Özel Sigorta Poliçeniz Kapsamında Yaptırabileceğiniz Rutin Kontrolleriniz

Yaşamımızda sağlığın önemi çok büyüktür. Sağlığınızın bozulması hayatınızdaki tüm faaliyetlerinizi etkiler. “Bana bir şey olmaz, sağlığıma iyi bakıyorum”düşüncesiyle hareket edilmemelidir. Hayatta her riskin yaşanabilme olasılığı unutulmamalı ve mutlaka önlem alınmalıdır.

Sağlığınıza iyi bakmanız, doktor kontrollerinden geçmeniz, verilen ilaçları düzenli kullanmanız gibi aldığınız önlemlerin dışında, yasal olarak güvencenizin olması gerekir. Çünkü aniden karşılaştığınız bir durumda hastalanabilir ya da yaralanabilirsiniz. İşte bu durumda en büyük güvence özel sağlık sigortası olacaktır.

Özel sağlık sigortası karşılaştığınız olumsuzluklar sonucu meydana gelen sağlık sorunlarında masraflarınızı satın aldığınız teminat ve limitler dahilinde kapsam altına alır.

Sağlığınızı kontrol altında tutmak için rutin sağlık kontrollerinin ihmal edilmemesi gerekir. Böylece erken teşhis yapılarak olası rahatsızlıkların önüne geçilebilir veya zarar en az seviyeye indirilebilir. Herhangi bir yerinizde ağrı varken para ödememek için muayene olmamak, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Sigorta şirketlerinden bazıları rutin kontrol masraflarını poliçe kapsamına almaktadır. Her sigorta şirketine göre bu kapsam değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan diğer bir nokta da sebepsiz yere kontrol olmak isteyenlerin sigortadan yararlanmak istemeleri. Rutin kontrol teminatlarından yararlanmak için sigortalının bir ağrısının olması ya da bir rahatsızlık yaşaması gereklidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Kapsamındaki Rutin Kontroller

Check-up

Check-up, bir sağlık testidir ve olası hastalıkların erken teşhisi sağlanır. Uzmanlar yılda 1 kez check-up yaptırılması gerektiğini öneriyorlar. Check-up uygulaması her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Bazı sigorta şirketleri 18 yaş ve üstü, bazıları 14 yaş ve üzeri, bazıları da yaş sınırı olmadan sigortalılarına yılda bir kez check-up hizmeti sunuyor. Bu hizmeti bazı şirketler belli bir katılım payıyla veya sadece anlaşmalı olduğu kuruluşlarda geçerli olmak üzere sağlamaktadır.

Mamografi

Mamografi, meme kanserinde erken teşhisi sağlamak amacıyla yapılan bir kontroldür. Röntgen çekilerek meme içinde kitle olup olmadığı tespit edilir. Sigorta şirketleri genel olarak 40 yaş üstü kadın sigortalılara yılda bir kez olmak üzere bu hizmet sunmaktadır. Bazı sigorta şirketlerinde yaş sınırı yoktur. Bazı şirketler ise, bu hizmeti sadece anlaşmalı oldukları sağlık kuruluşlarından yararlanmak koşuluyla sağlarken, bazı şirketler tüm sağlık kuruluşlarından bu hizmetin alınmasını sağlar.

PSA (Prostat Spesifik Antijen – Prostat Kanseri Kontrolü)

PSA, erkeklerde görülen prostat kanserinde erken teşhisi için yapılan bir kan testidir. Sigorta şirketleri bu hizmeti genellikle 40 yaşın üzerinde olan sigortalılara anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yılda bir kez sunuyor.

Türkiye’nin en iyi özel sağlık sigortası şirketlerinin rutin kontrollerle ilgili teminatlarını detaylı bir şekilde görmek, birbirleriyle karşılaştırmak ve sizin için en uygun olan poliçeyi kolayca satın almak için sigorta sorgulama yapmanız yeterli. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarına ulaşmak için dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medical Park Hastaneler Grubu

Medical Park Hastaneler Grubu 1995'ten beri hastanecilik...alanında 14 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9.000'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin...çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Medical Park Hastanesi ile...anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek...Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem...Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta