Özel Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Hesaplanır?
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Hesaplama

Sağlık sigortası, isteğe bağlı olarak herkesin sahip olabileceği bir sigortadır. Amaç, kişinin herhangi bir hastalık veya kaza durumunda, kaliteli ve maddi kaygılardan uzak bir sağlık hizmeti almasına yardımcı olmaktır. Özel sağlık sigortası bebeklikten yaşlılığa kadar hayatımızın her sürecinde önemli bir yer teşkil eder.  Hastalıklarla ve kazalarla ne zaman karşılaşacağımız bilinmediğinden, sigorta yaptırarak riskleri en hafif şekilde atlatmamız mümkün olabilir.
 
Her ne kadar sağlıklı yaşamın mutluluğumuz için çok önemli olduğunu bilsek de bazen hem gündelik hayatın koşuşturmacası hem de maddi kaygılar nedeniyle sağlık, ertelediğimiz bir konu haline gelebiliyor. Oysa ki, size özel hazırlanmış olan ve en uygun sağlık sigortası teminatları içeren bir poliçe ile hem zamandan hem paradan kazanarak, kaliteli yaşam yolunda önemli bir atmış olursunuz.

 

Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Hesaplanır?

Özel sağlık sigortası, yıllık bir sigortadır. Bir sonraki yıl yenileme beyanınız doğrultusunda sağlık sigortası hesaplama işleminiz yeni yaşınız üzerinden yeni primler ve teminat miktarlarıyla tekrar hesaplanarak yapılır.
 
Özel sağlık sigortası fiyatları, şirketlerin verdiği hizmetlerin değişkenliği nedeniyle çok farklılıklar gösterir. Sağlık sigortası primlerinin belirlenmesinde fiziksel durumunuz daha önce geçirmiş olduğunuz rahatsızlıklar, poliçenizin limitleri, teminatların içerikleri, anlaşmalı kurum ağının kapsamı, gibi detaylar etkendir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Ayrıca sağlık sigortanızın, yurt dışında da sizi teminat altına alması durumuna göre poliçe fiyatları değişmektedir.

 

 
En uygun sağlık sigortası için öncelikle beklentilerinizi belirlemeli, örneğin sadece yatarak tedavi mi, yoksa tam kapsamlı bir sağlık poliçesi mi almak istediğinize karar vermeli; sağlık planlarını ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde araştırmalısınız. Sağlık sigortası kapsamınızı doğru belirlemek, sizi gereksiz ödemelerden kurtaracaktır. 
 
Sağlık sigortası sorgulama ile birçok şirketin sağlık sigortası teklifi arasından karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için Sigortam.net internet sitemizden ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Yaza Girmeden Formunuzu Geri Kazanmanın Yolları

Kış mevsimlerinde genel olarak unutma, boş verme eğilimi gösterdiğimiz form tutma, sıkı ve sağlıklı bir vücuda sahip olma isteği, yaz başı itibariyle kadın-erkek hepimizin derdi oluveriyor.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

Özel sağlık sigortası için vergi indirimi %5’ten %15’e yükseltildi. Vergi indiriminden yararlanmak için gerekli belgeleri muhasebe birimine ulaştırmanız gerekli.

Devamını Oku

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yerine geçen bir uygulama değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yetersiz kaldığı noktalarda devereye giren tamamlayıcı bir sigortadır.

Devamını Oku