Sağlık Harcamalarının %85’i Kronik Hastalıklardan

Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay, sağlık sektörü ile ilgili yaptığı açıklamada, sağlık harcamalarının büyük bir bölümünün kronik hastalıklardan kaynaklandığını belirtti.
 

Kronik Hastalıklar

 
Kronik hastalıklar denince akla ilk gelen iki hastalık hipertansiyon ve diyabet. Türkiye’de 20 milyon hipertansiyon hastası ve 3 milyon da diyabet hastası bulunuyor. Sağlık harcamalarının %85’ini bu iki hastalığın da dahil olduğu kronik hastalıklar oluşturuyor.
 
 
Sağlık ile ilgili araştırmalara göre düzenli kontrol altında bulunmayan bir diyabet hastası yıllık ortalama 15 bin Euro sağlık harcaması yapıyor. Mobil sağlık hizmetlerini kullanarak bu rakamı yılda 5 bin Euro'ya kadar düşürmek mümkün.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL
Son 10 yılda Türkiye’de ortalama yaşam uzunluğu 14 yıl uzadı. 2000 sonrası doğanlar için ise ortalama yaşamın 100 yıldan uzun olacağı öngörülüyor. Kronik hastalıkların yaşlılıkta sıklıkla görüldüğü göz önüne alındığında ileriki yıllarda yaşlı nüfusunun ve yaşam süresinin artacak olması, sağlık harcamalarının daha büyük rakamlarla gerçekleşeceğini gösteriyor.
 
Sağlık sigortası yaptırarak kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun. Ekonomik fiyatlarla sağlık sigortası yaptırmak için Sağlık Sigortası Vergi İndirimi avantajından yararlanın, hem sağlık harcamalarınız bütçenizi zorlamasın, hem özel hastane standartlarında sağlık hizmeti alın.
 
Özel sağlık sigortası fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleritarafından sunulan özel sağlık sigortası tekliflerine ulaşın, ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL