Özel Sağlık Sigortasının 5 Önemli Faydası

Özel sağlık sigortası her zaman ihtiyaç duyacağınız bir sigortadır. Çünkü insanlar hayatta olduğu sürece sağlık sorunları yaşamaktadır.

Her ne kadar önlem alınsa da bazen bunlar yeterli olmayabilir. Ya da aniden gelişen bir kaza sonucunda da rahatsızlıklar yaşanabilir.

Genellikle çoğu kişi başına bir risk gelmeden sigortanın önemini fark edemez. Fakat risk gerçekleştiğinde sizi maddi ve manevi olarak oldukça yıpratmış olacaktır. #%saglik01%#    

Ayrıca yaşanılan rahatsızlıkların boyutlarının ne kadar büyük olacağı önceden tahmin edilemez. Dolayısıyla bu durumların yaşanmasına şans olarak bakılmamalı ve zaman kaybetmeden sigorta yaptırılmalıdır. Sigortanız sayesinde büyük masraflarla karşılaşsanız da cebinizden büyük paralar ödemek durumunda kalmazsınız.

“Sağlık sigortam var bir de özel sağlık sigortasına ihtiyacım yok” diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat özel sağlık sigortası SGK’nızın yanında ek avantajlar sunmaktadır. Bu sigortayla birlikte mevcut SGK’nız zaten devam eder. İşte bu avantajların neler olduğunu yazımızda bulabilirsiniz. Özel sağlık sigortası fiyatlarının nasıl belirlendiğini merak ediyorsanız "Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları
 

 1. Kaza durumunda rahatsızlanmanız ya da normal bir zamanda hastalanmanız durumunda devlet hastanesinde yer bulamayabilir ya da çok sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda anlaşmalı olan özel sağlık kuruluşlarını tercih etme şansınız olacaktır.
   
 2. Özel sağlık kuruluşlarında muayene olduğunuzda ya da tedavi gördüğünüz ödeyeceğiniz para miktarı sigortanız olmadığınızda ödeyeceğiniz bedelden oldukça düşük olacaktır. Çok büyük masraflarda da özel sigortanız sizi büyük sıkıntılardan kurtarmış olacaktır. Üstelik bu durum poliçe süresi boyunca yani 1 yıl devam eder.
   
 3. İstediğiniz özel sağlık kuruluşunu seçebilme özgürlüğüne sahip olabileceğiniz gibi istediğiniz doktordan da sağlık hizmeti alabileceksiniz.
   
 4. Seçtiğiniz özel sağlık kuruluşundan konforlu ve kaliteli hizmet alırken bu sayede ne kadar özel olduğunuzu da hissedersiniz.
   
 5. Satın aldığınız ürüne ve poliçe şartlarına bağlı olarak ayakta ve yatarak olduğunuz tedavilerinizin masrafları yurt içinde karşılandığı gibi yine poliçe şartlarına bağlı olarak yurt dışında da güvence altına alınır.

Yani özel sağlık sigortanız olduğunda hasta olmaktan bile korkmazsınız. Sağlık masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı düşünmezsiniz. En iyi hizmeti bütçeniz zorlanmadan alırsınız. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için ise Sigortam.net’tensigorta sorgulama yapmanız yeterlidir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefon üzerinden sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL