Özel Sağlık Sigortası Şirket Değişikliği | Sağlık | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştirmek İsteyenler için 5 İpucu

Yılın son aylarına yaklaşıldığında gelir-gider analizi yapmak, bu analizler sonucunda bir sonraki senenin maddi tablosunu çıkarmak birçok kişi için tanıdık bir durum. 

Analizi yapılacak harcamalar arasında özel sağlık sigortası da geliyor. Belli bir bütçe ayrılarak alınan özel sağlık sigortasının ihtiyaçlarınızı ne kadar karşıladığını değerlendirmek, sigortalıların en doğal hakkı. Neticede bir harcama yapılıyor ve harcamanın karşılığı alınmak isteniyor.

İlk defa özel sağlık sigortası alacakların veya sağlık sigortası şirketinde değişikliğe gitmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak 5 ipucu ile aradığınız özel sağlık sigortası poliçesine sahip olacağınızdan eminiz.

  

Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştireceklere Öneriler
 

1 Sigorta Şirketinizle Bağı Koparmadan Önce Ön Araştırma Şart

Sigorta şirketinde değişikliğe gitmek için belli bir zaman sınır var, bu tarihten önce sigorta şirketleri ve politikaları hakkında ön araştırmalar yapmakta fayda var. Ancak değişikliğe gitmek isteyenlerin daha öncesinde beyanda bulunması gerekiyor. Son günden önce sigorta şirketinizdeki aboneliğinizi durdurmanız gerekiyor.

2 Özel Sağlık Sigortası Primlerini Yıllık Olarak Ödeyin

Yeni bir sigorta şirketi ile çalışmaya başladığınızda, yıl içerisinde ödemeniz gereken 3 aylık veya aylık primleri bir kerede yani yıllık olarak ödemeye özen gösterin. Sigorta şirketleri, sigorta primlerini bir kerede ödeyen kişilere indirim uygulayabilmektedir. Böylece her ay özel sağlık sigortası priminizi takip etmekten kurtulmuş olursunuz.

3 Size Uygun Ek Prime Karar Verin

2014 yılında kişilerin kendi ödemesi gereken ek prim miktarlarında yükselme oldu. Bununla beraber özel sağlık sigortasındaki pek çok uygulama temel sağlık paketinden çıkartıldı. 

Ek sağlık paketini poliçesine dahil ettiren sigortalıların ödeyeceği miktarla ilgili kaygı duymasına gerek yok ancak sadece temel sağlık paketiniz varsa durum değişebilir. Ek primle alınan poliçelerinizin sağladığı fayda olası kaza ve hastalıklarda daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Başka bir sigorta şirketi ile çalışmayı düşünüyorsanız ve bu konuda bir araştırma yapıyorsanız, düşündüğünüz sigorta şirketlerinin ek prim paketlerine hangi hizmetleri dahil ettiğini araştırmak ve sorgulamakta fayda var.

4 Sigorta Şirketlerinin Teminatlarına ve Fiyatlarına Dikkat Edin

Bu noktada sigorta şirketinizi neden değiştirmek istediğinizi sorgulamak, önem arz eder. Aynı koşullara sahip başka bir poliçe almanın anlamı yoktur, size ekstra bir faydası olmayacaktır. Yeni poliçenin kapsadığı teminatlar kadar özel sağlık sigortası fiyatlarına da dikkat etmek de fayda var. Sağlık sigortasının temel teminatları her sigorta şirketinde aynı olsa farklı sigorta teklifleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Teminatlar hakkında bilgi için; ''Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

5 İndirimlere Dikkat!

Sigorta sektörüne yeni adım atan şirketlerle birlikte ciddi rekabet ortamları da oluşmaya başladı. Müşterileri çekmek isteyen pek çok sigorta şirketi aile paketleri, grup indirimi gibi alternatifler sunmaya devam ediyor. Seçeceğiniz sigorta şirketinin faydalanabileceğiniz hizmetlerini öğrenerek oldukça avantajlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Özel sağlık sigortanıza ailenizi de dahil etmeyi düşünüyorsanız; ''Özel Sağlık Sigortası Aile Paketleri'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Türkiye’nin en iyi özel sağlık sigortası şirketlerinin sunduğu avantajları detaylı bir şekilde görmek, birbirleriyle karşılaştırmak ve sizin için en uygun olan poliçeyi kolayca satın almak için sigorta sorgulama yapmanız yeterli. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Vergi İndirimi ile En Ekonomik Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası vergi indirimi ile hem sağlık sigortası harcamalarınız bütçenizi sarsmaz hem de özel hastane standardında hizmeti en ekonomik fiyata alırsınız.

Devamını Oku

Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Yararlanabilir?

Sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanabilenler için sağlık sigortası daha avantajlı hale geldi. Primin tamamını vergiden düşmek mümkün.

Devamını Oku

Kanserde Beslenmenin Önemi!

Kanser hastalığında beslenme büyük önem taşıyor. Kaçınmanız gereken besinlerin tüketimine dikkat ederseniz hastalığı en aza indirebilirsiniz.

Devamını Oku