Radyasyondan Korunmanın Yolları

Cep telefonuyla konuşurken yayılan radyasyonun zararlarından korunmak mümkün, tek yapmanız gereken biraz dikkat!

Her ne kadar ''Kanserden Korunmanın Yolları'', ''Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları'' gibi yazıları okuyarak bilgilensek de; modern yaşamın getirdiği elektronik cihazların çevreye yaydığı elektromanyetik radyasyon tehlikesini  tamamen yok etmek mümkün değil.

Ancak  bazı teknikleri kullanarak radyasyonun zararlarını en aza indirgemek mümkün; cep telefonuyla konuşmayı en aza indirgemek ya da konuşurken kulaklık kullanmak, uyurken telefonu başucundan uzak tutmak gibi basit yöntemler en bilinenleri.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Radyasyondan Korunmanın Yolları
 

 • Sigorta yaptırmış bile olsanız yolculuk esnasında; hem kendinize hem çevrenizdekilere tehlike oluşturmamak ve radyasyonun etkisine daha fazla maruz kalmamak adına cep telefonuyla görüşmeyin. 
   
 • Kapalı mekanlarda telefon görüşmesi yapıyorsanız pencereye yakın yerler seçin. Bu durumda cep telefonu daha az dalga yayacaktır.
   
 • Daha yüksek güç daha fazla radyasyon demek. Görüşmeyi koridorda yapmamaya özen gösterin, sol kulağı pencereye dönerek görüşmek gerekiyor.
   
 • Düşük radyasyon yayan bilgisayar ekranı tercih etmeye özen gösterin ya da ekran filtresi kullanın.
   
 • Tasarruflu ampuller daha fazla radyasyon yayar, uzak durmaya çalışın.
   
 • Mümkünse pille çalılan radyolu çallar saatleri kullanmaya özen gösterin, elektrikle çalışan çallar saatlerden uzak durun.
   
 • Elektrikli battaniye kullanıyorsanız, yatağa girmeden fişini çekin.
   
 • Kullanmadığınız ya da kapalı tuttuğunuz elektrikli aletleri fişe takılı bırakmayın.
   
 • Yatak odanızda tv ya da bilgisayar bulundurmamaya özen gösterin.

Radyasyonun etkilerine karşı önlemlerinizi alın ancak beklenmedik durumlara karşı özel sağlık sigortası yaptırarak hem kendinizi hem sevdiklerinizi güvence altına alın. Ayrıca uygun fiyatla sigorta yaptırmanın keyfini yaşayın.

Sigortam.net üzerinden en uygun özel sağlık sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın, sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL