Riskli Hastalıklar Sigortasına Olan Talep Artıyor

Özellikle son dönemlerde gerek stres, gerek beslenme alışkanlıkları, gerekse de bulunulan çevreden kaynaklı nedenlerden dolayı kritik hastalıklar olarak nitelendirilen kalp, şeker, kanser vb. hastalıkların görünme sıklığının giderek arttığı ve bu gibi sağlık problemi yaşayanların yaş ortalamasının her geçen gün düştüğü uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Oluşan bu tablo nedeniyle sigorta şirketleri ise müşterilerine geniş yelpazelerde ürün çeşitliliği içeren sigorta ürünleri sunarak müşteri beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Söz konusu sigorta ürününün en bilinen adı ise riskli hastalıklar sigortası.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tazminat Ödemeleri Hangi Şartlarda Gerçekleşiyor?

Ülkemizde de son dönemlerde ilgi görmeye başlayan riskli hastalıklar sigortası, kanser, şeker, kalp, organ nakli, böbrek yetmezliği gibi 20’den fazla hastalığa karşı teminat veriyor. Riskli hastalıklar sigortasının özel sağlık sigortası ile arasındaki en önemli fark ise, riskli hastalıklar sigortasının sigortalıya toplu tazminat ödemesi yapması. Daha açıklayıcı olarak anlatmak gerekirse, özel sağlık sigortası sadece hastalığın tedavini masraflarını karşılayarak sağlık kuruluşlarına ödeme yaparken, riskli hastalıklar sigortasında ise sigortalıya doğrudan toplu ödeme yapılıyor. Riskli hastalıklar sigortası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan sigortacılar ise hastalıkların görülme sayısının artması ve yaş ortalamasının düşmesinin etkisiyle riskli hastalıklar sigortasına olan talebin geçen yıla göre %50 oranında arttığını belirtiyor.

Riskli Hastalıklar Sigortasında Ne Kadar Ödeme Yapılıyor?

Riskli hastalıklar sigortasında yapılan ödemeler hem teminattaki sağlık problemlerinin ortaya çıktığı hallerde, hem de yaşam kaybı durumunda yapılıyor. Tam kapsamlı bir riskli hastalıklar sigortasında 18 – 60 yaş arası herkes yararlanabiliyor. Yapılan tazminat ödemeleri ise poliçenin teminatları, ödenen prim tutarı, sigortalının yaşı ve cinsiyeti gibi faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre 18 – 30 yaş arasındaki sigortalının prim tutarı 50 TL’den başlarken, 55 – 60 yaş arasındaki sigortalıların prim tutarı ise 470 TL’yi geçebiliyor. Sigortalının poliçe döneminde kritik hastalığa yakalanması halinde ise 10.000 TL’den 50.000 TL’ye, sigortalının hayatını kaybetmesi halinde ise yakınlarına 20.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar tazminat ödemesi yapılıyor.

Geride bıraktığımız son 5 yıl içerisinde kritik hastalıklar teminatını içeren sigorta ürünlerinde %300 civarında artış yaşandığını belirten AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk Kurdaş, bu artışın en önemli nedenleri olarak Türkiye’deki hastalıklar karşısında toplumsal bilincin her geçen gün artmasını ve ürün çeşitliliğini gelen talepler doğrultusunda genişletmelerini gösterdi. Ülkemizde söz konusu kritik hastalıklara yakalananların sayısının her geçen gün arttığına da dikkat çeken Eredenk Kurdaş, bu nedenle kritik hastalıklar sigortasının öneminin de her geçen gün yükseldiğine vurgu yaptı.

Hastalıklara Karşı İşinizi Şansa Bırakmayın

Sağlık problemleri ile ne zaman, hangi koşullarda karşılaşacağınızı kestirmeniz maalesef mümkün değil. Bu nedenle olası bir sağlık problemi karşısında hem maddi sıkıntılarla karşılaşmamak, hem de kaliteli ve hızlı bir sağlık hizmeti almak için özel sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya geç kalmadan başlayın.

Hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak istiyorsanız, hemen özel sağlık sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak teklif alın, uzman sigorta danışmanlarımız ihtiyacınız olan en iyi poliçeye, en uygun fiyat garantisiyle sahip olmanızı sağlasın.

Benzer İçerikler

Kasko İndirimleri 2018 Kasko İndirimleri 2018Kasko teminatlarından vazgeçmeden...alternatif kasko indirimleri nelerdir? Hangi şartlarda kasko indirimleri hakkınız doğar? sorularının...cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Otomobil sahibi olma aşamasında ilk ve tek odak noktamız bir araç almak oluyor. Oysa büyük bir arzuyla aldığımız otomobiller, pek...çok sorumluluğu ve gideri  de beraberinde getirir.  Otomobil sahibi olmanın getirdiği sorumlulukların başında araçın...ihtiyaçlarını karşılamakla beraber, trafikteki diğer sürücülerin güvenliğini düşünmek gelir. Hem araç sürücüsüne ve...araca hem de trafikte yer alan diğer sürücülere güvence sağlayacak şey ise kasko sigortasıdır. Kasko...sigortasının var oluşundaki temel amaç; yaşanan hasar sonrası tamir geçirmesi gereken aracın masraflarını en ekonomik şekilde...karşılayabilmektir.  Ancak kasko sigortası alırken yapılan araştırmalar ve en uygun kasko poliçesine ulaşmak için sorulan...sorular, yanlış yönlendirmelere oldukça açıktır. Yapılan yanlış yönlendirmeler sonucu alınan eksik teminatlı poliçeler,...hedeflediğiniz tasarruf yerine bütçenize zarar verebilir. Bu yüzden sürücüler, alacakları kaskonun fiyatları kadar...teminatlarına da özen göstermelidir. Kasko alırken en çok ve sık yapılan yanlış kasko teminatlarından
ödün vermektir. Bu yıl bir değişiklik...yapın, 2015 kaskonuzda indirim elde edebilmek için teminatlarınızdan ödün vermek yerine, kasko kapsamında hakkınız...olan indirimleri öğrenin.

Kasko İndirimleri İçin Tüyolar

Kasko indirim tüyolarına geçmeden önce bu indirimlerin sigorta...şirketlerine göre değiştiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden kasko poliçenizi almadan önce şirketlerin indirim politikalarını...öğrenmelisiniz.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko indirimlerinde en yaygın bilinen indirim türü hasarsızlık...indirimidir. Aracına kasko yaptıran kişiler, poliçe dönemi için kaza yapmaz dolayısıyla hasar talebinde bulunmaz ise...hasarsızlık indiriminden faydalanabilir. Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça , hasarsızlık...indirimi oranı %70’i bulabilir. Küçük çaplı hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması adına mini onarım teminatını kasko...poliçenize ekletebilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kasko kapsamında bazı meslek dallarına özel olarak indirimler sunulmaktadır:...Öğretmenler, öğretim üyeleri, memurlar, eczacılar, TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) mensupları kasko indirimine tabi tutulan meslek...dallarından bazılarıdır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, çeşitli firmaların çalışanlarına özel kasko indirimleri de...sunabilmektedir. Kasko poliçenizi alırken böyle bir durumun olup olmadığını sorgulamanız, kasko sigortanızda avantaj elde etmenizi...sağlayabilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, hasar durumunda araç değerinin belirli bir...oranında kesinti uygulanacağını kabul eden sürücülere hitap eden indirim şeklidir. Muafiyet indiriminden faydalanmak isteyen...sürücülerin detaylıca düşünmesi gerekir. Çünkü; muafiyetli kasko poliçeleri, doğru tercihlerde %40’lara varan oranlarda ciddi...bir fiyat avantajı sağlarken, bütçenizi oldukça aşan hasarlarda aynı oranda zarara neden olabilmektedir. Bu nedenle aracınızın...kullanım koşullarını ve yaşadığınız bölgeyi değerlendirmeli, mağdur olmamak için kasko indirimlerinize dikkat...etmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz indirimler, sıklıkla uygulanan kasko indirimleridir. Sigorta sektörünün her geçen gün...yükselen bir ivme kazanması, sigorta şirketlerinin çoğalması ile birlikte kasko indirimlerinde de farklı uygulamalar görülmeye...başlandı. Kaskonuzu alırken değerlendirebileceğiniz diğer indirimler şöyle: •    30 yaşının üstündeki sigortalılara...yaş indirimi, •    Tek sürücü indirimi, (Tek sürücü indirimiyle ilgili detaylar için "Kaskoda Tek Sürücü İndirimi" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz.) •    En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi, •    Peşin ödeme indirimi, •    Alarm...indirimi, Kasko indirimleri, sigorta prosedürleri içerisinde geçen konulardan sadece bir tanesidir. Günlük hayatın...koşturmacası içinde araç sahiplerinin bütün bu prosedürleri bilmesi ve uygulayabilmesi kolay değil, ancak doğru teminatlarla uygun...kasko poliçesi sahibi olmak kolay! Hem hakkınız olan kasko indirimlerini hem de Sigortam.net’in avantajlarını birlikte yakalayabilmek için tek yapmanız gereken 2018 kasko fiyatları hakkında...teklif almak. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'mızı arayarak kasko tekliflerini değerlendirmek için uzman sigorta...danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.