Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumunda ödenmesi gereken sağlık masraflarını teminatlar ve limitler doğrultusunda güvence altına alır. Sağlık sigortasının genel ve özel şartları vardır. Doğru poliçeyi satın almak ve sonrasında sıkıntı yaşamamak adına poliçenin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekir.

Özel sağlık sigortası kapsamındaki tedaviler 2’ye ayrılır. Bunlar ayakta ve yatarak tedavi masraflarıdır. Tedavi masrafları sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi, doktor muayenesi, ilaçlar, fizik tedavi, röntgen, tahlil vs. masrafları karşılar.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi, hastanede kalmayı gerektiren tedavileri ve kemoterapi, radyoterapi vs. masrafları karşılar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları
 

 • Özel sağlık sigortası sayesinde birçok özel sağlık kuruluşlarından az ya da hiç ücret ödemeden hizmet alırsınız.
   
 • Bedelleri çok yüksek olan tedavi masraflarını ödemek zorunda kalmazsınız.
   
 • Doktor ve hastane seçme şansınız vardır.
   
 • En kaliteli hizmeti alır, kendinizi önemli hissedersiniz.
   
 • Maddi ve manevi olarak içiniz rahat olur.
   
 • Satın aldığınız poliçeye göre yurt dışında da karşılaştığınız sağlık risklerini kapsam altına aldırırsınız.

Görüldüğü üzere sağlık sigortasının yaptırılması önemlidir. Küçük primler sayesinde büyük masrafları ödemek zorunda kalmazsınız. Siz sağlığınıza iyi bakıyor olabilirsiniz ama her an her şeyle karşılaşılabilir. Hiç ummadığınız bir anda kazaya maruz kalabilirsiniz bu durum sizin tamamiyle elinizde olan bir durum değildir. Dolayısıyla olası risklere karşı önlem almanız yararınıza olacaktır. Hastalığınız ya da rahatsızlığınızdan dolayı manevi çöküntü içindeyken bir de tedavi masraflarını nasıl ödeyeceğinizi düşünerek yaşayacağınız üzüntüyü sigorta yaptırarak hafifletirsiniz.

Özel sağlık sigortası fiyatları da sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bu fiyatı aldığınız teminat ve limitlerin etkilediği gibi kişisel bilgileriniz de etkiler. Örneğin daha önce büyük bir hastalık geçirmiş olmanız sigorta fiyatlarını yükseltir. Çünkü hastalığın tekrar etmesi riski daha fazladır. Ya da ailenizde kalıtsal bir hastalığın olması sizdeki riski de arttırdığı için fiyatlar yüksek olacaktır.

Zaman kaybetmeden Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler