Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmesi, ihtiyaçlarını karşılaması, sosyal aktivitelerini yerine getirebilmesi için sağlığının iyi olması gerekir. Bu nedenle sağlık hayattaki en önemli şeydir ve olası risklere karşı kendinizi korumaya almanız gerekir.

Kişisel çabaların dışında yasal olarak da korunmak sağlığınız için son derece önemlidir. Çünkü, ne kadar önlem almaya çalışsanız da hayatta olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığınız vardır. Bu olumsuz durumlarla karşılaştığınızda elbette ki yanınızda bir güvenceniz olsun istersiniz. İşte sigorta bu noktada en büyük güvencedir.

Özel sağlık sigortası yaptırmanız durumunda kaza riski sonucu yaralanmanız ya da olası bir hastalığın meydana gelmesi sonucu tedavi ve ilaç masraflarınız özel sağlık sigortası tarafından karşılanır. Sigorta için prim ödeyeceğiniz doğrudur ama büyük bütçeler gerektiren bir sağlık riskiyle karşılaşmanız durumunda ödediniz primler çok küçük kalacaktır. Yani küçük primlerle büyük bir “güven” satın almış olacaksınız. Sigorta primleri neye göre değişiyor merak ediyor olabilirsiniz, bu sorunun cevabına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Primleri Neye Göre Değişir?

 • Yaş, cinsiyet, medeni durum,
   
 • Geçirilen hastalıklar,
   
 • Ailede bulunan kalıtsal hastalıklar,
   
 • Kalp-damar gibi rahatsızlıklar.
   
 • Mevcut sağlık durum.

Yukarıdaki özelliklere göre özel sağlık sigortası fiyatları değişmektedir. Hastalık riskinin yüksek olduğu kişilerde sigorta primleri de yüksek olacaktır. Fiyatları etkileyen en önemli kriterlerden biri de seçilen teminatlardır. Bu nedenle teminatlar üzerine çok düşünülerek, incelenerek poliçe satın alınmalıdır. Hatta fiyattan çok teminatlar önemlidir. Risk durumunda zararlarınızı karşılamayan teminatların poliçenizde bulunması cebinizden fazla para çıkmasına neden olur. Dolayısıyla yaptırdığınız sigortanın pek bir önemi kalmaz. Bu nedenle ucuz fiyat yerine uygun fiyatlı ve ihtiyaçlarınızı karşılayan sigortayı yani güvenceyi satın almanız gerekir. Sigorta satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları "Özel Sağlık Sigortası Alırken Gözden Kaçmaması Gereken 5 Detay" yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sizin için en doğru güvenceyi en iyi Sigortam.net sağlar. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan Sigortam.net, bilgilerinize en uygun sigorta tekliflerini size sunar. Teklifler arasında online olarak fiyat ve teminat karşılaştırması yapmanızı ve en uygun gördüğünüz sigortayı kolayca satın almanızı sağlar. İster sigorta sorgulama yaparak online, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar.  Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın, Tek Bir Ekrandan Karşılaştırma Yapın!

Online sigorta teklifi...almanın en büyük avantajı, acenteleri dolaşmak zorunda kalmamaktır. Ayrı ayrı sigorta şirketlerini aramak, teklif almak ve...sonrasında onları değerlendirebilmek zor hatta bazen kafa karıştırıcı olabilir. Online sigorta tekliflerini almak...ise çok daha basit ve net bir süreçtir. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak birçok sigorta şirketini...aynı ekranda görebilirsiniz. Bu sayede sigorta fiyatlarını karşılaştırarak hangisinin bütçenize en uygun olduğunu bulabilmeniz...çok daha rahat olur. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik...sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre...bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz....İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten...Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı...olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız...gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit...seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size...gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü...satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca...sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının...masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri...olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortası teklifi alarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!