444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Teminatlarını Belirlenmede 5 Önemli Nokta!

01 Ekim 2014

Hayatta en önemli şey sağlıktır. Fakat ne yazık ki sağlığa yeterince önem verilmemekte ve bir rahatsızlık ya da hastalık durumunda keşke demekten öteye gidilememektedir. Halbuki zamanında güvencenizi yaptırmanız rahatsızlık durumunda maddi ve manevi rahat etmenizi sağlayacaktır. Bu güvencenin ise tek yolu sigorta yaptırmaktadır.

Küçük rahatsızıkların masrafları bir şekilde karşılansa da daha büyük sağlık masraflarıyla karşılaşmanız durumunda bütçeniz sarsılacaktır. Örneğin, özel sağlık sigortası yaptırmadıysanız ani bir kaza durumunda çıkacak masrafları tek başınıza üstlenmeniz gerekecektir. Halbuki özel sağlık sigortası yaptırmayı ertelemek yerine bir an önce yaptırsanız sigortanız masraflarınızın büyük bölümünü karşılayacağı için bütçeniz bu durumdan olumsuz etkilenmeyecektir. Üstelik istediğiniz sağlık kuruluşunu ve doktoru seçme özgürlüğünüz de olacaktır. Küçük primleri ödemekten kaçmanız sizi büyük masraflar ödemek zorunda bırakacaktır.

Özel sağlık sigortası satın aldığınız poliçenin limit ve teminatlarına göre masraflarınızı karşılamaktadır. Dolayısıyla teminatları doğru ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde seçmeniz büyük önem taşır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nasıl Belirlenmeli?
 

 • Öncelikle seçim yaparken gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları satın almaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda poliçeniz hem daha pahalı olacak hem de kullanmayacağınız teminatlar boş yere alınmış olacaktır.
   
 • Mevcut sağlık durumunuzu göz önünde bulundururarak seçim yapmalısınız. Olası rahatsızlığınızın ilerleme riskine karşı bu rahatsızlığı güvence altına alan teminatın poliçenizde yer aldığından emin olmalısınız.
   
 • Ailenizde bulunan kalıtsal hastalıkları teminat altına alan poliçeyi tercih etmeniz gerekir. Genetik olarak sizde de görülebilecek bu hastalıktan doğacak masrafları sigorta güvencesine almış olursunuz.
   
 • Yaygın olarak görülen hastalıkların da poliçenizde bulunması önemlidir. Bir bölgede sıkça görülen rahatsızlıklar özellikle toplu taşımada, kalabalık yerlerde kolayca herkese bulaşmaktadır. Bu riske karşı önlem almanız gerekir.
   
 • Mutlaka farklı sigorta şirketlerinden teklif almak önemlidir. Böylece aradığınız teminatlardaki poliçeyi en uygun sunan şirketten satın alabilirsiniz.

Risklerle karşılaşmayı beklemeyin, özel sağlık sigortanızı hemen yaptırın maddi ve manevi güvencede olun. Sigortam.net’ten sigorta sorgulama işlemini kolayca yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına tek bir formla online olarak ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda satın alın.

  


Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma
Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma
Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.