Özel Sağlık Sigortası Yenilemeleri

Sigorta yenileme, satın alınan sigorta türü ve sigorta şirketine göre farklılıklar içerir. Verilen hizmetten ve sigorta şirketinden memnun kalınırsa sigorta poliçeleri yenilenmeye devam eder. 

Uzun yıllar aynı şirketten sigorta satın alan müşteriler zamanla o sigorta şirketine sadakat duyabilir. Sigorta şirketleri de uzun yıllar hizmet verdiği müşterilerine özel indirimler verebilir. Yani poliçe yenileme işleminin devamlılığı büyük oranda sigorta sahibi ve sigorta şirketinin arasındaki ilişkiye bağlıdır.

Özel sağlık sigortası yenilemesini etkileyen faktörlerin başında hasar/prim oranı gelir. Özel sağlık sigortasındaki hasar/prim oranı sigortalı olduğunuz yıl içerisinde poliçenizden karşıladığınız sağlık harcamalarının, sigorta için ödediğiniz prime oranıdır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta şirketleri bu kullanım oranlarına bağlı olarak özel sağlık sigortası yenilemelerinde indirim yapabilirler. Poliçenizde yatarak tedavi veya ayakta tedavi teminatlarının olup olmamasına göre de indirim oranları değişebilir. Örneğin; bazı sigorta şirketleri yatarak tedavilerde kullanım olmadıysa sigorta primlerinde indirime gidebiliyor. Özel sağlık sigortası primlerine dair daha fazla bilgi için; ''Özel Sağlık Sigortası Primlerini Etkileyen Faktörler'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bazı sigorta şirketleri ise özel sağlık sigortası poliçelerini yeniletirken ailenizi de dahil etmeniz durumunda kişi bazlı indirim uygulayabiliyor. 

Bunların dışında özel sağlık sigortası poliçenin ilk defa yapılıyor olması veya yenileme yapılıyor olması dikkate alınmaksızın; 

-Aile indirimi, 
-İl indirimi, 
-Ödeme şekli indirimi yapılabilir.

Özel sağlık sigortası yenilemelerinde incelenmesi gereken bir diğer konu da ömür boyu yenileme garantisidir.

Özel Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Özel sağlık sigortası kapsamında sıklıkla duyduğumuz ömür boyu yenileme garantisi,  sigorta sözleşmesinin aynı planla ömür boyu yenilenmesi durumudur. 
Bu durum çoğu zaman sigorta sahipleri ve sigorta şirketleri arasında soruna neden olabiliyor. Örneğin; ileri yaş durumlarında bazı sigorta şirketleri poliçe yenilemelerinde yüksek primler talep edebiliyor yahut sonradan oluşan hastalıkları kapsam dışı bırakabiliyor.

Özel sağlık sigortasındaki bu karışıklığa son vermek isteyen Hazine Müsteşarlığı 2014 yılında yeni uygulamalara başladı.Özel sağlık sigortasındaki bu yeni uygulamaya göre; sigorta şirketleri yenileme garantili ve garantisi olmayan ürünleri ayrı ayrı sunacak. 

Ömür boyu yenilem garantili bir sigorta alındıysa yaşa, sağlık durumuna ve ileride oluşabilecek risklere göre her yıl yüzde 15 prim artışı talep edilebilecek.Bu uygulamayla sigorta şirketleri sonradan ortaya çıkan hastalıkları kapsam dışında tutamayacak ve özel sağlık sigortası primlerini yükseltemeyecek.

Siz de herhangi bir hastalıkla karşılaşmadan önce mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın. Sigortam.net ile en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına zaman kaybetmeden ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL