444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Kapsamındaki Tedavi Yerleri

01 Temmuz 2014

Özel sağlık sigortası, sigorta sahibi olan kişilere diledikleri doktor veya sağlık kurumunda tedavi olma özgürlüğünü tanır, bu anlamda bütün kolaylıkları da sağlar. Ancak bir hastalık sonucunda doktora gitmeniz gerekir ve sağlık harcamaları yapmanız gerekirse; anlaşmalı sağlık kuruluşlarının yardımını almak önerilen bir seçenektir.

Anlaşmalı olmadığınız bir özel sağlık kuruluşuna gitmeniz halinde; varsa ödemek zorunda kalacağınız katılım payı daha yüksek oranlarda olabilir. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşunu tercih etmeniz durumunda ise sadece belirli oranlarda olan katılım payını ödemeye tabi tutulursunuz. 

Katılım payı dışında anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumuna gidip tedavi olursanız yapmış olduğunuz harcamaların belgelerini, -doktorlar tarafından belgelere dayandırılmış olması için-özel bir form ile beraber sigorta şirketine bildirmeniz, konudan haberdar etmeniz gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Sigorta şirketi ancak gönderdiğiniz belgeleri inceleyip, katılım payının ödenmesini uygun bulursa katılım payı düşülerek masraflarınız daha önceden belirtmiş olduğunuz hesap numaranıza yatırılır. 

Sigorta şirketinin anlaşması olmadığı kurumdan hizmet almadan önce rahatsızlıklarınızın poliçe kapsamunda dahil olup olmadığını öğrenmeniz, sizi zor durumlardan kurtaracak hastalık anında bir de bütçe kaygısı yaşamanıza engel olacaktır. 

Özel sağlık sigortası kapsamında herhangi bir hastalık veya kaza geçirirseniz, anlaşmalı sağlık kuruluşlarının ayakta tedavi ve yatarak tedavi olanaklarını kullanabilir, masrafları karşılayabilirsiniz. 

Üstelik bunu özel sağlık sigortasını alırken özel şartlarda belirtiseniz; özel sağlık sigortanız yurtiçi ve yurt dışı dünyanın neresinde olursanız olun karşılar. Özel sağlık sigortaları, yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olmaktadırlar.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamında Yararlanabileceğiniz Tedaviler
 

Ayakta Tedavi

Ayakta tedavi; doktor-muayene, ilaç, fizik tedavi, röntgen, tahlil, rutin kontroller gibi hastanede kalmayı gerektirmeyen ayakta yapılabilecek tedavileri karşılar.

Yatarak Tedavi

Yatarak tedavi hastanede kalmayı hemde yatılı tedavi gerektiren harcamaları karşıladığı gibi  kemoterapi, radyoterapi gibi  hastenede kalmayı gerektirmeyen harcamaları karşılar

24 saatin altında kalmama koşuluyla, yatmayı gerekli kılan durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile beraber acil durumlarda yaşanacak harcamaları da kapsar.

Yatarak tedavi teminatlarından yararlanabilmek için, hastaneye yatış ve sonrasındaki tedavi gerektiren durumunda sigorta başlangıcı sonrası teşhis edilmiş olması gerekir. 
Cerrrahi müdahaleden bağımsız olarak; hastane, yatak, yemek, doktor ücreti, tıbbi malzeme giderleri ve kullanılan ilaçların masrafları poliç limitleri dahilinde yer alır.
 
Şu an ihtiyacınız olmasa da özel sağlık sigortası, ani hastalıklarınızda, kazalarda yüksek giderleri karşılamanızı sağlayacak, en zor anınızda büyük yardımcınız olacaktır. 

Ani durumları kolayca atlatmak için Sigortam.net’e gelin, özel sağlık sigortası sorgulaması yaparak en uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşın.

Form doldurmak istemiyorum derseniz 444 24 00 numaralı 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızı arayın.

 


Okumaya Devam Edin

Bütçenize Uygun Sağlık Sigortası Nasıl Olmalı?

18 Haziran 2010 Cuma

Sağlık sigortası, çok önemli bir güvencedir. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanabilmek için ihtiyacınıza uygun sağlık sigortasını satın almalısınız. 

Özel Sağlık Sigortası Poliçesi Karşılaştırma

12 Ekim 2009 Pazartesi
Sağlık sigortası yaptırmak hep gözümde büyüttüğüm bir şeydi. Hangi poliçede nasıl teminatlar olmalı, çok mu pahalı bir poliçedir vs. vs. bir sürü soru yüzünden yıllarca sağlık sigortası yaptırmadım. Ta ki Sigortam.net’le tanışıncaya kadar...

Sağlık Sigortanızı Nasıl Seçmelisiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kişisel özellikler, beklentiler ve genel sağlık durumu teminat seçiminde çok önemli olduğundan sağlık sigortanızı seçerken bunları dikkate almalısınız.