444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortalarına Olan Talep Her Geçen Gün Artıyor

11 Temmuz 2016

Türkiye’deki sigorta alışkanlıklarının her ne kadar araç sigortaları ekseninde gelişim gösterdiği düşünülse de, Hazine Müsteşarlığı’nın açıkladığı verilerde ise hayat ve sağlık sigortalarına da son dönemde yoğun bir ilgi gösterildiği ortaya çıkıyor. Hazine’nin verilerine göre Türkiye’deki hayat ve sağlık sigortası alanında yapılan poliçe sayısı 3.5 milyonu geride bırakmış durumda. Üretilen prim tutarı ise 3.4 milyar TL civarında. Bu sayı aynı zamanda son 5 yılda hayat ve sağlık sigortası alanlarında üretilen primin %72 oranında arttığını gösteriyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Sağlık ve Hayat Sigortalarında Sevindirici Gelişme

Haberimizin başında da vurgu yaptığımız üzere Türkiye’de sigorta denildiğinde ilk olarak akla araç sigortaları gelmektedir. Özel sağlık sigortasında ise henüz istenilen seviyelere ulaşıldığını söylemek maalesef çok zor. Oysa ki kaliteli bir sağlık hizmeti başta olmak üzere birçok avantajlı yönüyle sağlık sigortaları, sigorta branşları arasında en önemli türlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Son açıklanan veriler içinse sağlık sigortalarında olumlu sinyallerin gelmeye başladığını söyleyebiliriz. Sigorta bilincinin yerleşmesinin yanı sıra, ülkemizde önemli bir ilgiyle karşılan tamamlayıcı sağlık sigortasının da etkisiyle, sağlık ve hayat teminatı kapsayan poliçelerin sayısında önemli bir artış sağlandı. Hazine Müsteşarlığı tarafından açıklanan verilere göre poliçesinde hastalık ve sağlık teminatı bulunan sigortalı sayısı geçen yıl itibariyle 3 milyon 474 bin 700’ü buldu. Yenileme garantisi hakkına sahip olan sigortalı sayısı geçen yıl itibariyle ise 869 bin 351 oldu.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Saymakla Bitmiyor

Özel sağlık sigortası, herhangi bir hastalığın tedavisinde veya cerrahi işlemin gerektiği anlarda sigortalı için çok önemli avantajlar sunmaktadır. Ülkemizde maalesef sağlık hizmetleri tüm çalışmalara rağmen henüz istenilen seviyeye getirilememiştir. Bu nedenle başta yoğunluk ve beraberinde getirdiği diğer aksilikler hem hasta, hem de hasta yakınları için sıkıntılı bir sürece neden olmaktadır. Özel hastanelerdeki yüksek maliyetler ise başlı başına bir problem olarak hasta ve hasta yakınlarının karşısına çıkıyor. Ancak özel sağlık sigortası ile yıllık ödeyeceğiniz bir defaya mahsus prim sonrasında  poliçe döneminiz süresince özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özel sağlık sigortasının sunduğu olanaklar hakkında daha detaylı bilgiye “Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Hemen Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın

Türkiye’nin online sigortacılıktaki ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net ile siz de 3 milyonu aşkın mutlu müşteri gibi ihtiyacınız olan poliçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hemen özel sağlık sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, hem kendi, hem de sevdiklerinizin sağlığını en uygun fiyatlarla güvenceleyin.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.