Sabah Yapılan Sağlık Hataları

Özellikle yağmurun, çamurun eksik olmadığı kış mevsiminde yataktan kalkmak zorlaşıyor. Yataktan zorunlu çıkmanın etkisi ile bedenimize ve sağlığımıza zarar verebilecek davranışlarda bulunabiliyoruz, bu davranışların çoğunu bilinçsizce yapıyoruz. İşte tam da bu sebeple gün içerisinde yorgun hissediyor, geceleri çok daha zor uyuyoruz. 

Peki, gün içerisinde keyifsiz hissetmemize neden olan davranışlar neler ve bu bu davranışların önüne geçmek için neler yapabiliriz?     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Çoğumuzun özellikle sabahları yaptığı, sağlık problemlerine neden olan davranışları sizin için bir araya getirdik ve güne çok daha enerjik başlamanız için önerilerde bulunduk.

 

Sabahları Sıklıkla Yapılan Sağlık Hataları

Kahvaltıyı Atlamak

Sabah kahvaltısının muhakkak yapılması gerekiyor. Spor yapmak amacı ile kahvaltıyı atlayan kişiler, gün içerisinde çok daha fazla karbonhidrat tüketiyor. Kahvaltı yapmak istemiyoranız, bir avuç kuruyemiş yahut muz tüketebilirsiniz. 

Aniden Yataktan Kalkmak

Özellikle yatakta kaldıkça uykusu gelen kişiler , yataktan hızlıca kalkabiliyor. Bu hareket ise kaslarımıza zarar veriyor. Çünkü; gece boyunca sertleşen sırt kaslarımızda fazla baskıya ve spazmlara sebep oluyor. Yataktan aniden kalkmayı alışkanlık haline getiren kişiler de bel ağrısı ya da bel fıtığı dahi görülebiliyor. Olası sağlık sorunlarının önüne geçmek için yataktan kalkışımıza dahi dikkat etmemiz gerekiyor. Doğru yataktan kalkış şekli için; dizlerinizi sırayla karnınıza doğru çekin ve sakin hareketlerle kalkın. Bu hareket kanın vücudunuza yayılmasını,dengeli hissetmenizi sağlayacak.

Dişimizi Fırçalamadan Su İçmek

Diş bakımı için yapılması gerekenlerin başında günde 3 kere olmak üzere dişlerimizi fırçalamak geliyor. Diş fırçalama işleminin sabahları hiçbir şey tüketmeden önce yapılması gerekiyor. Çünkü; gece boyunca ağzımızda toksinler birikiyor. Kalklar kalkmaz su içmek veya başka bir şey tüketmek, toksinlerin bağırsaklarımıza inmesini kolaylaştırıyor. Bu yüzden yataktan kalktığımızda dişimizi ve en çok toksin bulunan bölge dilimizi fırçalamamız gerekiyor.

Isı Değişimini Önemsememek

Bütün gece üzerimiz örtülü olduğu için vücut ısımız evin ısısından daha farklı olacaktır. Yataktan kalktığımızda bir hırka giymek,ısı değişimi dengesini korumamızı sağlar. Aksi takdirde çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmış olursunuz.

Güneş Işığını Hiçe Saymak

Genellikle gece yatarken rahatlıkla uykuya dalmak için perdeleri kapatıyoruz ancak bu durum vücudumuzun ihtiyaç duyduğu güneş ışığını almamıza engel oluyor. Oysa, güne pozitif bir başlangıç yapabilmemiz için  güneş ışığına ihtiyacımız var. Bu yüzden sabah kalkar kalkmaz perdeleri açın ve vücudunuzun güneş ışığını emmesine yardımcı olun.

 

Özel Sağlık Sigortası Avantajlarından Yararlanın

Sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarını öğrenmek, kaliteli bir hayat için yeterli değil. Çünkü; yaşadığımız süre boyunca çeşitli riskler sağlığımızı ve sevdiklerimizin sağlığını tehdit edebiliyor. Bu tehditlere karşı dimdik durabilmek, gerektiğinde dilediğimiz sağlık kuruluşundan tedavi olabilmek için özel sağlık sigortası yaptırmamız gerekiyor.

Uygun özel sağlık sigortası fiyatları ise çok uzakta değil! Diler online sigorta denildiğin ilk akla gelen isim Sigortam.net'in sitesinden dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL