444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortası Genel Şartlarını Okumak Neden Önemli?

30 Ocak 2015

Özel sağlık sigortası hastalık geçirdiğinizde ya da kaza durumunda yaralanmanızda çıkacak masrafları teminat altına alır. Bu sayede cebinizden bütçenizi zorlayacak miktarda ödeme yapmak durumunda kalmazsınız.

Özel sağlık sigortası yaptırırken sadece sigorta almak düşüncesi ile hareket etmemeniz oldukça önemlidir. Çünkü sigortanızı 1 sene boyunca satın alırsınız ve bu süre zarfında poliçenizden ihtiyaçlarınız olur. Dolayısı ile bu süreçte sorun yaşamamak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu noktaların en önemlilerinden biri de sağlık sigortası genel şartlarıdır.

Sağlık sigortanızı satın almadan önce sigorta genel şartları dikkatlice okumalı, incelemeli ve özümsemelisiniz. Çünkü gözden kaçan bir detay risk durumunda beklentilerinizin sağlanamamasına ve sizi sorunlarla uğraşmak zorunda bırakan durumlara neden olabilir. Peki özel sağlık sigortası genel şartları neleri içerir?

  

Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?
 

 • Teminat dışında kalan haller belirtilir. Bu konu çok önemlidir. Genel şartları okumadığınızda hasar durumunda aslında o riski poliçenizin teminat altına almadığını öğrenmeniz maddi ve manevi yıpratıcı olacaktır.
   
 • Tem tersi olarak bir anlaşma yapılmamışsa, bu bağlamda bir sözleşme yoksa teminat dışında kalan durumlar belirtilir. Bu teminatları öğrenerek ihtiyacınız olanları poliçenize ekletebilirsiniz.
   
 • Sigortanın hangi coğrafyada geçerli olduğu bu şartlarda belirtilir.
   
 • Sigortanın başladığı ve biteceği tarih yazılıdır.
   
 • Sigorta yaptıranın sözleşme sırasında beyan ettiği yükümlülükler burada belirtilir.
   
 • Poliçe süresi boyunca poliçede herhangi bir değişilik söz konusu olduğunda yapılması gereken ihbar yükümlülüğü belirtilir.
   
 • Sigortacının sorumluluğunun ne zaman başladığı, sigorta priminin ödeneceği zaman dilimi ve şekli genel şartlarda yazar.
   
 • Riziko yani risk durumunda sigortalının üzerine düşen yükümlülükler açıklanır.
   
 • Masrafların tespiti ve hangi masrafların teminat altına alınacağı bildirilir.
   
 • Tazminatın sonuçları ve sigortalının hakları ile ilgili bilgiler yer alır.
   
 • Sigortada zaman aşımları belirtilir.

Sigortanızı satın alırken genel şartları incelemeyi atlamayın, rahat bir poliçe süreci geçirin. Riskler sonucu kayıplar yaşamadan özel sağlık sigortası güvencenizi alın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortasında Merak Edilen 10 Soru

09 Ekim 2014 Perşembe

Özel sağlık sigortam doğum masraflarımı, bebeğimin sağlık giderlerini karşılar mı... Sağlık sigortasında merak konusu olan diğer konular neler?

Sigorta Fiyatları 2015 Yılında Nasıl Olacak?

29 Ocak 2015 Perşembe

Yeni yılda yapılan bazı değişiklikler 2015 sigorta fiyatlarını etkiledi. Sigorta fiyatlarını etkileyen sebepleri öğrenin, en uygun sigortayı satın alın.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Önemli Nokta!

29 Ocak 2015 Perşembe

Özel sağlık sigortası sorgulama işlemi sizi aradığınız sigortaya kolayca ulaştırır. Gerekli noktalara dikkat edin en uygun özel sağlık sigortasına ulaşın.