Riskli Hastalıklar Sigortasına Olan Talep Artıyor

Özellikle son dönemlerde gerek stres, gerek beslenme alışkanlıkları, gerekse de bulunulan çevreden kaynaklı nedenlerden dolayı kritik hastalıklar olarak nitelendirilen kalp, şeker, kanser vb. hastalıkların görünme sıklığının giderek arttığı ve bu gibi sağlık problemi yaşayanların yaş ortalamasının her geçen gün düştüğü uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Oluşan bu tablo nedeniyle sigorta şirketleri ise müşterilerine geniş yelpazelerde ürün çeşitliliği içeren sigorta ürünleri sunarak müşteri beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Söz konusu sigorta ürününün en bilinen adı ise riskli hastalıklar sigortası.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tazminat Ödemeleri Hangi Şartlarda Gerçekleşiyor?

Ülkemizde de son dönemlerde ilgi görmeye başlayan riskli hastalıklar sigortası, kanser, şeker, kalp, organ nakli, böbrek yetmezliği gibi 20’den fazla hastalığa karşı teminat veriyor. Riskli hastalıklar sigortasının özel sağlık sigortası ile arasındaki en önemli fark ise, riskli hastalıklar sigortasının sigortalıya toplu tazminat ödemesi yapması. Daha açıklayıcı olarak anlatmak gerekirse, özel sağlık sigortası sadece hastalığın tedavini masraflarını karşılayarak sağlık kuruluşlarına ödeme yaparken, riskli hastalıklar sigortasında ise sigortalıya doğrudan toplu ödeme yapılıyor. Riskli hastalıklar sigortası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan sigortacılar ise hastalıkların görülme sayısının artması ve yaş ortalamasının düşmesinin etkisiyle riskli hastalıklar sigortasına olan talebin geçen yıla göre %50 oranında arttığını belirtiyor.

Riskli Hastalıklar Sigortasında Ne Kadar Ödeme Yapılıyor?

Riskli hastalıklar sigortasında yapılan ödemeler hem teminattaki sağlık problemlerinin ortaya çıktığı hallerde, hem de yaşam kaybı durumunda yapılıyor. Tam kapsamlı bir riskli hastalıklar sigortasında 18 – 60 yaş arası herkes yararlanabiliyor. Yapılan tazminat ödemeleri ise poliçenin teminatları, ödenen prim tutarı, sigortalının yaşı ve cinsiyeti gibi faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre 18 – 30 yaş arasındaki sigortalının prim tutarı 50 TL’den başlarken, 55 – 60 yaş arasındaki sigortalıların prim tutarı ise 470 TL’yi geçebiliyor. Sigortalının poliçe döneminde kritik hastalığa yakalanması halinde ise 10.000 TL’den 50.000 TL’ye, sigortalının hayatını kaybetmesi halinde ise yakınlarına 20.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar tazminat ödemesi yapılıyor.

Geride bıraktığımız son 5 yıl içerisinde kritik hastalıklar teminatını içeren sigorta ürünlerinde %300 civarında artış yaşandığını belirten AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk Kurdaş, bu artışın en önemli nedenleri olarak Türkiye’deki hastalıklar karşısında toplumsal bilincin her geçen gün artmasını ve ürün çeşitliliğini gelen talepler doğrultusunda genişletmelerini gösterdi. Ülkemizde söz konusu kritik hastalıklara yakalananların sayısının her geçen gün arttığına da dikkat çeken Eredenk Kurdaş, bu nedenle kritik hastalıklar sigortasının öneminin de her geçen gün yükseldiğine vurgu yaptı.

Hastalıklara Karşı İşinizi Şansa Bırakmayın

Sağlık problemleri ile ne zaman, hangi koşullarda karşılaşacağınızı kestirmeniz maalesef mümkün değil. Bu nedenle olası bir sağlık problemi karşısında hem maddi sıkıntılarla karşılaşmamak, hem de kaliteli ve hızlı bir sağlık hizmeti almak için özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya geç kalmadan başlayın.

Hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak istiyorsanız, hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak teklif alın, uzman sigorta danışmanlarımız ihtiyacınız olan en iyi poliçeye, en uygun fiyat garantisiyle sahip olmanızı sağlasın.

Benzer İçerikler

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli
Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gereken pek çok...nokta bulunur. Yalnızca fiyat odaklı seçimler, hasar anında mağdur olmanıza sebep olabilir.
Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medical Park Hastaneler Grubu

Medical Park Hastaneler Grubu 1995'ten beri hastanecilik...alanında 14 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9.000'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin...çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Medical Park Hastanesi ile...anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek...Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem...SigortaAksigortaAllianzAnadolu SigortaAxa SigortaErgo SigortaGroupama SigortaGüneş SigortaHDI SigortaMapfre Genel SigortaRay SigortaSompo Japan SigortaZurich...Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL