Özel Sağlık Sigortası Değişiklikleri | Sağlık Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortasında Neler Değişti?

Hazine Müsteşarlığı özel sağlık sigortasıyla ilgili sigortalıların sorunlarınlarını çözmek amacıyla, Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği ile önemli değişiklikler hazırladı. Yapılan bu değişiklikle sigortalılar rahat bir nefes alabilecek.

Ömür Boyu Yenileme Garantisinde Yeni Uygulama 

Özel sağlık sigortası uygulamasında sigortalıların en fazla yakındıkları konu, “ömür boyu yenileme garantisi” kapsamında poliçe satın almış olmalarına rağmen sigorta şirketlerinin sonradan ortaya çıkan bir hastalık durumunda ek prim talep etmesiydi.

Ömür boyu yenileme garantisi konusuyla ilgili daha fazla bilgi için “Özel Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi” yazımızı mutlaka inceleyin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

  • Yeni uygulamayla sigorta şirketleri artık “ömür boyu yenileme garantisi” kapsamında poliçe sattıkları kişilerden ek prim talep edemeyecek, teminatları daraltamayacak. Kısacası sigortalı aleyhine hiçbir değişiklikte bulunamayacak. Değişiklik yapmak istiyorsa da poliçeyi “ömür boyu yenileme garantisi” kapsamında sunamayacak. Yapılan tüm değişikliklerden de sigortalıyı mutlaka haberdar edecek.
     
  • Sigorta şirketleri poliçe sattıkları sigortalıyla poliçe üzerinde yazan tüm bilgileri, teminatları, primleri vs. paylaşmak zorunda kalacak. Poliçe imzalandıktan sonra ise bilgilerde hiçbir değişiklik yapamayacağı gibi, sigortalının sonradan ortaya çıkacak bir hastalığı sonucu primlerde artış yapamayacak.
     
  • Ayrıca eğer sigortalı onay verirse sigorta şirketleri SGK ve Sağlık Bakanlığı’ndan sigortalının sağlık geçmişiyle ilgili bilgileri öğrenebilecek ve bu bilgiler dahilinde teminatlar sunarak poliçeyi düzenleyecek. Eski uygulamada sigorta şirketleri sigortalıdan onay almadan bu işlemi yapabiliyordu. Dolayısıyla yeni uygulama sigortalılar için birçok avantaj sunuyor.
     

Yeni Özel Sağlık Sigortası Uygulaması Ne Zaman Başladı? 

23 Nisan 2014 itibariyle uygulamaya konulan bu değişiklikler 23 Nisan tarihinden sonra poliçe satın alanları kapsayacak. Bu tarihten önce poliçe alanlar aynı uygulamalara tabii tutulacak.

Herhangi bir hastalıkla karşılaşmadan önce mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın. Sigortam.net üzerinden en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına sigorta sorgulama işlemiyle kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Almanın Avantajları Nelerdir?

Hızla gelişen teknoloji ile internet üzerinden alışveriş ve online sigorta kavramı günlük hayatımızda daha fazla yer almaya başladı. 

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGKlıların özel hastanelerden ekonomik bir şekilde yararlanabilmesini sağlar.

Devamını Oku

2016’ya Sağlıklı ve Mutlu Girmenizi Sağlayacak 5 Öneri

Yeni yıldaki en güzel hediyeniz sağlık ve mutluluk olsun. Sağlığınız için yeni bir sayfa açmaya niyetiniz varsa, yeni yıl bu düşüncenizi uygulamaya koymanız için tam da zamanı. 

Devamını Oku