Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar, Teminatları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası neleri kapsar? sorusu sağlık sigortası yaptırmayı düşünenlerin en merak ettiği soruların başında gelir. Özel sağlık sigortası yaptırmadan önce sigortanın güvenceye aldığı konular üzerinde bilgi sahibi olmak önemlidir. Doğru poliçeyi satın alabilmek, ihtiyaçlara ve bütçenin kapasitesine göre teminatları belirleyebilmek açısından özel sağlık sigortası neleri kapsar sorusunun detaylarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar, Teminatları Nelerdir?Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumunda ödenmesi gereken sağlık masraflarını teminatlar ve limitler doğrultusunda güvence altına alır. Sağlık sigortasının genel ve özel şartları vardır. Doğru poliçeyi satın almak ve sonrasında sıkıntı yaşamamak adına poliçenin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekir.

Özel sağlık sigortası kapsamındaki tedaviler 2’ye ayrılır. Bunlar ayakta ve yatarak tedavi masraflarıdır. Tedavi masrafları sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi, doktor muayenesi, ilaçlar, fizik tedavi, röntgen, tahlil vs. masrafları karşılar. 24 saatten az süren tedavileri ifade eden ayakta tedavi teminatı ile doktor ve ilaç masrafları karşılanır, rutin kontroller özel sağlık sigortası kapsamında sayılır.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi, hastanede kalmayı gerektiren tedavileri ve kemoterapi, radyoterapi vs. masrafları karşılar. Yatarak tedavi kapsamının içerisine giren tedavilerin 24 saati geçmesi gerekir. Ayakta tedaviye göre daha kapsamlı bir tedavi hizmetine sahiptir. Ameliyat, oda masrafları gibi daha yüksek maliyetlere sahip sağlık hizmetlerini karşılar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları

  • Özel sağlık sigortası sayesinde birçok özel sağlık kuruluşlarından az ya da hiç ücret ödemeden hizmet alırsınız.
  • Bedelleri çok yüksek olan tedavi masraflarını ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Doktor ve hastane seçme şansınız vardır.
  • En kaliteli hizmeti alır, kendinizi önemli hissedersiniz.
  • Maddi ve manevi olarak içiniz rahat olur.
  • Satın aldığınız poliçeye göre yurt dışında da karşılaştığınız sağlık risklerini kapsam altına aldırırsınız.

Görüldüğü üzere sağlık sigortasının yaptırılması önemlidir. Küçük primler sayesinde büyük masrafları ödemek zorunda kalmazsınız. Siz sağlığınıza iyi bakıyor olabilirsiniz ama her an her şeyle karşılaşılabilir. Hiç ummadığınız bir anda kazaya maruz kalabilirsiniz bu durum sizin tamamiyle elinizde olan bir durum değildir. Dolayısıyla olası risklere karşı önlem almanız yararınıza olacaktır. Hastalığınız ya da rahatsızlığınızdan dolayı manevi çöküntü içindeyken bir de tedavi masraflarını nasıl ödeyeceğinizi düşünerek yaşayacağınız üzüntüyü sigorta yaptırarak hafifletirsiniz.

Özel sağlık sigortası fiyatları da sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bu fiyatı aldığınız teminat ve limitlerin etkilediği gibi kişisel bilgileriniz de etkiler. Örneğin daha önce büyük bir hastalık geçirmiş olmanız sigorta fiyatlarını yükseltir. Çünkü hastalığın tekrar etmesi riski daha fazladır. Ya da ailenizde kalıtsal bir hastalığın olması sizdeki riski de arttırdığı için fiyatlar yüksek olacaktır.

Zaman kaybetmeden Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL