Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Sigorta şirketleri riskli hastalıkların gün geçtikçe artış göstermesi sonrasında 23 farklı kritik hastalığı kapsayan riskli hastalıklar sigortası ürünleri sunmaya başladı.

Riskli hastalıklar sigortası, hayati risk oluşturan ve çalışmayı engelleyen hastalıkların teşhis edilmesi durumunda sigorta şirketinin tazminat ödemesi yaptığı bir sigortadır. Aylık taksit seçenekleri ile çok fiyatlar ödeyerek riskli hastalıklar sigortasına sahip olabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Son yıllarda riskli olarak tanımlanan hastalıkların git gide artması, yapılan araştırmaların da bu hastalıkların oranlarında önümüzdeki yıllarda da artış yaşanacağını göstermesi, sigorta şirketlerini riskli hastalıklar için özel ürünler sunmaya yönlendirdi.

Riskli hastalıklar sigortası ile sigortalı, poliçesinde anlaştığı tazminat tutarını hastalığa yakalandığında toplu olarak alabilecek.

Tazminat Ödemesi Hastaneye Değil Size Yapılır

Riskli hastalıklar sigortası, sağlık sigortası ile oldukça farklıdır. İki sigortanın da hastalıklarla ilgili olması sağlık sigortası ile riskli hastalıklar sigortasının karıştırılmasına neden olabilir. En önemli farkları, sağlık sigortasının sigortalıya teminat vermesi, kritik hastalıklar sigortasının ise tazminat ödemesi yapmasıdır.

Sağlık sigortası tedavi, muayene gibi durumlar için teminat verir, yani hastanın özel bir hastanede ayrıca para ödemeden muayene olmasını sağlar. Riskli hastalıklar sigortası ise kanser, böbrek yetmezliği, MS hastalığı gibi tehlikeli hastalıkların teşhisi halinde toplu bir nakit para ödemesi yapılmasıdır. Tazminat sadece tedavi amaçlı kurumlara, hastanelere ödenmez, sigortalı kişiye ödenerek kullanma insiyatifi ona bırakılır. İster tedavi için ister kişisel giderler için kullanılabilir.

Aylık Çok Uygun Fiyatlarla Bütçenizi Sarsmaz!

Riskli hastalıklar sigortası diğer adıyla tehlikeli hastalıklar sigortası, belirli hastalıklar için tazminat ödemesi sağladığından primleri oldukça uygundur. Aylık 21 lira gibi uygun taksit seçenekleri ile riskli hastalıklar sigortasına sahip olabilirsiniz. Bütçenizi zora sokmadan, hayatınız için önlem alabilirsiniz.

Tehlikeli hastalıklar, maddi açıdan da insanları zorlayabilir. Tedavi masraflarının yanına işe devam edememe gibi sorunlarda eklendiğinde, toplu bir tazminat ödemesi işlerinizi oldukça kolaylaştırır. Bütçenizden aylık çok cüzi rakamlar ayırarak kendinizin ve ailenizin rahatını sağlayabilirsiniz.

Riskli hastalıklar sigortası fiyatları hakkında bilgi almak ve anında sigortalanmak için 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Mapfre Genel Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları

Mapfre Genel Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık...kurumundan veya kurumun anlaşmalı olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık...tazminatınızın daha hızlı ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar...departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.

  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep...formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) - Mapfre Genel Sigorta tazminat talep formu örneğini indirmek için tıklayın.
  • Reçete aslı,...ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik halinde doktor raporu /...Epikriz

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz.

Adres: Mapfre...Genel Sigorta Sağlık Bireysel Tazminat Ödemeleri, Yenişehir Mah. Irmak Cad. No 11 34435 Beyoğlu / istanbul

Müşteri Hizmetleri: 0 212 334 90 00

musterihizmetleri@mapfregenelsigorta.com tazminat@mapfregenelsigorta.com

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net...Yapsın

Özel sağlık sigortası geri...ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura fotokopisini saglikhasar@sigortam.net...adresine mail atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme sürecinde size yardımcı olsun....Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!

Ödeme Ne Zaman Gerçekleşir?

Mapfre Genel Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri evrakların kuruma ulaşmasından itibaren 5...iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL