Özel Sağlık Sigortası Sorgulamasında Gereken Bilgiler

özel sağlık sigortası sorgulamaSağlık sigortası almadan ya da yenilemeden önce yapılacak en önemli şey özel sağlık sigortası sorgulama işlemlerini tamamlamaktır. Sigorta sorgulama, kişiye özel ihtiyaçların doğru ve tam olarak tespit edilmesini sağlar.

Özel sağlık sigortası fiyatlarının belirlenmesinde; ayakta-yatarak tedavi teminatları arasında yapılan seçimler, sigortalının hastalık geçmişi, özel sağlık sigortasının kapsamı ve limitleri gibi unsurlar etkileyici olmaktadır.

Belirlenen teminatlar, sigortanın avantajlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi açısından önemlidir. Bu yüzden özel sağlık sigortanızın ayakta ve yatarak tedavi teminatlarının kapsamını iyice araştırmalı, ihtiyaçlarınıza en uygununda karar kılmalısınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası sorgulama yaparken verilecek bilgileri öncesinde öğrenmek, sigorta sorgulama sürecinizi kısaltacaktır.

Doğumdan itibaren yapılan ve geniş bir zaman dilimini içeren özel sağlık sigortası ile ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerine hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşılabilir. Kişisel olarak yapılabilmesinin yanında tüm aile fertleri de istenildiği takdirde özel sağlık sigortasına dahil edilebilir.

Özel sağlık sigortası ile;

  • Özel sağlık sigortası kuruluşlarına ödeyeceğiniz tedavi masraflarını minimum bir ücretle karşılayabilirsiniz.
  • Dilediğiniz anlaşmalı sağlık kuruluşunun dilediğiniz sağlık uzmanından tedavi görebilirsiniz.
  • Kaza ya da hastalık geçirmeniz durumunda poliçenizin kapsamına göre masrafları karşılayabilirsiniz. Yurt içinde veya dünyanın her yerinde sağlık giderlerini zorlanmadan ödeyebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama Yaparken Verilen Bilgiler

• Sigortalı yaşı,
• Sigortalı cinsiyeti,
• Sigortalı boyu ve kilosu,
• Alkol kullanıp-kullanmadığı,
• Geçmişten gelen hastalık geçmişi,
• İkamet edilen il,
• Önceden sağlık poliçesinin olup olmadığı

Bütün bu bilgilerin tam olarak doldurulması gerekir. Bu bilgilerde değişiklik olması halinde veya sigortanızın kapsamını değiştirmek istediğinizde sigorta şirketine başvurabilir, dilerseniz ek teminatlar talep edebilirsiniz. Örneğin hamilelik, doğum ve doğum sonrası için poliçenizin içeriğine ilgili teminatları ekletmeniz mümkündür.

Üstelik artık sağlık harcamalarınızı oldukça düşürecek, bütçenizde tasarruf sağlayacak bu hizmetten yararlanabilmek çok kolay. Nasıl mı? Kurulduğu yıldan bu yana pek sigorta hizmetini ayağınıza getiren Sigortam.net’in online sağlık sigortası sorgulama formu sayesinde, yorulmadan, acente acente dolaşmadan karşılaştırma yapabilir.

Böylece farklı şirketlerin ürünlerinin ve içeriklerinin yanı sıra bu hizmetlerin maliyetleri de karşılaştırmalı olarak görüp, en doğru poliçeye sahip olabilirsiniz. Dilerseniz internetten sağlık sigortası teklifi alabilir, dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigortanızı 7/24 telefondan satın alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL