Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Faydalanılır?

Özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır? sorusu sağlık sigortasında vergi avantajından yararlanmak isteyenlerin en merak ettiği konuların başında geliyor. Bizde özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır sorusunun detaylarını sizler için bir araya getirdik. Çalışanlar ve iş yeri sahipleri için ayrı değerlendirilen vergi indirimin ayrıntıları yazımızın devamında.

özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır

 

Gelir vergisinde indirim yapma olanağı sağlayan sağlık sigortasında, indirimin vergi matrahında gösterilebilmesi için gereken şart, primin gelirin elde edildiği dönemde ödenmiş olmasıdır.

 

 

Özel sağlık sigortası için ödenen primler, çalışanın veya beyanname veren iş sahibinin aylık ödediği gelir vergisinden düşülebiliyor. Bu avantaj sadece özel sağlık sigortası ve bireysel emeklilik sigortalarına tanınmakta olduğundan, özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır konusunda bilgi sahibi olmak bütçeniz açısından oldukça önemli.

Özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır?

Çalışanlar Vergi İndiriminden Nasıl Faydalanır?

Çalışan kişiler kendileri ve aileleri için yaptırdıkları özel sağlık sigortasına dair ödedikleri primi işyerlerine bildirdiklerinde, ödenen aylık primin çalışanın aldığı aylık brüt ücretin %15’ini ve ödenen yıllık prim tutarının yıllık asgari ücret tutarını geçmeyecek şekilde vergi matrahında belirtilir. Vergi indirimi yapılan miktar çalışanın net maaşına eklenmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

İş Yeri Sahipleri Vergi İndiriminden Nasıl Faydalanır?

Beyanname veren iş sahipleri de kendileri ve aileleri için yaptırdıkları özel sağlık sigortasının yıllık primlerini o yıla matrahta gösterebilir ve indirimden yararlanabilirler. İndirim miktarı yıllık toplam brüt gelirin %15’ini ve yıllık asgari ücret toplamını geçemez.
Özel sağlık sigortası vergi indirimi, çalışanlar ve iş sahipleri açısından avantaj yaratmaktadır. Hem sağlık harcamalarını daha ekonomik hale getirmek hem de vergi indirimi sayesinde net gelirinizi artırmak için Sigortam.net sağlık sigortası uzmanlarına danışabilirsiniz.
Henüz sağlık sigortası yaptırmadıysanız, sigortam.net‘ten online olarak veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattından bizi arayarak tamamlayıcı sağlık sigortası teklifive özel sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz. En uygun fiyat garantisi ile Sigortam.net avantajlarını kaçırmayın!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL