444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Pazartesi Sendromundan Kurtulmanın 10 Yolu!

Pazartesi sendromu, çalışanların genelinde var olan bir stres durumudur. Pazar günü başlayan bu stres uzmanların verdiği bilgiye göre yıllardır iş hayatında olan çalışanlarda bile görülüyor. İşinden maddi ve manevi beklentilerini karşılayamayan çalışanlarda bu sendrom daha şiddetli olabiliyor.

İşini sadece para kazanmaktan ibaret olarak gören kişiler Pazartesi gününün gelmesini istemediği için hafta sonu tatilini bile huzursuz geçirebiliyor. Yoğun iş stres, ekip arkadaşları ya da yöneticiyle yaşanan sorun gibi durumlar da bu stresi tetikliyor.

Verdiğimiz önerileri dikkate alarak sendromdan kurtulun. Her şeyden önemlisi kendinizi sevin ve değer verin. Unutmayın ki stres en büyük düşmandır. Olası sağlık risklerine karşı özel sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Pazartesi Sendromundan Nasıl Kurtulunur?

İşlerinizi Planlayın

Yeni haftada yapılması gereken çok işin olması, geçen haftadan kalan işler, mesaiye kalınacak olması gibi sebepler Pazartesi sendromun yaşanmasına neden olabilir. İşlerinizi önem sırasına göre planlamanız kolaylık sağlayacaktır.

İyi Beslenin

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözü çok doğrudur. Günlük almanız gereken vitaminleri, besinleri atlamayın. Dirençli bir vücut strese karşı kalkan oluşturur. Enerjinizin yüksek olması bu açıdan son derece önemlidir.

Gülümsemeyi Unutmayın

Hayatınızın her anında gülümsemeyi unutmayın. Asık bir suratla dolaşmak farkında olmadan size mutsuzluk da getirir. Kendinize güvenin ve her zorluğun üstesinden gelebileceğinizi unutmayın.

Aktiviteler Yapın

Özellikle Pazartesi iş çıkışlarına aktivite planları hazırlayın. Böylece akşam eğleneceğinizi düşünerek günü daha rahat ve hızlı geçirebilirsiniz. Unutmayın kendi kendine motivasyon son derece önemlidir.

Müzik Dinleyin

İşten çok mu sıkıldınız? Açın sevdiğiniz bir müziği dinleyin. Ne kadar rahatladığınızı ve mutlu olduğunuzu göreceksiniz. “Müzik ruhun gıdasıdır” diye boşuna dememişler.

Öğle Yemeğini Atlamayın

Öğle yemeği zamanı ofisten çıkın ve işten biraz uzaklaşın. Kendinizi güzel bir yemekle ödüllendirin. Böylece çıkış zamanına kadar güzel bir moral ve enerjiye sahip olacaksınız.

Bitkisel Çaylar İçin

Bitkisel çayların rahatlatıcı etkisi inkar edilemez. Kendinizi stresli hissettiğiniz anlarda özellikle adaçayı içebilirsiniz. Zihninizin sakin olması işe daha rahat konsantre olmanızı sağlar.

Hafta Sonunu İyi Geçirin

Hafta sonunu Pazartesi gününü düşünerek kendinize zehir etmeyin. İyi dinlenin, size moral veren aktiviteleri gerçekleştirin, uyku düzeninize dikkat edin. Özellikle Pazar gecesi çok geç saatlerde uyumayın.

Masanızı Kişiselleştirin

Ofisteki masanızı evinizdeki odanız gibi içselleştirin. Sevdiklerinizin fotoğrafını ya da size uğur getirdiğini düşündüğünüz eşyaları masanıza dizin. Masanız her zaman düzenli olsun, dağınık bir ortamda çalışmak daha zor olacaktır.

Minik Molalar Verin

Çalışırken arada bir küçük molalar verin. Bu aralarda dikkatiniz toparlanız ve daha verimli bir çalışma çıkarmanıza neden olur. Mümkünse ofis dışına çıkarak ya da pencereden temiz hava alın.

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortasında Neler Değişti?

23 Nisan 2014 tarihinden itibaren özel sağlık sigortasında yeni bir uygulama başladı. Hem sigortacıları hem de sigorta yaptıracakları yakından ilgilendiren bu önemli değişiklerin ayrıntılarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Kapsamındaki Tedavi Yerleri

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan anlaşmalı sağlık kuruluşları ile çok daha uyguna tedavi olursunuz, peki anlaşmalı olmayan yerler de ne olur?

Devamını Oku

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.   Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir. Fatura aslı. Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) –  Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın. Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi Tahlil, […]

Devamını Oku