Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmesi, ihtiyaçlarını karşılaması, sosyal aktivitelerini yerine getirebilmesi için sağlığının iyi olması gerekir. Bu nedenle sağlık hayattaki en önemli şeydir ve olası risklere karşı kendinizi korumaya almanız gerekir.

Kişisel çabaların dışında yasal olarak da korunmak sağlığınız için son derece önemlidir. Çünkü, ne kadar önlem almaya çalışsanız da hayatta olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığınız vardır. Bu olumsuz durumlarla karşılaştığınızda elbette ki yanınızda bir güvenceniz olsun istersiniz. İşte sigorta bu noktada en büyük güvencedir.

Özel sağlık sigortası yaptırmanız durumunda kaza riski sonucu yaralanmanız ya da olası bir hastalığın meydana gelmesi sonucu tedavi ve ilaç masraflarınız özel sağlık sigortası tarafından karşılanır. Sigorta için prim ödeyeceğiniz doğrudur ama büyük bütçeler gerektiren bir sağlık riskiyle karşılaşmanız durumunda ödediniz primler çok küçük kalacaktır. Yani küçük primlerle büyük bir “güven” satın almış olacaksınız. Sigorta primleri neye göre değişiyor merak ediyor olabilirsiniz, bu sorunun cevabına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Primleri Neye Göre Değişir?

 • Yaş, cinsiyet, medeni durum,
   
 • Geçirilen hastalıklar,
   
 • Ailede bulunan kalıtsal hastalıklar,
   
 • Kalp-damar gibi rahatsızlıklar.
   
 • Mevcut sağlık durum.

Yukarıdaki özelliklere göre özel sağlık sigortası fiyatları değişmektedir. Hastalık riskinin yüksek olduğu kişilerde sigorta primleri de yüksek olacaktır. Fiyatları etkileyen en önemli kriterlerden biri de seçilen teminatlardır. Bu nedenle teminatlar üzerine çok düşünülerek, incelenerek poliçe satın alınmalıdır. Hatta fiyattan çok teminatlar önemlidir. Risk durumunda zararlarınızı karşılamayan teminatların poliçenizde bulunması cebinizden fazla para çıkmasına neden olur. Dolayısıyla yaptırdığınız sigortanın pek bir önemi kalmaz. Bu nedenle ucuz fiyat yerine uygun fiyatlı ve ihtiyaçlarınızı karşılayan sigortayı yani güvenceyi satın almanız gerekir. Sigorta satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları "Özel Sağlık Sigortası Alırken Gözden Kaçmaması Gereken 5 Detay" yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sizin için en doğru güvenceyi en iyi Sigortam.net sağlar. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan Sigortam.net, bilgilerinize en uygun sigorta tekliflerini size sunar. Teklifler arasında online olarak fiyat ve teminat karşılaştırması yapmanızı ve en uygun gördüğünüz sigortayı kolayca satın almanızı sağlar. İster sigorta sorgulama yaparak online, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL