444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

05 Ekim 2010
Özel sağlık sigortası primleri yaş, cinsiyet, medeni durum, daha önce geçirilmiş rahatsızlıklar, kalıtımsal rahatsızlıklar gibi kişisel özelliklerle; ikamet edilen yer, hastane ağı ve poliçe limitleri gibi önemli bilgilere göre tespit edilir.
 
Sağlık sigortanızın teminatlarını belirlemeniz, police priminin de temelini oluşturur. Genel sağlık durumunuzun yanı sıra kişisel ihtiyaçlarınız ve alışkanlıklarınızı da göz önüne alarak poliçe yaptırmanız tavsiye edilmektedir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 
Özel sağlık sigortası yapan şirketin anlaşmalı olduğu hastane, eczane ve diğer sağlık kurumlarının sayısı, bunların ikamet ettiğiniz yere yakın olması gibi özellikler de sağlık sigortasının kapsamı için önemli maddelerdir. 
 
Bunların yanı sıra teminatınıza ekleyeceğiniz doğum teminatı, yurtdışı teminatı gibi ek teminatlar da poliçe primleriniz belirlenirken etkili olacaktır. Ailenizi de poliçeye dahil ettirmeniz, özel sağlık sigortası primleri için diğer bir değişkeni oluşturur. 
 
Poliçede ayakta ve yatarak mı yoksa sadece yatarak tedavi mi kapsayacağı özel sağlık sigortası primlerini doğrudan etkilemektedir.  Özel sağlık sigortasında hem yatarak hem de ayakta tedavi için belirleyeceğiniz poliçe limlitleri ise ödeyeceğiniz primler üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. 
 
Özel sağlık sigortası yaptırmadan önce, özel sağlık sigortası primleri hakkında mutlaka detaylı araştırma yapmanızı öneririz. 

Okumaya Devam Edin

Sağlık Sigortanızı Nasıl Seçmelisiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kişisel özellikler, beklentiler ve genel sağlık durumu teminat seçiminde çok önemli olduğundan sağlık sigortanızı seçerken bunları dikkate almalısınız.

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Özel sağlık sigortası, kendinizin ve yakınlarınızın yakalanacakları hastalıklarla bütçenizi koruyarak kolayca başa çıkmanızı sağlar.

Ne Zaman Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Sağlık durumunuz bugün yerindeyken ileride kaza ya da hastalık sonucu bozulabileceğini aklınızdan çıkarmamalı ve mümkün olan en kısa zamanda özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız.