444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamasında Önemli Bilgiler

17 Eylül 2014

Her ne kadar sosyal güvence kapsamında sağlık güvencemiz olsa da bu güvence sağlık sorunlarını karşılamada her zaman yeterli olamayabiliyor. Sosyal güvencenin yeterli olmadığı durumlarda bütçemizi aşan sağlık sorunlarını kendi bütçemizden karşılamak zorunda kalıyoruz. Bu zorunluluğu bir nebze olsun azaltmak isteyen sigorta şirketleri farklı sigorta ürünleri ile işimizi kolaylaştırıyor. 

Sigorta şirketleri, özel sağlık sigortası ile bütçenize zarar vermeden başınıza gelmesi muhtemel hastalıkları ve kazaları güvence altına alma imkanını çeşitli teminat ve paketlerle sağlıyor. 

Özel sağlık sigortası bütçemizi aşan durumlarda yardımımıza koşuyor, çok daha iyi şartlarda tedavi görme imkanını sağlıyor. Acil yardım, doktor ilaç ve ilgili hastalığın gerekli kıldığı bir takım tedaviler bu sigorta ile karşılanıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Özel sağlık sigortasına sahip bireyler, birçok sağlık hizmetinden en iyi sağlık kurumlarından hiçbir ücret ödemeden hizmet alabiliyor. 

Sigorta şirketlerinin anlaşmalı sağlık kuruluşları sayesinde, bir kaza yahut hastalık sonucu tedavi gerektiğinde, normalde ödenecek tutarın çok daha altında bir maliyetle tedavi olunabiliyor. Ayrıca sigorta poliçenize yurt dışı teminatını da dahil ettirmeniz durumunda ülke dışında da tedavi görebiliyorsunuz.

Özel sağlık sigortasında sigorta sahibi kişi; kendinin, eşinin ve çocuklarının sağlık sigortası primlerini vergiden düşebilir. Böylece vergi indirimi avantjını elde etmiş olursunuz.

Özel sağlık sigortasının bütün bu avantajlarından yararlanabilmenin yolu ise özel sağlık sigortası sorgulamasını doğru bir şekilde yapmaktır. Aksi halde aldığınız sigorta poliçesi sizi tatmin etmeyeceği gibi ekstra bir maliyet oluşturacaktır. 

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamada Bilinmesi Gerekenler

''Sigorta Sorgulama Yaparken Dikkat!'' başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi belirlenen teminatlar, sigortanın avantajlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi açısından önemlidir. Bu yüzden özel sağlık sigortanızın ayakta ve yatarak tedavi teminatlarının kapsamını iyice araştırmalı, ihtiyaçlarınıza en uygununda karar kılmalısınız.

Sağlık sigortası poliçe koşullarına ve limitlerine uygun olmak şartıyla bu ödemeler yapmaktadır. Özel sağlık sigortasındaki limitler ne kadar makul seviyelerde tutulursa, talep edilecek prim tutarı da o kadar düşer. 

Özel sağlık sigortası için başvuru yaptığınızda, sigortalanmanıza engel bir durumun olup olmadığı özel sağlık sigortası yararlanma şartları arasında ilk sırada yer alır.  Bu engel durumunun kontrolü için, başvurudan sonra 90 günlük bekleme süresi vardır. Sigortalıların poliçe düzenlenmeden önce verdikleri sağlık beyanları, özel sağlık sigortası sorgulamalarında belirleyici bir unsurdur.

En az teminatlar kadar kritik ve önemli bir konuda özel sağlık sigortası sorgulaması yaparken verdiğiniz bilgilerdir. Bu bilgilerin her biri özel sağlık sigortası poliçenizi etkileyeceği gibi yanlış bilgi verilmesi halinde sizi zor durumda bırakacaktır. 

Özel Sağlık Sigortası Sorgulaması Yaparken Verilen Bilgiler
 

  • Sigortalı yaşı,
  • Sigortalı cinsiyeti,
  • Sigortalı boyu ve kilosu,
  • Alkol kullanıp-kullanmadığı,
  • Geçmişten gelen hastalık geçmişi,
  • İkamet edilen il,
  • Önceden sağlık poliçesinin olup olmadığı,
  • Özel sağlık sigortasına dahil edilecek  kişilerin olup olmadığı.

Siz de hala sağlık sigortanızı yaptırmadıysanız özel sağlık sigortası sorgulaması yapın, kendinizi ve sevdiklerinizi uygun sigorta fiyatları ile koruyun. Online işlemler yerine telefon desteği almak için 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

  


Okumaya Devam Edin

Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

02 Mart 2012 Cuma
Sağlık sigortası teminatları yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere ikiye ayrılır. Yatarak tedavi ameliyat, yoğun bakım, doğum gibi durumları; ayakta tedavi ise hekim muayenesi, fizik tedavi, ilaç gibi giderleri kapsar. Seçeceğiniz teminat ve limitlere göre primleriniz belirlenir.

Online Sağlık Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

01 Şubat 2013 Cuma
Sağlık sigortasını almadan ya da yenilemeden önce, online sağlık sigorta sorgulama yaparak kişiye özel ihtiyaçlar doğru ve tam olarak tespit edilmelidir.

Özel Sağlık Sigortası Primlerini Etkileyen Faktörler Neler?

02 Haziran 2014 Pazartesi

Sigortam.net desteğiyle kolayca özel sağlık sigortası sorgulaması yapın, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile sigorta sahibi olun.