Özel Sağlık Sigortası Tedavi Yerleri

Özel sağlık sigortası tedavi yerleri, sigorta şirketleri ile anlaşmalı olan hastaneler, tıp merkezleri ve eczaneler gibi sağlık kuruluşları hem şehirlere hem de satın alınan poliçeye göre farklılık göstermektedir. Poliçe satın alınırken maddi limitler konulabilir, bunun yanında sağlık kuruluşlarında da kısıtlamaya gidebilir. Daha az sağlık kuruluşunda hizmet alacak olmak primleri düşürse de tedavi alternatiflerini de azaltacağından, hangi limitlerin konacağı sigorta yaptırılırken iyi değerlendirilmesi gereken bir konudur. 
 
Özel sağlık sigortası poliçelerinde temel teminat yatarak tedavidir. Yatarak tedavinin yanı sıra sağlık kuruluşlarında ayakta tedavi hizmeti alınabildiği gibi özel sağlık sigortası poliçesi ile anlaşmalı eczanelerden ilaçlar da temin edilebilmektedir. 
 
Sağlık poliçeleri, anlaşmalı oldukları hastanelerde yatarak tedavi masraflarının %100’ünü karşılamaktadır. Ayakta tedavi teminatı poliçede yer alıyorsa, sigortalı belli oranda bir katılım payı ödemek suretiyle yine anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında tedavi olabilmektedir.
 
Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu tüm sağlık kuruluşları ve eczaneler, poliçe ile birlikte gönderilen kitapçıkta yer almaktadır. Bu kitapçıkta aynı zamanda hangi teminatın hangi kuruluşlarda geçerli olduğu da belirlenmiş, ayrıca şehirlere göre kuruluş ve eczane isimlerine de yer verilmiştir. Bu nedenle anlaşmalı kurumla kitapçığının poliçe süresi boyunca özenle saklanması önemlidir. Sağlık sigortası süresinin bitiminde poliçe yenilendiği takdirde, yeni poliçe ile birlikte güncellenmiş bir anlaşmalı kurumlar kitapçığı gönderilecektir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Anlaşmalı Olmayan Hastanelerde Sigorta Ödemesi

 

 
Seçtiğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlarda tedavi görmek maddi olarak her zaman avantajlıdır. Ancak bazı zorunluluklar nedeniyle anlaşmalı olmayan bir sağlık kuruluşunda tedavi olunması gerekebilir.
 
Bu durumda doktor raporu, tüm teşhis ve tedavi belgeleri ve faturaları (tahliller, ultrason, röntgen vb.) alınarak doktorun dolduracağı, sigorta için hazırlanmış özel bir form ile birlikte sigorta şirketine gönderilebilir. Sigorta şirketi tedaviyi ve sonuçlarını inceleyerek, harcamaların karşılığını sigortalıya ödeyebilmektedir. Ancak bu işlemlerin takibi, belgelerin toplanması ve sigorta şirketine iletilmesi ayrıca bir zaman ve emek gerektireceğinden, anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarının önceden bilinmesi ve herhangi bir sağlık sorununda ilk olarak bu kuruluşların tercih edilmesi hastanın yararına olmaktadır. 
 
Sağlık masraflarınızı azaltmak ve kontrol altına almak için özel sağlık sigortanızı yaptırın. Sizin için en avantajlı sağlık kuruluşlarını seçmek, tedavi yerlerinizi kendiniz belirlemek ve teklif almak için sigorta sorgulama işleminden faydalanın. 
 
Online sigorta sorgulama işlemi ile bir kaç dakika içinde en uygun sağlık sigortası fiyatlarını görmeniz ve teklifleri karşılaştırmanız mümkün. Aklınıza gelen her türlü soru için Sigortam.net uzmanlarına 7 gün 24 saat ister online, ister 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan ulaşın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL