Özel Sağlık Sigortası Kapsamı Neye Göre Değişir?

Sağlık hayattaki en önemli konulardan biridir. İnsan sağlıklı olmayınca hayat eziyet haline gelir. Hastalığın çeşitlerine ve boyutuna bağlı olarak hayat şartları etkilenir. Belki bir işte çalışarak para kazanmak bile engellenebilir. Bunun için sağlığa çok iyi bakılmalı, kendi çabalarımızın dışında sigorta yaptırarak hastalık sonrası refah korunmalıdır.

Özel sağlık sigortası aniden ortaya çıkan ve kaza sonucu meydana gelen hastalıkların yatarak ve ayakta tedavisini, ameliyat, ilaç masraflarını, muayene ücretleri gibi harcamaları büyük oranda karşılar. Bu oran aldığınız poliçenin limit ve teminatlarına bağlı olarak değişmektedir. Dolayısıyla poliçe imzalanmadan önce bu hususlar detaylı şekilde incelenmelidir. Özel sağlık sigortası teminatlarını detaylı olarak görebilmek için "Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Küçük primler ödeyerek hastalık durumunda hem siz hem aileniz maddi açıdan zorlanmaz, daha büyük ödemeler yapmaktan kurtulmuş olur. Ayrıca özel sağlık sigortasında tedavi zamanı rahatça seçilebilir. Genel sağlık sigortasında hafta içi mesai saatleri içerisinde hizmet alırken, özel sağlık kuruluşlarında mesai saatleri dışında ve hafta sonları da hizmet almanız mümkün. Ayrıca istediğiniz sağlık kuruluşunu ve hatta doktorunuzu da seçebiliyorsunuz.

Sigortam.net’ten En Uygun Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası primleri belli kriterlere göre değişmektedir. Bu kriterler aşağıdaki gibidir:

 • Sigorta yapılacak kişi daha önce bir hastalık geçirmişse tekrar hastalanma riski olabilir. Bu nedenle hastalığın tipine ve boyutuna göre primler yüksek olacaktır. 
   
 • Ailesinde kalıtsal bir hastalık olan kişilere bu hastalığın geçmiş olması muhtemel olabileceği için fiyat artacaktır.
   
 • Yaşı,
   
 • Cinsiyeti,
   
 • Medeni hali,
   
 • Mevcut sağlık durumu, hastalığın tipi ve boyutuna göre fiyatları artıracaktır.
   
 • Alınan ek teminatlar fiyatı yükseltir. Her ek teminatın kendine ait primi vardır. Dolayısıyla gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları satın almanız gerekir.
   
 • Kalp, şeker ve damar hastalıklarının bulunup bulunmadığı fiyatları önemli ölçüde etkiler. Bu kriterlere sahip kişinin primi elbetteki kriterlerin dışında kalan kişilere göre daha fazla prim ödeyecektir. Çünkü bu kişilerde hastalık riski daha fazladır.

Özel sağlık sigortanızı biran önce yaptırın, risklere karşı koruma altında olun. Sigortam.net’tensigorta sorgulama yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL