Sağlık Sigortanıza Ailenizi Dahil Ettirebilir misiniz?

Özel sağlık sigortanızı yapan sigorta şirketine başvurarak özel sağlık sigortası poliçenize aile üyelerinizi de dahil ettirebilirsiniz. Sigorta şirketi ailenin her üyesi için farklı teminatların belirlendiği aile paketleri de sunmaktadırlar. Böylece her bireyin sağlık teminatları ve poliçe limitleri farklı olabilmektedir. 
 
Yürürlükte olan özel sağlık sigortanıza yeni eş, yeni doğmuş veya yeni evlat edinilmiş çocuk yalnızca belgelenmesi şartı ile; evlenme, doğum veya evlat edinilme tarihinden itibaren sigorta şirketlerine göre değişen sürelerle dahil edilebilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Evlilik durumunda eşinizi evlilik cüzdanında belirtilen tarihten itibaren aile sigortası kapsamında poliçenize dahil edebilirsiniz. 
 
Yeni evlat edinilmiş çocuğa özel sağlık sigortası yapılması, yani aile kapsamında özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmesi de mümkündür. Evlilikte olduğu gibi evlat edinilmiş çocuğa dair belgelerdeki tarih geçerli kabul edilmektedir.
 
Özel sağlık sigortalarında yaş aralığı 18 – 65 olarak belirlenmiş olsa da, artık sigorta şirketleri tarafından yeni doğmuş bebeklere özel sağlık sigortası yapılabilmektedir. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL