444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortanıza Ailenizi Dahil Ettirebilir misiniz?

Özel sağlık sigortanızı yapan sigorta şirketine başvurarak özel sağlık sigortası poliçenize aile üyelerinizi de dahil ettirebilirsiniz. Sigorta şirketi ailenin her üyesi için farklı teminatların belirlendiği aile paketleri de sunmaktadırlar. Böylece her bireyin sağlık teminatları ve poliçe limitleri farklı olabilmektedir. 
 
Yürürlükte olan özel sağlık sigortanıza yeni eş, yeni doğmuş veya yeni evlat edinilmiş çocuk yalnızca belgelenmesi şartı ile; evlenme, doğum veya evlat edinilme tarihinden itibaren sigorta şirketlerine göre değişen sürelerle dahil edilebilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Evlilik durumunda eşinizi evlilik cüzdanında belirtilen tarihten itibaren aile sigortası kapsamında poliçenize dahil edebilirsiniz. 
 
Yeni evlat edinilmiş çocuğa özel sağlık sigortası yapılması, yani aile kapsamında özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmesi de mümkündür. Evlilikte olduğu gibi evlat edinilmiş çocuğa dair belgelerdeki tarih geçerli kabul edilmektedir.
 
Özel sağlık sigortalarında yaş aralığı 18 – 65 olarak belirlenmiş olsa da, artık sigorta şirketleri tarafından yeni doğmuş bebeklere özel sağlık sigortası yapılabilmektedir. 

Benzer İçerikler

Ne Zaman Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Sağlık durumunuz bugün yerindeyken ileride kaza ya da hastalık sonucu bozulabileceğini aklınızdan çıkarmamalı ve mümkün olan en kısa zamanda özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız.

Devamını Oku

Online Sigorta Alınır mı?

Sigorta, sokaktaki insan için çoğu zaman zorunluluk, kimi zaman yaptırsam iyi olacak sanırım bakış açısı ile alınan bir hizmetten öteye çoğu zaman geçemiyor.

Devamını Oku

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası, çocuk bekleyen kadınların, hem bebeğin sağlığı hem de kendi sağlıkları için mutlaka özel sağlık sigortası paketlerinde bulundurmaları gereken,çok önemli bir teminattır. İşte doğum sigortasının detayları.

Devamını Oku