444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Harcamalarının %85’i Kronik Hastalıklardan

04 Temmuz 2013
Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay, sağlık sektörü ile ilgili yaptığı açıklamada, sağlık harcamalarının büyük bir bölümünün kronik hastalıklardan kaynaklandığını belirtti.
 

Kronik Hastalıklar

 
Kronik hastalıklar denince akla ilk gelen iki hastalık hipertansiyon ve diyabet. Türkiye’de 20 milyon hipertansiyon hastası ve 3 milyon da diyabet hastası bulunuyor. Sağlık harcamalarının %85’ini bu iki hastalığın da dahil olduğu kronik hastalıklar oluşturuyor.
 
 
Sağlık ile ilgili araştırmalara göre düzenli kontrol altında bulunmayan bir diyabet hastası yıllık ortalama 15 bin Euro sağlık harcaması yapıyor. Mobil sağlık hizmetlerini kullanarak bu rakamı yılda 5 bin Euro'ya kadar düşürmek mümkün.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 
Son 10 yılda Türkiye’de ortalama yaşam uzunluğu 14 yıl uzadı. 2000 sonrası doğanlar için ise ortalama yaşamın 100 yıldan uzun olacağı öngörülüyor. Kronik hastalıkların yaşlılıkta sıklıkla görüldüğü göz önüne alındığında ileriki yıllarda yaşlı nüfusunun ve yaşam süresinin artacak olması, sağlık harcamalarının daha büyük rakamlarla gerçekleşeceğini gösteriyor.
 
Sağlık sigortası yaptırarak kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun. Ekonomik fiyatlarla sağlık sigortası yaptırmak için Sağlık Sigortası Vergi İndirimi avantajından yararlanın, hem sağlık harcamalarınız bütçenizi zorlamasın, hem özel hastane standartlarında sağlık hizmeti alın.
 
Özel sağlık sigortası fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından sunulan özel sağlık sigortası tekliflerine ulaşın, ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Okumaya Devam Edin

Genel Sağlık Sigortası’nda Son Değişiklikler

05 Haziran 2013 Çarşamba
Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak kişiler ve gelir testi ile ilgili son düzenlemeler ile birlikte Sağlık Sigortaları Kanunu’nda yapılan değişiklikler yasalaştı.

Vergi İndirimi ile En Ekonomik Sağlık Sigortası

14 Haziran 2013 Cuma
Sağlık sigortası vergi indirimi ile hem sağlık sigortası harcamalarınız bütçenizi sarsmaz hem de özel hastane standardında hizmeti en ekonomik fiyata alırsınız.

Aile Hekimleri de Randevu Sistemine Geçiyor

27 Haziran 2013 Perşembe
Hastane randevu sistemi 1 Temmuz’dan sonra aile hekimlerini de kapsayacak. Vatandaşlar, ALO 182 hattı veya internet üzerinden aile hekimlerinden randevu alabilecek.