Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası; hastalık veya kazan gibi durumların yaşanması ile beraber ortaya çıkan sağlık masraflarının tamamının güvence altına alındığı sağlık sigortasıdır.

Kaliteli sağlık hizmetlerinden bütçeye en uygun şekilde yararlanabilmek için özel sağlık sigortası yaptırılmalıdır. Lüksten çok tedavi sürecindeki giderlerin zorlanmadan karşılanabilmesini sağladığı için ihtiyaç olmaktadır. Kaza ya da hastalıktan doğan sağlık problemlerinin hem maddi hem de manevi olarak daha kolay aşılmasını sağlamaktadır. 1 yıl süre ile yapılan özel sağlık sigortasını yaptırabilmek için SGK’lı olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Özel sağlık sigortası kapsamında ayakta ve yatarak tedavi masraflarının bütçeyi yormadan karşılanabilmesi mümkün olmaktadır. Sağlık problemlerinde hem anı hem de gelecekte yaşanabilecek rahatsızlıkları güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

Özel sağlık sigortası nedir sorusunu ayrıca cevaplandırmak gerekir ise; poliçe sahibinin hastalık ve kaza gibi durumlarda ortaya çıkan sağlık problemlerinin tedavisinin karşılanmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Poliçede yer alan teminatlar ve limitler doğrultusunda özel sağlık sigortası tarafından sağlık sorunlarının tedavileri karşılanmaktadır. Bu sebeple poliçe yaptırılırken teminatlara özel olarak ilave edilmesi istenen hizmetler eklenmelidir. Zorunlu olmamakla beraber, isteğe bağlı sağlık sigortası ürünüdür.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

özel sağlık sigortası nedirBelirlenen limitler, özel ve genel şartlar dahilinde, daha önceden özel sağlık sigortasında belirtilen olası risklere karşı sigortalıyı korur. Sigortalının istediği özel sağlık kurumundan ve doktordan sağlık hizmeti alabilmesine yarar.

Bir özel sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsurlardan biri genel ve özel şartlardır. Özellikle incelenmeli ve kişiye en uygun poliçenin seçilmesi gereklidir. Genel şartlar bölümü tüm sigorta şirketleri içinde fazla farklılık göstermemesine rağmen özel şartlar bölümünde sunulan sigorta hizmetleri her sigorta şirketinde farklılık gösterir.

Özel sağlık sigortası fiyatları ve teminatlarını incelemek için özel sağlık sigortasına başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özel sağlık poliçesini seçmeniz mümkün olur. Doğum teminatı gibi ek teminatlar hakkında da bilgi alarak dilerseniz ihtiyacınız olan ek teminatları da poliçenize ekletebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortasının Kapsamı Nedir?

Özel Sağlık Sigortaları, sigortalılarına diledikleri doktor veya sağlık kurumunda tedavi olma özgürlüğü tanır. Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına göre sigortalının geçirdiği herhangi bir hastalık ya da bir kaza sonucunda ortaya çıkan ayakta tedavi veya yatarak tedavilerine ait masrafları karşılamayı taahhüt eder.

Üstelik bunu özel şartlarda belirtti ise yurtiçi ve yurtdışı dünyanın neresinde olursa olsun karşılar. Özel sağlık sigortaları yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olur.

Özel sağlık sigortası neleri kapsar sorusunun cevabı, sağlık sigortası genel sözleşmesi ile verilmektedir. Mevcut olmayan ve gelecekte oluşma ihtimali bulunan bütün hastalıklar özel sağlık sigortası kapsamında olmaktadır. Özel sağlık sigortası kapsamı, dahil olunan sigorta ürününe göre değişiklik göstermektedir. Standart sözleşmelerin teminat kapsamlarının değiştirilebilmesi ve ek maddeler eklenebilmesi mümkündür. Doğum, ameliyat, fizik tedavi, evde tedavi, yurt dışı tedavi imkanı gibi ek maddeler özel sağlık sigortasına dahil edilebilmektedir.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Özel sağlık sigortası yaptırıldığında ödenmesi gereken bir prim tutarı bulunmaktadır. Sigorta yaptıracak olan kişinin yaşına, cinsiyetine, sağlık geçmişine, sigorta poliçesine dahil etmek istediği ek teminat olup olmamasına göre özel sağlık sigortası prim tutarı belirlenmektedir. Kişiye özel olarak prim tutarı hesaplanmaktadır.

Özel sağlık sigortası ne zaman başlar sorusunun cevabı ise; ilk prim ödemesinin yapıldığı tarih olmaktadır. Özel sağlık sigortası poliçesi hazırlandıktan ve düzenli olarak prim ödemesi yapılmaya başlandıktan sonra poliçe bitim tarihine kadar özel sağlık sigortası sürmektedir. Poliçe bittiğinde ise yenilenerek tekrar sağlık güvence altına alınabilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmak gerekir ise; Sigortam.net üzerinden uzman sigorta danışmanları ile iletişime geçerek kişi kendine en uygun özel sağlık sigortası ürününü seçebilmektedir. Hem bütçesine hem de özel sağlık ihtiyaçlarına göre sigorta ürününü belirlemelidir. Alınan teklifler içerisinden en uygununu satın alabilmek için özel sağlık sigortası başvuru formu doldurulmalıdır.

Ayakta Tedavi Hizmetleri Nelerdir?

Özel sağlık sigortası nedir ne işe yarar sorusunun cevaplarından biri de hastanede yatmayı gerektirmeyen tanı ve tedavilerin masraflarını karşılamasıdır. Ayakta tedavi kapsamında teminat altına alınmış olan tanı ve tedaviler aşağıda verilmiştir:

• Doktor muayeneleri
• Reçeteli ilaç alımı
• Görüntüleme giderleri
• Fizik tedavi masrafları
• Mevcut rahatsızlığın geçmesi için gerekli olabilecek bandaj, boyunluk, koltuk değneği, varis çorabı gibi tıbbi malzemelerin tamamı
(Sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir.)

Yatarak Tedavi Hizmetleri Nelerdir?

Özel sağlık sigortası genel şartları kapsamında yatarak tedavi teminatları aşağıdaki gibidir:

• Gerçekleştirilen ameliyatlar
• 24 saat yatış gerekliliği olan ameliyatsız tedaviler
• Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz masrafları
• 149 birime kadar olan cerrahi ve ortopedik operasyonlar
• Evdeki tıbbi bakım hizmetleri
• Kaza ya da rahatsızlık sonucunda el, kol, bacak, göz ve meme protezi gerekiyor ise buna yönelik masraflar
• Acil durumlarda yerinde müdahale ya da en yakın sağlık kuruluşuna gitmek için yapılan masraflar
• Trafik kazası sonrasında hasar almış dişlere uygulanan tıbbi ve cerrahi tedaviler
• Yatarak tedaviye ait olan rehabilitasyon masrafları
• Ameliyat tazminat teminatı

Özel Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin yararlanacakları sigorta ürününe göre yaş sınırı farklılık gösterebilmektedir. Özel sağlık sigortası yaş sınırı 18 ile 65 yaş arasıdır. 18 yaşından küçük çocuğu bulunan ebeveynler, kendi özel sağlık sigortalarına çocuklarının sigortalarını ekleyerek çocuklarının da ihtiyaç halinde tedavi giderlerinin karşılanmasını sağlayabilmektedirler.

Hamileyken Özel Sağlık Sigortası Yapılır Mı?

Hamileyken özel sağlık sigortası yapılır mı sorusunun cevabına bakıldığında; eğer özel sağlık sigortası yapılırken poliçeye ek teminat olarak hamilelik ve doğum dönemindeki masrafların karşılanması da eklenir ise, hamilelik döneminde sigorta güvencesinde olunabilmektedir.

