Polenlere Karşı Önlem Almanın Yolları

Bahar mevsimi geldi attı. Kimisine iyi gelen bahar havası kimisini ise olumsuz etkiliyor. Bahar hastalıkları arasında yer alan, halk arasında da saman nezlesi, bahar alerjisi şeklinde adlandırılan alerjik vakaları arttıran polenler, hem çocukları hem astım hastalarının sağlığını tehdit ediyor.

Kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma, göz sulanması ve öksürük gibi pek çok belirtiyi gösteren polenler; yaz aylarının habercisi bahar aylarını korkunç zamanlara, kabusa çevirebiliyor.

Ancak bu kabusa son verirken, polenlere karşı önlem almak bizlerin elinde. Sağlıklı yaşam için önlemlerinizi alın, bahar aylarını sağlıkla geçirin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Polenlere Karşı Önlemler

Deniz Suyu Faydası

Deniz suyu olarak bilinen ve serum olarak eczanelerde de bulunan suyla burun hijyenini sağlayabilir, rahatlayabilirsiniz. Ancak oranına dikkat etmeli, günde 3 kereyi aşmamalısınız.

Aletji Reaksiyonu Gösteren Ne, Tespit Edin

Bir uzmandan yardım alarak, uygun bir yöntem ile hangi polen türünün sizde alerjiye yol açtığını belirleyin. Alerjik olduğunuz polene göre koruyucu tedaviye başlayın, hazırlıklarınızı yapın.

Çamaşırlarınızı Dışarıda Kurutmayın

Ev içinde çamaşır kurutmak zararlı ancak bahar aylarında dışarıda da çamaşır kurutmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü; bahar aylarında dışarıda kuruttuğunuz çamaşırlar polenler ile kaplanma riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Pencereleri Kapalı Tutun

Bahar aylarında güneş ışıltısı sizi cezbetse de ne yazık ki hava temiz değil. Polenler çevreyi sarmış durumda. Biraz sabrederek, pencerelerinizi ılık, kuru ve güneşli günlerde kapalı tutun. Erken saatlerde evinizi havalandırabilirsiniz.

Polenleri Yakalayan Otomobil Alın

Otomobil alacaksanız yahut değiştirecekseniz polen yakalayıcı ya da filtreleri olan modelleri seçmeye özen gösterin. Polen filtresi bakımını düzenli olarak yaptırın.

Ilık Su Banyosu

Hastalıklardan korunmanın her dönemde en önemli ve basit yolu temizliğe dikkat etmek. Polenlerle savaşmada yapılacak ılık bir banyo büyük önem arz ediyor.

Çiçek severler Dikkat

Alerjiniz var ama çiçek yetiştirmeyi çok mu seviyorsunuz? Ne yazık ki çiçek bakmaktan vazgeçmelisiniz.

Sigortam.net üzerinden sağlık sigortası sorgulama yaparak, en uygun 2019 özel sağlık sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın.

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşıp, özel sağlık sigortası ve sigorta şirketleriile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL