Ramazan Ayında Kilo Verebilmek için 10 Öneri!

Ramazan ayı son yıllarda yaz dönemine denk geldiği için günlerin uzun olması açlık süresini de uzatıyor. Durum böyle olunca sağlık sorunları da çıkabiliyor. Aslında dengeli beslenerek bu sorunları en aza indirmek hatta kilo verebilmek bile mümkün. Önerilerimizi uygulayarak bunu başarabilmeniz mümkün.

Oruç tutmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak hazır olmayı gerektirir. Eğer sağlık sorunlarınız varsa ya da psikolojik olarak tutabileceğinizden emin değilseniz bir doktora görünmeniz gereki. Doktor kontrolünde orucunuzu tutmanız olası risklerin de önüne geçilmesine neden olacaktır.

Ramazan ayı ve sağlıkla ilgili detaylı bilgi almak, merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenmek için "Ramazan ve Sağlık Rehberi" sayfamızı inceleyin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Ramazan Ayında Zayıflamak İçin Öneriler

 

 • Sahura kalkmayı önemseyin. Aç kalması süresini kısaltmış olursunuz.
   
 • Sahura kalkmamak vücuttaki su oranını da azalttığından yorgunluk ve uykusuzluk şikayetlerinizi de arttıracaktır.
   
 • Yağı ve karbonhidratı yüksek olan besinleri tüketmeyin. Bu besinlerin  kan şekerinizin hızlı şekilde düşmesine neden olduğu gibi, gün içinde çok fazla da susatacaktır.
   
 • Uzun süre aç kaldıktan sonra iftar saatinde çok fazla yemekten kaçının. Bu durum mide rahatsızlarına yol açacaktır.
   
 • İftarda az az ve sağlıklı yemekleri yavaşça yiyin. Su içmeyi asla ihmal etmeyin.
   
 • Tahılları, kuruyemişleri sofranızdan eksik etmeyin. Bu besinleri belli miktarlarda tüketmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın her şeyin fazlası zarardır.
   
 • Tok tutan, lif yönünden zengin ve sağlıklı besinleri tüketin. Bu besinler kurubaklagiller, kepekli pirinç ve makarna, zeytinyağlı, iyi pişmiş et yemekleri, balık, tavuk gibi yiyeceklerdir.
   
 • Nasıl yiyeceklerin yendiğinin yanında pişirme yöntemleri de büyük önem taşıyor. Kızartma yerine buğulama ya da fırında pişirme yöntemleri daha sağlıklıdır.
   
 • İçeceklerde çok fazla çay ve kahve tüketmek yerine, doğal meyve suları, ayran gibi içecekleri tercih edin. Ama suyu yeterli miktarda mutlaka tüketin. Unutmayın hiçbir sıvı suyun yerini tutmaz.
   
 • Meyve ve sebzeyi yeterli miktarda tükettiğinizden emin olun. Bu besinler zayıflamaya yardımcı olduğu gibi vücuttaki toksinlerin de atılmasını sağlar.
   
 • Yemek üzerine tatlı yeme alışkanlından vazgeçin. Bu alışkanlık çok tehlikelidir. Tüm gün aç kalan ve iftarda doyan mideye bir de ağır tatlıların basılması hem rahatsız olmanıza hem de mide rahatsızlıklarına sebep olur.
   

Sağlığınızı önemseyin, olası hastalıklara karşı özel sağlık sigortası yaptırın, içiniz rahat olsun. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL