Sağlık Sigortası Genel Şartlarını Okumak Neden Önemli?

Özel sağlık sigortası hastalık geçirdiğinizde ya da kaza durumunda yaralanmanızda çıkacak masrafları teminat altına alır. Bu sayede cebinizden bütçenizi zorlayacak miktarda ödeme yapmak durumunda kalmazsınız.

Özel sağlık sigortası yaptırırken sadece sigorta almak düşüncesi ile hareket etmemeniz oldukça önemlidir. Çünkü sigortanızı 1 sene boyunca satın alırsınız ve bu süre zarfında poliçenizden ihtiyaçlarınız olur. Dolayısı ile bu süreçte sorun yaşamamak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu noktaların en önemlilerinden biri de sağlık sigortası genel şartlarıdır.

Sağlık sigortanızı satın almadan önce sigorta genel şartları dikkatlice okumalı, incelemeli ve özümsemelisiniz. Çünkü gözden kaçan bir detay risk durumunda beklentilerinizin sağlanamamasına ve sizi sorunlarla uğraşmak zorunda bırakan durumlara neden olabilir. Peki özel sağlık sigortası genel şartları neleri içerir?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?
 

 • Teminat dışında kalan haller belirtilir. Bu konu çok önemlidir. Genel şartları okumadığınızda hasar durumunda aslında o riski poliçenizin teminat altına almadığını öğrenmeniz maddi ve manevi yıpratıcı olacaktır.
   
 • Tem tersi olarak bir anlaşma yapılmamışsa, bu bağlamda bir sözleşme yoksa teminat dışında kalan durumlar belirtilir. Bu teminatları öğrenerek ihtiyacınız olanları poliçenize ekletebilirsiniz.
   
 • Sigortanın hangi coğrafyada geçerli olduğu bu şartlarda belirtilir.
   
 • Sigortanın başladığı ve biteceği tarih yazılıdır.
   
 • Sigorta yaptıranın sözleşme sırasında beyan ettiği yükümlülükler burada belirtilir.
   
 • Poliçe süresi boyunca poliçede herhangi bir değişilik söz konusu olduğunda yapılması gereken ihbar yükümlülüğü belirtilir.
   
 • Sigortacının sorumluluğunun ne zaman başladığı, sigorta priminin ödeneceği zaman dilimi ve şekli genel şartlarda yazar.
   
 • Riziko yani risk durumunda sigortalının üzerine düşen yükümlülükler açıklanır.
   
 • Masrafların tespiti ve hangi masrafların teminat altına alınacağı bildirilir.
   
 • Tazminatın sonuçları ve sigortalının hakları ile ilgili bilgiler yer alır.
   
 • Sigortada zaman aşımları belirtilir.

Sigortanızı satın alırken genel şartları incelemeyi atlamayın, rahat bir poliçe süreci geçirin. Riskler sonucu kayıplar yaşamadan özel sağlık sigortası güvencenizi alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL