Özel Sağlık Sigortası için 5 İpucu

Her sigorta çeşidinde olduğu gibi özel sağlık sigortası alırken de ücretleri belirleyecek olan belirli kıstaslar vardır. Bu kıstasların içerisinde en önemlisi ise; kişinin seçimleri, belirlediği teminatlardır. 

Örneğin sigorta kapsamında hizmet alınacak olan hastane eczane veya sağlık kuruluşunun çevredeki yaygınlığı gibi etkenler özel sağlık sigortası fiyatlarını belirleyen, bütçenizi etkileyen unsurlardır. Sigortalı bu etkileri kendi seçimleri doğrultusunda kısıtlamaya gidebilir veya teminatlarını arttırabilir.

Özel sağlık sigortasının genel kapsamı dışında yer alan ek teminatlar da sigorta sahibi tarafından seçilmektedir. Poliçenize; yatarak tedavi dışında ayakta tedavi, yurtdışı teminatı veya doğum teminatı gibi ek teminatların dahilindeki hizmetleri ekletmeniz halinde, sigorta ücretide değişecektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL
 
Özel sağlık sigortası farklı ve önemli detaylar içeren bir sigorta çeşididir ve yaptırmadan önce mutlak suretle farklı hizmetler incelenmeli, farklı sigorta şirketleri incelenmeli, poliçeyi uyguna getirebileceğiniz detaylar hakkında araştırmalar yapılmalıdır. 

Sigorta alırken sigorta sahibi olmak isteyenlerin elinde olmayan şeyler olduğu gibi kendilerinin yapabileceği şeyler de var. Özel sağlık sigortanızda nasıl fark yaratabilir, ne gibi değişiklikler yapabilirsiniz öğrenin.  Uygun fiyatlarla hem kendinizi hem sevdiklerinizi koruyun.

Sağlık Sigortanızda Değişiklik Yaratacak 5 İpucu
 

İnternet Üzerinden Kendi Priminizi Araştırın

Hizmet aldığınız sigorta şirketinin hizmetinden memnunsanız ve sigorta şirketinizi değiştirip değiştirmeme arasında kararsızsanız, internet üzerinden özel sağlık sigortası sorgulama formu ile prim bedellerini karşılaştırın. Böylece aynı teminatlara çok daha uygun fiyatlarla ulaşma imkanını kaybetmezsiniz.

Özel Sağlık Sigortanızın Primlerini Yıllık Olarak Ödemeye Çalışın

Özel sağlık sigortası yaptırdığınızda yıl içinde ödeyeceğiniz primleri aylık ya da 3 aylık dönemsel primler şeklinde ödemek yerine, bir seferde olmak üzere yani yıllık olarak ödemeye özen gösterin. Parça parça ödeyeceğiniz primler yerine bir kerede ödediğiniz primler sayesinde sigorta şirketleri bazen indirim uygulayabiliyor. Böylece her ay prim ödeme kaygısı yaşamazsınız.

Özel Sağlık Sigortasında Ek Prim

Özel sağlık sigortanıza dahil ettirebileceğiniz ek primler sayesinde beklenmedik durumları daha kolay teminata alabilirsiniz. Eğer yeni bir sağlık sigortası poliçesi alacaksanız sigorta şirketinin ek prim paketlerini öğrenin; sigorta şirketinizi değiştirmek istiyorsanız da ek prim paketine neleri dahil ettiğini sorarak değiştirme kararınızı gözden geçirin.

Özel Sağlık Poliçenizin Fiyatına Dikkat

Temel özel sağlık sigortası paketleri hemen hemen her sigorta şirketi için aynı kapsamları içerse de sağlık sigortası fiyatları arasında farklılıklar olabiliyor,  poliçenizi almadan önce fiyat farklılığının size bir avantajı olup olmadığını sorgulayın.

Sigorta Fiyatlarını Karşılaştırın

Prim bedelleri arasında teminatlardan ve seçilen şartlardan dolayı farklılıklar olabiliyor. Ancak günümüzde online sigorta hizmetleri ile sigorta şirketlerinin farklı prim bedellerini araştırmak bu farkı görmenizi kolaylaştıracaktır.

Siz de özel sağlık sigortası yaptırmak istiyor ancak karar veremiyorsanız Sigortam.net’e gelin, en uygun özel sağlık sigortasına sizi ulaştıracak sigorta sorgulama formunu doldurun. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL