Özel Sağlık Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlık hizmetlerinden daha iyi standartlarda daha uygun şekilde faydalanabilmek özel sağlık sigortası yaptırmaktan geçiyor. Özel sağlık sigortası yaptırarak anlaşmalı özel hastanelerden yararlanabilir ve sağlık giderlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Peki özel sağlık sigortası nedir, detayları nelerdir? Özel sağlık sigortası nedir sorusunun detaylarını merak edenler için sayfamızda bir araya getirdik.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

özel sağlık sigortası nedir

Özel sağlık sigortası nedir sorusuna bir tanım yapmamız gerekirse;sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel planlardır diyebiliriz.
Belirlenen limitler, özel ve genel şartlar dahilinde, daha önceden sigorta poliçesinde belirtilen olası risklere karşı sigortalıyı korur. Bir özel sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsurlardan biri genel ve özel şartlardır.

Özellikle incelenmeli ve kişiye en uygun poliçenin seçilmesi gereklidir. Genel şartlar bölümü tüm sigorta şirketleri içinde fazla farklılık göstermemesine rağmen özel şartlar bölümünde sunulan sigorta hizmetleri her sigorta şirketinde farklılık gösterir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Özel Sağlık Sigortaları, sigortalılarına diledikleri doktor veya sağlık kurumunda tedavi olma özgürlüğü tanır. Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına göre sigortalının geçirdiği herhangi bir hastalık ya da bir kaza sonucunda ortaya çıkan ayakta tedavi veya yatarak tedavilerine ait masrafları karşılamayı taahhüt eder. Üstelik bunu özel şartlarda belirtti ise yurtiçi ve yurtdışı dünyanın neresinde olursa olsun karşılar. Özel sağlık sigortaları yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olur.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Sağlık Sigortanızı İhmal Etmeyin!

Siz de özel sağlık sigortasıyaptırmadıysanız, Sigortam.net‘ten teklif alarak fiyatları ve teminatları değerlendirin, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun özel sağlık sigortasını rahatlıkla seçin. Özel hastanelerden rahatça yararlanmak, daha kaliteli ve düşük bütçeli bir sağlık hizmeti için özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL