444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Özel sağlık sigortası primleri yaş, cinsiyet, medeni durum, daha önce geçirilmiş rahatsızlıklar, kalıtımsal rahatsızlıklar gibi kişisel özelliklerle; ikamet edilen yer, hastane ağı ve poliçe limitleri gibi önemli bilgilere göre tespit edilir.
 
Sağlık sigortanızın teminatlarını belirlemeniz, police priminin de temelini oluşturur. Genel sağlık durumunuzun yanı sıra kişisel ihtiyaçlarınız ve alışkanlıklarınızı da göz önüne alarak poliçe yaptırmanız tavsiye edilmektedir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
Özel sağlık sigortası yapan şirketin anlaşmalı olduğu hastane, eczane ve diğer sağlık kurumlarının sayısı, bunların ikamet ettiğiniz yere yakın olması gibi özellikler de sağlık sigortasının kapsamı için önemli maddelerdir. 
 
Bunların yanı sıra teminatınıza ekleyeceğiniz doğum teminatı, yurtdışı teminatı gibi ek teminatlar da poliçe primleriniz belirlenirken etkili olacaktır. Ailenizi de poliçeye dahil ettirmeniz, özel sağlık sigortası primleri için diğer bir değişkeni oluşturur. 
 
Poliçede ayakta ve yatarak mı yoksa sadece yatarak tedavi mi kapsayacağı özel sağlık sigortası primlerini doğrudan etkilemektedir.  Özel sağlık sigortasında hem yatarak hem de ayakta tedavi için belirleyeceğiniz poliçe limlitleri ise ödeyeceğiniz primler üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. 
 
Özel sağlık sigortası yaptırmadan önce, özel sağlık sigortası primleri hakkında mutlaka detaylı araştırma yapmanızı öneririz. 

Benzer İçerikler

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Sağlık sigortası, sizin ve ailenizin bir yıl boyunca karşılaşabileceği hastalık ya da kazalarda doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılayabilmenizi sağlar.
 

Devamını Oku

Sigorta Prim Sorgulama Nereden Yapılır?

Bireylerin kişisel olarak aldıkları özel sağlık sigortalarının yanısıra devletin vatandaşlarına sunmakla yükümlü olduğu genel sağlık sigortası hizmeti yer almaktadır.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Yaptıranlar Nerelerde Tedavi Olabilir?

Sigorta başlama tarihinden itibaren meydana gelen hastalık ve kazalara ilişkin harcamalar poliçe özel ve genel şartlarında tanımlandığı şekilde kapsam içinde olup, teminatlar dahilinde karşılanmaktadır.

Devamını Oku