Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Sigorta şirketleri riskli hastalıkların gün geçtikçe artış göstermesi sonrasında 23 farklı kritik hastalığı kapsayan riskli hastalıklar sigortası ürünleri sunmaya başladı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Son yıllarda riskli olarak tanımlanan hastalıkların git gide artması, yapılan araştırmaların da bu hastalıkların oranlarında önümüzdeki yıllarda da artış yaşanacağını göstermesi, sigorta şirketlerini riskli hastalıklar için özel ürünler sunmaya yönlendirdi. Riskli hastalıklar sigortası ile sigortalı, aldığı poliçenin tutarını, hastalığa yakalandığında toplu olarak alabilecek. Sigortalı bu parayı isterse hastalık masrafları için, isterse de diğer giderleri için kullanabilecek.

Tazminat Tutarları Nasıl Belirleniyor?

Riskli hastalıklar sigortası ürünlerindeki tazminat ve prim tutarları ise sigortalının yaşına göre değişiyor. Örneğin 40 yaşındaki sigortalı 90 bin TL’lik bir poliçe almışsa, yıllık 300 TL prim ödüyor. 90 bin TL’lik tutarın 40 bin TL’si hastalığa yakalanıldığı takdirde sigortalının kendisine, 50 bin TL ise vefat halinde sigortalının yakınlarına ödeniyor.

Son yıllarda riskli olarak belirtilen hastalıklara yakalanma oranlarında genç nüfusta da büyük bir artışın olduğunu belirten sigorta şirketi yetkilileri ise riskli hastalıklar sigortasına olan talebin her geçen gün arttığını söylüyor.

Yıllık 100.000 Poliçe

Tehlikeli hastalıkları teminat altına alan ürünlerinin yılda ortalama 100 bin adet satıldığını belirten Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran, organ nakli, açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği gibi 13 farklı yüksek risk grubundaki hastalıkları teminat altına aldıklarını ifade ederek, sigortalının istenmedik durumlardan birisiyle karşılaşması halinde seçtiği poliçe tutarını 30 gün sonra alabildiğini söyledi. Prim ücretlerini ise sigortalının yaşına göre belirlediklerini belirten Onaran, 9 taksitle ödeme imkanları sunduklarının altını çizerek, bu sigorta ürünü ile yıllık 20 milyon TL’ye yakın prim ürettiklerini vurguladı.

Sağlık Sigortası ile Karıştırılmamalı

Riskli hastalıklar sigortası ile sağlık sigortası ürünlerinin farklı sigorta türleri olduğunu söyleyen Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez ise riskli hastalıklar sigortasının asıl amacının krtik hastalıklar karşısında sigortalı ve yakınları üzerindeki maddi yükü azaltmak olduğunu belirtti. 30 yaş üzerindeki birçok kişiye tazminat ödemesi yaptıklarının altını çizen Türkölmez, sağlık sigortasının sağlık kuruluşlarına ödeme yaptığını, riskli hastalıklar sigortasında ise ödemenin bizzat sigortalıya ve sigortalının yakınlarına yapıldığını belirterek, riskli hastalıklar sigortası ile sağlık sigortası arasındaki farka dikkat çekti.

Kadınlardan Yoğun İlgi

Anadolu Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan ise riskli hastalıklar sigortası kapsamında 21 hastalığı teminat altına alan tam kapsamlı, 5 hastalığı teminat altına alan standart ve sadece kadınlara özel sigorta ürünlerinin olduğunu belirterek, kadınlarla ilgili özel sigorta ürünlerinin önemli bir talep gördüğünü söyledi.

Sağlığınız İçin Önleminizi Şimdiden Alın

Hastalıklara karşı önleminizi vakit geçmeden almak istiyorsanız siz de özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın. Kendinizin veya sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak için hemen özel sağlık sigortası sorgulama yaparak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak harekete geçin.

Benzer İçerikler

2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve Yaptırımları
2019 trafik cezaları güncel bilgilerine...ulaşmak için tıklayın. 2018 trafik cezaları yeniden zamlandı. 2018 yılında hangi trafik cezalarına zam...geldiğini  ve güncel ceza tutarlarını öğrenmek için "2018 Trafik Cezalarına Zam Geldi!" yazımızı...okuyabilirsiniz. 2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve...YaptırımlarıTrafik cezalarının ödenmesi konusunda ise sürücülere önemli bir kolaylık sağlandı. Trafik...cezası kesilen sürücüler, cezalarını ilk 15 gün içerisinde öderlerse tutar üzerinden %25'lik bir indirim kazanıyorlar....Sürücülerin ceza tutarlarını ödeme gününü geciktirmeleri halinde ise %5'lik bir gecikme zammı eklenerek ceza...ağırlaştırılır. Siz de trafik cezanızın olup olmadığını öğrenerek en kısa zamanda ödemenizi yapın ve indirim...seçeneğinden yararlanın. Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl...Yapılır? içeriğini inceleyebilirsiniz.   [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

2018 Trafik Cezaları ile...İlgili Öne Çıkanlar

  • 2018 yılı için belirlenen trafik cezalarına...yüzde 14,47 oranında zam getirilerek, ceza tutarları yeniden hesaplandı.
  • 2018 için hazırlanan listede, en yüksek ceza...17.065 TL ile ruhsat çıkarmada usulsüzlük olarak belirlenirken, en düşük ceza ise 85 TL ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alma...ihlali oldu.
  • Sürücülerin araç kullanırken en dikkat etmeleri gereken temel kurallar, 2018'de arttırılmış cezalarla...birlikte geldi. Ehliyetsiz araç kullananlar 2.018 TL , emniyet kemeri takmayanlar 108 TL ceza alacaklar.
  • Trafik işaretlerine...zarar vermek, yola çöp atmak ve trafiği engellemek gibi düzeni bozan ihlaller, 488 TL şeklinde cezalandırılarak güvenliğin...sağlanması ve düzenin bozulmaması amaçlandı
  • Hız sınırı ihlalleri için de yeni düzenlemelere gidildi. Belirlenen hız...sınırlarını %10'dan %30'a kadar aşmak 235 TL, %30'dan fazla aşmak ise 488 TL şeklinde belirlendi.
  • Alkollü araç kullanma...ihlaline ise kademe şeklinde cezalar öngörüldü. Alkollü araç kullanmanın 1. seferinde 1.002 TL, 2. seferinde 1.256 TL ve 3.defa...aynı kural ihlali gerçekleştirildiğinde 2.018 TL olarak belirlenen cezalar uygulandı. Artı olarak Alkolmetreye üflemeyi reddetme...halinde ise 2.869 TL bir ceza kesilerek zorluk çıkarma sıkıntısının da önünün alınması amaçlandı.
Hem bütçenizi...hem kendinizi tehlikeye atmamak için trafik kurallarını uyun ve zorunlu trafik...sigortasıkasko sigortası gibi araç...sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net'ten trafik sigorta sorgulama yapın bütçenize en...uygun sigorta teklifi ile 2018 trafik sigortası...fiyatları listesine 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi trafik...sigortası  ile ilgili bilgi alın.