444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Polenlere Karşı Önlem Almanın Yolları

25 Nisan 2014

Bahar mevsimi geldi attı. Kimisine iyi gelen bahar havası kimisini ise olumsuz etkiliyor.

Bahar hastalıkları arasında yer alan, halk arasında da saman nezlesi, bahar alerjisi şeklinde adlandırılan alerjik vakaları arttıran polenler, hem çocukları hem astım hastalarının sağlığını tehdit ediyor. 

Kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma, göz sulanması ve öksürük gibi pek çok belirtiyi gösteren polenler; yaz aylarının habercisi bahar aylarını korkunç zamanlara, kabusa çevirebiliyor. 

Ancak bu kabusa son verirken, polenlere karşı önlem almak bizlerin elinde. Sağlıklı yaşam için önlemlerinizi alın, bahar aylarını sağlıkla geçirin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 


Polenlere Karşı Önlemler


Deniz Suyu Faydası

Deniz suyu olarak bilinen ve serum olarak eczanelerde de bulunan suyla burun hijyenini sağlayabilir, rahatlayabilirsiniz. Ancak oranına dikkat etmeli, günde 3 kereyi aşmamalısınız.

Aletji Reaksiyonu Gösteren Ne, Tespit Edin

Bir uzmandan yardım alarak, uygun bir yöntem ile hangi polen türünün sizde alerjiye yol açtığını belirleyin. Alerjik olduğunuz polene göre koruyucu tedaviye başlayın, hazırlıklarınızı yapın.

Çamaşırlarınızı Dışarda Kurutmayın

Ev içinde çamaşır kurutmak zararlı ancak bahar aylarında dışarıda da çamaşır kurutmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü; bahar aylarında dışarıda kuruttuğunuz çamaşırlar polenler ile kaplanma riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Pencereleri Kapalı Tutun

Bahar aylarında güneş ışıltısı sizi cezbetse de ne yazık ki hava temiz değil. Polenler çevreyi sarmış durumda. Biraz sabrederek, pencerelerinizi ılık, kuru ve güneşli günlerde kapalı tutun. Erken saatlerde evinizi havalandırabilirsiniz.

Polenleri Yakalayan Otomobil Alın

Otomobil alacaksanız yahut değiştirecekseniz polen yakalayıcı ya da filtreleri olan modelleri seçmeye özen gösterin. Polen filtresi bakımını düzenli olarak yaptırın.

Ilık Su Banyosu

Hastalıklardan korunmanın her dönemde en önemli ve basit yolu temizliğe dikkat etmek. Polenlerle savaşmada yapılacak ılık bir banyo büyük önem arz ediyor.

Çiçekseverler Dikkat

Alerjiniz var ama çiçek yetiştirmeyi çok mu seviyorsunuz? Ne yazık ki çiçek bakmaktan vazgeçmelisiniz. 
 
Sigortam.net üzerinden sağlık sigortası sorgulama yaparak, en uygun 2014 özel sağlık sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. 

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşıp, özel sağlık sigortası ve sigorta şirketleri ile ilgili detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.