Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası, kendinizin ve yakınlarınızın yakalanacakları hastalıklarla bütçenizi koruyarak kolayca başa çıkmanızı sağlar. Alınan poliçenin içeriğine göre hem yurtiçi hem de yurtdışında yaşanabilecek her türlü sağlık sorununa karşı maddi olarak hazırlıklı olursunuz. 
 

Kimler özel sağlık sigortası yaptırabilir? 

 
Özel sağlık sigortalarında yaygın bilinen 18-65 yaş sınırı sigorta şirketleri bazında değişkenlik göstermektedir. Pek çok şirket yeni doğan bebekler de dahil olmak ayrı sağlık sigortası düzenlemeye başlamıştır. Üst sınır da 56 ila 65 arasında değişkenlik göstermektedir. 
 
Sigorta şirketlerinin yaş sınırlarına uyan herkes kendisi ve/veya ailesi için özel sağlık sigortası yaptırabilir. Sağlık sigortası yapılabilmesi için detaylı şekilde açık ve detaylı şekilde sağlık beyanı verilmesine ihtiyaç vardır. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 

Özel sağlık sigortasının süresi nedir? 

 
Özel sağlık sigortası aksi istenmediği sürece 1 yıl süre ile geçerlidir. Ömür boyu yenileme garantisi  alınması durumunda her yıl  poliçe yenilenerek hizmet alınmaya devam edilebilir. 
 

Özel sağlık sigortasının ne gibi avantajları vardır? 

 
Özel sağlık sigortası için ödenen primi vergi indiriminde kullanabilirsiniz. 
 
 

Özel sağlık sigortasının kapsamı nedir?

 
Sigorta şirketi ve alınan paket kapsamına göre değişkenlik göstermek üzere; yatarak tedavi, ayakta tedavi  ana teminatlardır. Bunun dışında diş, acil sağlık, yurtdışı gibi ek teminatlar poliçeye eklenebilir. 
 
Paket kapsamında anlaşmalı sağlık kuruluşları da özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Poliçeleşen pakette belirtilen limitler dahilinde anlaşmalı kurumlardan (hastane, tıp merkezi, labratuvar gibi) hizmet alınabilir. 
 
Daha detaylı bilgi almak için Sigortam.net Sigorta Uzmanlarından destek alabilirsiniz. 
 

Benzer İçerikler

Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Özel sağlık sigortası primlerinin hangi koşullara göre belirlendiğini bu yazımızda sizler için derledik.  

Devamını Oku

Online Sigorta Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Sigorta şirketleri acentaları, brokerları gibi tüm dağıtım kanallarında müşterilerine hızlı ve kesintisiz hizmet verebilmek için tüm süreçlerini online çalışan sistemler üzerine taşımışlardır.

Devamını Oku

Sağlık Sigortanızı Nasıl Seçmelisiniz?

Kişisel özellikler, beklentiler ve genel sağlık durumu teminat seçiminde çok önemli olduğundan sağlık sigortanızı seçerken bunları dikkate almalısınız.

Devamını Oku