Özel sağlık sigortası doğum masraflarını ek teminat adı altında karşılamaktadır. Ancak bazı sigorta şirketleri doğum teminatı için 1 yıl bekleme süresi koyabilmektedir. Sigorta şirketlerinden bazıları hamilelikten 6 ay önce doğumun teminat kapsamına alınmasını da kabul etmektedir. Ne kadar süre önce ek teminat olarak poliçeye eklenmesi gerektiği sigorta uzmanlarına danışılarak öğrenilmelidir. Bu sayede hamilelik ya da doğum süresince problem yaşanmamaktadır.

Sağlık Sigortanızı İhmal Etmeyin!

Siz de özel sağlık sigortası yaptırmadıysanız, Sigortam.net‘ten teklif alarak fiyatları ve teminatları değerlendirin, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun özel sağlık sigortasını rahatlıkla seçin. Özel hastanelerden rahatça yararlanmak, daha kaliteli ve düşük bütçeli bir sağlık hizmeti için özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası KapsamıTamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı nedir? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hangi...masrafları karşılar? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hakkında merak edilenleri yazımızda bir araya...getirdik.
Tamamlayıcı sağlık...sigortası, kişilerin istekleri doğrultusunda yaptırabildikleri sigorta alternatifidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası...alan kişiler, anlaşmalı sağlık kuruluşları ve özel hastanelerden dilediği hizmeti alabilmektedir. [widget...id="sigortamnet_tss_widget-2"] tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamıBu sigortayı sadece SGK’lı, 55 yaş...altı, T.C. vatandaşı olan kişiler satın alabilirler. Kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı...poliçe satın alabilirler. Sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak sağlık giderleri,...tamamlayıcı sağlık sigortası ile giderilebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasını bir örnekle açıklamak, anlaşılması...açısından daha faydalı olacaktır; örneğin tedavi ücreti 500 TL’yi buldu ancak devlet sadece 200’TL’sini karşılıyor....Kişinin tamamlayıcı sağlık sigortasının olması durumunda, sigortalının ödemesi gereken hizmet bedeli çok daha düşük...olacaktır veya hiç bir bedel ödemesi gerekmeyecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet destekli özel sağlık sigortası şeklinde de adlandırılabilir. Tamamlayıcı sağlık...sigortası, sigorta şirketlerinin talep ettiği primler, sigorta sahibi olmak isteyen kişinin yaş grubuna, geçmiş veya poliçe...hazırlanırken ki sağlık durumuna ve alınacak güvencelerin limitlerine göre farklılaşacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık...Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda bu sigorta türünün kapsamı ise şu...şekildedir;
  • Finansmanı sağlanmayan sağlık hizmetlerine ait bedeller,
  • İlave ücret tutarları,
  • ...
  • Otelcilik ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar,
  • Sağlık hizmet sunucusu ile sigorta şirketi arasında...yapılabilecek anlaşmaya göre, Sağlık Uygulama Tebliği fiyatları üzerinde kalan tutarlar, tamamlayıcı sağlık sigortası konusu...yapılabilecektir.
Tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamaları, sigorta şirketlerine göre de değişebilmektedir....Örneğin; sigorta şirketlerinin ürünleri arasında, yeni doğan sağlık sigortası veya limitsiz doğum teminatı gibi hizmetler de...bulunabilmektedir. Yeni doğan sağlık sigortasıyla bebeğin ilk muayenesi, aşıları ve topuk kanı gibi işlemleri...karşılanmaktadır. Zorunlu bir küvoz hizmet varsa, bir ücret ödenmemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili daha fazla...bilgi için; ''Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında...Bilmedikleriniz'' başlıklı yazımızı inceleyin. Siz de tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası...hakkında bilgi sahibi olmak için dilerseniz Sigortam.net'in online işlemlerinden faydalanın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta...Destek Hattımızı arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL