Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Sigorta şirketleri riskli hastalıkların gün geçtikçe artış göstermesi sonrasında 23 farklı kritik hastalığı kapsayan riskli hastalıklar sigortası ürünleri sunmaya başladı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Son yıllarda riskli olarak tanımlanan hastalıkların git gide artması, yapılan araştırmaların da bu hastalıkların oranlarında önümüzdeki yıllarda da artış yaşanacağını göstermesi, sigorta şirketlerini riskli hastalıklar için özel ürünler sunmaya yönlendirdi. Riskli hastalıklar sigortası ile sigortalı, aldığı poliçenin tutarını, hastalığa yakalandığında toplu olarak alabilecek. Sigortalı bu parayı isterse hastalık masrafları için, isterse de diğer giderleri için kullanabilecek.

Tazminat Tutarları Nasıl Belirleniyor?

Riskli hastalıklar sigortası ürünlerindeki tazminat ve prim tutarları ise sigortalının yaşına göre değişiyor. Örneğin 40 yaşındaki sigortalı 90 bin TL’lik bir poliçe almışsa, yıllık 300 TL prim ödüyor. 90 bin TL’lik tutarın 40 bin TL’si hastalığa yakalanıldığı takdirde sigortalının kendisine, 50 bin TL ise vefat halinde sigortalının yakınlarına ödeniyor.

Son yıllarda riskli olarak belirtilen hastalıklara yakalanma oranlarında genç nüfusta da büyük bir artışın olduğunu belirten sigorta şirketi yetkilileri ise riskli hastalıklar sigortasına olan talebin her geçen gün arttığını söylüyor.

Yıllık 100.000 Poliçe

Tehlikeli hastalıkları teminat altına alan ürünlerinin yılda ortalama 100 bin adet satıldığını belirten Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran, organ nakli, açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği gibi 13 farklı yüksek risk grubundaki hastalıkları teminat altına aldıklarını ifade ederek, sigortalının istenmedik durumlardan birisiyle karşılaşması halinde seçtiği poliçe tutarını 30 gün sonra alabildiğini söyledi. Prim ücretlerini ise sigortalının yaşına göre belirlediklerini belirten Onaran, 9 taksitle ödeme imkanları sunduklarının altını çizerek, bu sigorta ürünü ile yıllık 20 milyon TL’ye yakın prim ürettiklerini vurguladı.

Sağlık Sigortası ile Karıştırılmamalı

Riskli hastalıklar sigortası ile sağlık sigortası ürünlerinin farklı sigorta türleri olduğunu söyleyen Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez ise riskli hastalıklar sigortasının asıl amacının krtik hastalıklar karşısında sigortalı ve yakınları üzerindeki maddi yükü azaltmak olduğunu belirtti. 30 yaş üzerindeki birçok kişiye tazminat ödemesi yaptıklarının altını çizen Türkölmez, sağlık sigortasının sağlık kuruluşlarına ödeme yaptığını, riskli hastalıklar sigortasında ise ödemenin bizzat sigortalıya ve sigortalının yakınlarına yapıldığını belirterek, riskli hastalıklar sigortası ile sağlık sigortası arasındaki farka dikkat çekti.

Kadınlardan Yoğun İlgi

Anadolu Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan ise riskli hastalıklar sigortası kapsamında 21 hastalığı teminat altına alan tam kapsamlı, 5 hastalığı teminat altına alan standart ve sadece kadınlara özel sigorta ürünlerinin olduğunu belirterek, kadınlarla ilgili özel sigorta ürünlerinin önemli bir talep gördüğünü söyledi.

Sağlığınız İçin Önleminizi Şimdiden Alın

Hastalıklara karşı önleminizi vakit geçmeden almak istiyorsanız siz de özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. Kendinizin veya sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak için hemen özel sağlık sigortası sorgulama yaparak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak harekete geçin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL