Sağlık Arşivi Oluşturmanın Yolları

Ufak çaplı yaşanan sağlık sorunları, çoğumuzun uzun süre üstünde düşünmeden geçtiği konular. 

Günlük hayatta yaşadığımız soğuk algınlığı, baş ve karın ağrıları… hepimiz için sıradan hale geldi. İş ve aile yaşamında yaşanılan stresli durumlar, günlük tüketilen gıdalar… v.b. gibi nedenler sağlık sorunlarının tetikleyicisi olsa da vücudunuz daha büyük bir sorunun sinyalini veriyor olabilir.

Hepimiz az çok yaşanılan ağrıların, sağlık sorunlarının sebebini öğrenmek için;  bir uzman yardımı alır, röntgen çektirir, bazı ilaçlar tükettiriz. Daha önce ciddi bir sorun ortaya çıkmamış olması, ilerde daha büyük sağlık sorunu yaşayacağınız anlamına gelmez. 

Ufak sağlık sorunlarını elbette büyütmek, kaygı haline getirmek doğru bir davranış değil ama kişisel bir sağlık arşivi oluşturmanız ileriki dönemlerde yararınıza olacaktır.

Kişisel sağlık bilgileriniz ister dosyalarda arşivleyin ister bilgisayarınızda muhafaza edin, dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

İşte Sağlık Arşiviniz için Yapmanız Gerekenler;
 

İlaç Listelerini Düzene Sokun

Diyabet, kalp rahatsızlıkları, Hepatit B gibi kronik hastalıklarınız sebebi ile farklı hekimler tarafından takip ediliyor olabilirsiniz. Sizi takip eden farklı uzmanların verdiği ilaçları bir dosya halinde toplayın.

İlaç listenize kulak-diş iltihabı… vb. kısa süreli tedaviler için kullandığınız ilaçları da eklemeyi unutmayın.

İlaç listenizi, ilaçların sabah, öğle, akşam; aç ya da tok karnına içilme saatlerine uygun olarak düzenleyin.

Kullandığınız bütün ilaçları bir listede toplamanız, başınıza gelebilecek acil ve istenmeyen 
sağlık problemlerin de yakınlarınıza kolaylık sağlayacaktır. 

Yaşadığınız Hastalıkları Arşivleyin

Yaşadığınız kronik rahatsızlıklar nedeni ile farklı doktorların kontrolünde olabilirsiniz, sağlığınızla ilgili test sonuçlarınızı da hastalık türlerine göre dosyalayın.

Sağlık arşivinizi düzenlerken tarih sıralaması yapmayı unutmayın.

Hastalıklarınıza ait tetkikleri tarih sıralamasına göre ayrı ayrı arşivlemeniz, hekiminizin hastalığınıza ayırdığı süreyi daha verimli kullanmasını sağlayacaktır.

Göz Yoran, Karışıklık Yaratan Bir Arşiv Yaratmayın

Arşiv yaratmanızdaki amaç; hem olan hastalıklarınızın kontrolünü hem de ileride yaşayabileceğiniz sağlık problemlerinin tedavisini kolaylaştırmak içindir. Gereksiz bilgilerin yer aldığı arşiviniz amacınızdan sapabilir. Bu yüzden; hastalığınıza ve hastalığınızın tedavisine göre, gereksiz testleri saklamayın. Önemli hiçbir sonucun yer almadığı kan testlerini saklamanızın bir anlamı yoktur.

Bunun tersine, hiçbir sorun çıkmasa dahi ilk veya son çektirdiğiniz akciğer röntgeninizi saklayabilirsiniz. Böylece akciğerinizde ve akciğerinize bağlı oluşabilecek problemler yaşadığınızda, hekiminiz  önceki sağlık durumunuzla kıyaslama şansını yakalayabilir.

Sağlık sorunları ile başbaşa kalmadan önce alabileceğiniz bir diğer önlem de özel sağlık sigortanızı yaptırmaktır. 

Özel sağlık sigortası yaptırmak, size gereksiz ve zaman alıcı bir süreç görünebilir ama bu, Sigortam.net müşterileri için geçerli değil.

Özel sağlık sigortası poliçesini Sigortam.net’ten alan müşteriler, anlaşmalı sağlık kuruluşlarına kısa sürede ulaşır, uygun fiyatlarla sigortalanır. Online uğraşmak istemiyorum diyorsanız, 444 24 00 numaralı 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Medipol Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medipol Hastanesi

İstanbul Medipol Hastanesi 1997 yılında kurulmuştur. Hastane, 33...kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi ile pek çok branşta hizmet vermektedir.

Bayındır Hastanesi Anlaşmalı...Sigorta Şirketleri Listesi

Medipol Hastanesi ile anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası...ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan...Sigorta Zurich Sigorta