Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sağlık hizmetlerine, ihtiyaç duyulduğu anda, en hızlı ve en ekonomik yoldan ulaşmayı sağlayan özel sağlık sigortası, kişinin hem kendisi hem de ailesi için yaptırabileceği bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası poliçeleri yatarak tedavi veya ayakta tedavi teminatlı olarak alınabilmektedir.

Sigorta şirketleri tarafından “sağlık paketleri” adı altında sunulan özel sağlık sigortasının geçerli olduğu sağlık kuruluşları ve paket içerikleri her şirkete göre farklılık göstermektedir. Sigorta şirketleri müşterilerine en avantajlı paketleri sunmak için sağlık sigortası kapsamlarını genişletmekte, ek avantajlar getirebilmektedir.

Özel sağlık sigortası yaptırırken öncelikli olarak değerlendirilmesi gereken konular şunlardır:

Sağlık sigortası kimleri kapsayacak?

Sağlık sigortası, bireysel olarak yapılabileceği gibi “aile”, “çocuk”, “yeni doğan” gibi seçenekler de mevcuttur. Sağlık sigortası poliçesine ailenizi de dahil ederek sağlık paketinizin sunduğu avantajlardan tüm aile bireylerinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL
-İstenen teminatlar neler?

Özel sağlık sigortalarında iki temel teminat bulunmaktadır: a) Ayakta tedavi teminatı b) Yatarak tedavi teminatı. Sağlık sigortasının temel teminatı yatarak tedavidir. Hastanede yatmayı gerektiren bir hastalık, operasyon veya diğer cerrahi müdahalelerde masrafların yüksekliği düşünüldüğünde, sağlık sigortasının gerekliliği daha iyi anlaşılabilir. Ayakta tedavi teminatı ise tek başına seçilmemekte, ancak yatarak tedavi ile birlikte poliçeye dahil edilebilmektedir.

Sigorta yaptıracak kişinin tercihinde olan bu durumlar haricinde sigorta yaptırabilmek için de bazı şartlar mevcuttur:
Sigorta şirketleri tarafından öncelikle kişinin mevcut sağlık durumu incelenir, geçirmiş olduğu hastalıklar öğrenilir. Özel sağlık sigortası poliçesi yaptırmak için herhangi bir sağlık sorununun olmaması gereklidir. Sağlık sorunu yaşanması halinde ya sigorta yapılmaz ya da primler sağlık sorununun ne olduğuna ve hangi seviyede seyrettiğine bağlı olarak yükselir. Aile paketi seçilmesi halinde, tüm bireylerin sağlık geçmişleri araştırılır.
Özel sağlık sigortası fiyatları tüm bu taleplere ve kişilerin sağlık durumlarına göre değişkenlik gösterir. Kişilerin sağlık sorunu geçirme ihtimalleri ne kadar yüksekse, ödenecek primler de belli oranda yükselir. Mevcutta herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve aile geçmişine bakıldığında düşük risk altında olan kişilerin ödeyecekleri primler de düşük olmaktadır.
Kendinize ve ailenize en uygun sağlık sigortasını bulabilmek ve sigorta şirketlerinin sunduğu avantajlı paketlere ulaşmak için sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sadece bir kaç dakika sürecek bu işlem ile temel bilgilerinizi girerek ve sunulan seçeneklerden tercih ettiklerinizi işaretleyerek, sizin için en uygun olan önerileri karşılaştırabilir ve poliçenizi kolayca seçebilirsiniz.
Sağlık sigorta sorgulama ile ihtiyacınız olan teminatları içeren size özel en uygun özel sağlık sigortası için Sigortam.net internet adresinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından bize 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL