşarak sigorta poliçenizi anında telefonda satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL