Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

Özel sağlık sigortası vergi indirimi %5’ten %15’e yükseltildi. 2013 yılından itibaren geçerli olan bu uygulama ile özel sağlık sigortası yaptırmak çok daha avantajlı bir hale geldi.
 
Vergi indirimi oranının %15’e yükseltilmesi ile birlikte, prim tutarına bağlı olarak, aylık prim miktarının tamamı için vergi indirimi almak mümkün hale geldi.
 
Prim miktarına göre kişi, sağlık sigortası ücretinin tamamını vergiden düşebilecek. Vergi indiriminden yararlanan kişinin brüt ücretindeki kesinti daha az olacağı için net maaşında da artış söz konusu olacak. Böylece kişi hem özel sağlık sigortasından yararlanacak, hem de ek olarak vergi avantajına sahip olacak.
 
Vergi indiriminden yararlanabilen kişiler, gerekli belgeleri çalıştıkları kurumların muhasebe birimlerine ileterek vergi indirimi başvurusu yapabiliyor.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

 

Özel Sağlık Sigortasında Vergi İndirimi Başvurusu için Gerekli Belgeler

 

 
  • Sağlık sigortası poliçesi için ödeme yapıldığına dair tahsilat makbuzu veya kredi kartı ekstresi,
 
 
Kurumun muhasebe birimine veya maaş hesaplamalarını yapan muhasebe şirketine ulaştırılmalıdır.
 
Siz de özel sağlık sigortası yaptırarak hem anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezlerinden hizmet alın, hem de %15 vergi avantajından yararlanın. Hemen www.sigortam.net internet adresinden sağlık sigorta sorgulama yaparak sağlık sigortası fiyatları için en iyi tekliflere ulaşın veya  444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan müşteri temsilcisine ulaşarak işlemlerinizi yapın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL