Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminde Gerekli Belgeler

özel sağlık sigortası vergi indiriminde gerekli belgelerÖzel sağlık sigortası vergi indiriminde gerekli belgeler nelerdir? sorusu sağlık sigortası poliçesi olan ve gelir vergisi ödeyen kişilerin bilmesi gereken önemli bir konudur. Özel sağlık sigortası vergi indiriminde gerekli belgeler hakkında öğrenmek istedikleriniz için yazımızı okuyabilirsiniz.

Birçok sigorta çeşidinde olduğu gibi özel sağlık sigortası ürünlerinde de teşvik amaçlı uygulamalar gerek devlet, gerekse özel kurumlar tarafından yapılıyor. Vergi indirimi de bu uygulamalardan biri.

Peki vergi indirimi nedir, kimler yararlanabilir ve hangi şartları içerir? Özel sağlık sigortası vergi indiriminin avantajlarından yararlanabilmek, özel sağlık sigortası poliçenizin primlerini uyguna getirebilmek için bu tür soru işaretlerini gidermek faydalı olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminde Gerekli Belgeler

Vergi indirimi alabilmek için özel sağlık sigortası vergi indiriminde gerekli belgeler hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Peki özel sağlık sigortası vergi indiriminde gerekli belgeler hangileridir?

  • Sigorta poliçesi ödemesi yaptığınıza dair tahsilat makbuzunu,
  • Kredi kartı ekstresini,
  • Sigorta poliçesi örneğini, şirketinizin maaş hesaplaması yapan biriminine veya ilgili muhasebe şirketine ulaştırmanız gerekiyor.

Vergi İndirimi Hakkındaki Detaylar

Öncelikle vergi indiriminin tanımını yapmak gerekir. Vergi indirimi; kendiniz ve aileniz için ödediğiniz özel sağlık sigortası primlerini belirli bir oranda gelir verginizden düşmenizi sağlar. Vergi indiriminden yararlanan bireyler sağlık harcamalarını oldukça uygun fiyatlara getirmiş olur. Özel hastanelerin ayakta tedavi, yatarak tedavi gibi sağlık hizmetlerini değerlendirme olanağını yakalar. Ayrıca bazı özel sağlık sigortası paketleri içerisinde yer alan spor merkezleri, diş klinikleri veya optik mağazalarında indirim hakkını elde edersiniz.

Özel sağlık sigortasındaki vergi indirimi avantajı 2013 yılı ile çok daha avantajlı bir hale geldi. Çünkü; daha önce %5 oranında olan bu indirim %15’e yükseltildi. Böylece özel sağlık sigortası poliçesi sahip olacak kişiler de tıpkı BES’ten vergi indirimi alınması gibi sigorta primleri üzerinde yüksek oranlarda vergi indirimi alabiliyor.

Vergi indirimindeki bu oran değişikliğiyle beraber prim tutarına bağlı olarak, aylık prim miktarının tamamı için vergi indirimi alabilmek olanaklı hale geldi. Vergi indiriminde yararlanan kişilerin brüt ücretindeki kesinti daha az olacağı için net maaşında artış olacak. Yani sigortalı 2 yönlü avantaj kazanacak, hem özel sağlık sigortasından yararlanacak hem de ek vergi avantajına sahip olacak.

Özel Sağlık Sigortasındaki Vergi İndiriminden Kimler Yararlanabilir?

  • Memurlar,
  • Serbest meslek çalışanları,
  • Beyaz yakalılar,
  • İşçiler,
  • Esnaflar,
  • İş yeri sahipleri,
  • Meslek sahipleri

Bu kişiler hem kendileri için, hem de primlerini ödedikleri aile bireyleri için (sigorta ettiren kaydı olmak şartıyla) özel sağlık sigortasındaki vergi indirimi avantajından yararlanabilirler.

Vergi indirimi avantajıyla hem kendiniz hem aileniz için yaptıracağınız özel sağlık sigortası primlerini verginizden düşebildiğiniz için; çalışan iseniz vergi indirimi kazandığınız maaşın üzerinden yansıtılır, iş yeri sahibiyseniz yıllık verginizin bir kısmı özel sağlık sigortası olarak döner.

Vergi indiriminin hem size hem ailenize katkı sağlaması için bazı belgelere ihtiyaç vardır. Gerekli belgelerin çalışılan kuruma iletilmesinden sonra vergi indirimi başvurusu yapabilirsiniz.

Siz de hala sağlık sigortanızı yaptırmadıysanız; Sigortam.net’e gelin, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi edinin. Hem kendinizin hem de sevdiklerinizin geleceğini güvence altına alın. Dilerseniz telefon desteği ile 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane, 33...kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı...Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası...ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan...SigortaZurich Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL