Özel Sağlık Sigortasında Merak Edilen 10 Soru

Özel sağlık sigortası, sigorta sahiplerinin hastalanmaları veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları durumunda gerekli tedavi masraflarını sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına uygun şekilde karşılar.

Sağlık sigortasında bireylerin önceden veya doğuştan gelen rahatsızlıkları sigorta kapsamının dışında tutulur. Sağlık sigortası primleri belirlenmeden ve poliçesi hazırlanmadan önce sigorta beyan belgesinin eksiksiz doldurulması gerekir. Aksi bir durum yaşanması halinde, teminat ödemesi yapılmayacağı gibi sigorta poliçesi iptal edilir.

Tüm bu detayların dışında, özel sağlık sigortası hakkında merak edilen pek çok konu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden özel sağlık sigortasıyla ilgili en çok merak edilen 10 soruyu bir araya getirdik.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Siz de özel sağlık sigortası sahibi olmadan önce bilinçlenin, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru poliçeyi edinin. ”En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları” başlıklı yazımız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası ile İlgil 10 Soru

1-Özel Sağlık Sigortasında Poliçe Önemli midir?

Özel sağlık sigortasında poliçe kritik önem taşır ve sigortalının talep ettiği taleplere göre teminat verilir. Bu sebeple poliçe bilgileri ve maddelerini incelerken kafanıza takılan tüm detayları sigorta danışmanına yöneltmelisiniz.

2-Özel Sağlık Sigortası Formunda Dikkat Edilecekler Neler?

Başvuru formunu doldururken önceden gelen bir rahatsızlığınızın olup olmadığını dikkate almalısınız. Ayrıca eksiksiz ve doğru bilgileri vermeye özen göstermelisiniz.

3-Özel Sağlık Sigortanız İptal Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Aniden özel sağlık sigortanızın iptal olduğunu öğreniyorsanız, sigorta şirketi ile iletişime geçerek sebebini sormalısınız. Size sunulan gerekçeler yetersiz ise ve siz kendinizi haklı buluyorsanız yasal yollara başvurabilirsiniz.

4-Poliçe Detaylarında Nelere Bakmalıyım?

Poliçe detaylarını incelemek, sigorta sahiplerinin görevidir. Sağlık sigortası alabileceğiniz anlaşmalı sağlık kuruluşları ve tedavi kapsamında olan haller poliçe detaylarında yer alacaktır. Bunun dışında sigorta prim tutarınızda da bakmalısınız.

5-Özel Sağlık Sigortam Ne Zaman Başlar?

Özel sağlık sigortası, poliçede yazan primin ilk taksidinin ödenmesi ile başlar.

6-Özel Sağlık Sigortam Başladığı An Dilediğim Hastaneye Gidebilir miyim?

Özel sağlık sigortanızın başlamasıyla birlikte sigorta kapsamında yer alan hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Poliçeniz ve seçtiğiniz teminatlara göre hastane masraflarını özel sağlık sigortanız ödeyecektir.

7-Özel Sağlık Sigortam Tüm Hastanelerde Geçerli Olur mu?

Özel sağlık sigortanızın hangi hastaneleri kapsadığı, sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Hangi hastanenin sağlık hizmetlerinden faydalanabileceğinizi özel sağlık sigortası poliçenizden öğrenebilirsiniz.

8-Özel Sağlık Sigortam Hastane Masraflarımı Neden Karşılamadı?

Sigorta poliçeniz tedavi masraflarını ödemiyorsa, almış olduğunuz teminatlar yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için poliçenin detaylıca incelenmesi ve soru işaretlerinin giderilmesi gerekir.

9- Özel Sağlık Sigortam Neden Bebeğimin Masraflarını Karşılamıyor?

Sağlık sigortanızın bebeğinizin masraflarını karşılaması için doğum teminatı almanız gerekmektedir. Bu yüzden gelecekte bir bebek planınız var ise, doğum teminatı için talepte bulunmalısınız.

10- Özel Sağlık Sigortam Doğum Masraflarımı Karşılar mı?

Özel sağlık sigortanız doğumdan kaynaklı giderleri karşılaması için doğum teminatı başvurusu yapmış olmalısınız. Böylece hastaneye yatışınızdan bebeğin tüm tedavi giderlerine kadar masraflarınız karşılanır.

Siz de hala özel sağlık sigortası yaptırmadıysanız Sigortam.net’e gelin, kendinizi ve sevdiklerinizi uygun sigorta fiyatlarıyla güvenceye alın. Dilerseniz 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler