Özel Sağlık Sigortası İndirimi Neleri Kapsar?

Sağlığınızı korumak için yaptığınız çabaların aslında en önemlisiözel sağlık sigortası yatırmaktır. Çünkü önlemler alsanız da beklemedik risklerle karşılaşma olasılığı vardır. Bu durumlarda yaşanılan üzüntünün yanı sıra büyük sağlık masraflarının da ortaya çıkması oldukça yıpratıcı bir süreç geçirmenize neden olacaktır.

Özel sağlık sigortası bu masraflar teminat altına alarak huzurlu bir hayat geçirmenizi amaçlar. Özel sağlık sigortasının teminatları ile ilgili “Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?” yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu sigorta çeşidi istediğiniz özel sağlık kuruluşlarından ve doktordan hizmet almanızı sağlar.

Özel sağlık sigortasının koruma altına aldığı büyük masrafların yanında ödenecek olan primin miktarı oldukça az olacaktır. Özel sağlık sigortasının fiyatlarını belirleyen bazı özellikler vardır. Bunların dışında sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte yapılan indirimler de söz konusudur. Yine bu indirimlerin oranı da şirketlere göre değişiklik göstermektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortasının Fiyatlarını Belirleyenler
 

 1. Mevcut sağlık durumu fiyatı etkileyenler sebepler arasındadır. Kalıtsal bir hastalığın olması ya da olmaması durumunda sigorta şirketinin indirim ya da surprim uygulama durumu vardır.
   
 2. Kişinin cinsiyeti, boyu-kilosu, yaşı, mesleği vs. etkilidir. Örneğin, ileri yaştaki birinin poliçeyi fiyatıyla genç kişinin ki aynı olmaz.
   
 3. Önceden geçirilmiş hastalıklar ve boyutları da önem taşır. Tekrar geçirme olasılığına göre fiyatlar belirlenebilmektedir.
   
 4. Ailede kalıtsal hastalıkların bulunup bulunmadığı da önemlidir. Çünkü kişinin de bu hastalıklara yakalanma olasılığı vardır.
   

Özel Sağlık Sigortası İndirimleri
 

 • İlk kez poliçe yaptırırken hoş geldin indirimi yapılır.
   
 • Yaşanılan şehre göre de indirimler yapılabilmektedir.
   
 • Örneğin avukatlık gibi bazı mesleklere de indirim uygulanır.
   
 • Aile indirimi de mevcuttur.
   
 • İlk poliçe süresi boyunca riskle karşılaşılmamış yani şirket tazminat ödemesi yapmamışsa poliçe yenilemede indirim uygulanır.
   
 • Ömür boyu yenileme garantisi” kapsamında poliçe satın alınmışsa poliçe fiyatlarında herhangi bir artırım ya da indirim söz konusu olamaz. Her yıl aynı şekilde yenilenir.

İndirimlerden faydalanmak en önemlisi de çıkabilecek sağlık masraflarından kurtulmak için özel sağlık sigortası yaptırın. En uygun özel sağlık sigortası için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL