444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

28 Mayıs 2013
Özel sağlık sigortası vergi indirimi %5’ten %15’e yükseltildi. 2013 yılından itibaren geçerli olan bu uygulama ile özel sağlık sigortası yaptırmak çok daha avantajlı bir hale geldi.
 
Vergi indirimi oranının %15’e yükseltilmesi ile birlikte, prim tutarına bağlı olarak, aylık prim miktarının tamamı için vergi indirimi almak mümkün hale geldi.
 
Prim miktarına göre kişi, sağlık sigortası ücretinin tamamını vergiden düşebilecek. Vergi indiriminden yararlanan kişinin brüt ücretindeki kesinti daha az olacağı için net maaşında da artış söz konusu olacak. Böylece kişi hem özel sağlık sigortasından yararlanacak, hem de ek olarak vergi avantajına sahip olacak.
 
Vergi indiriminden yararlanabilen kişiler, gerekli belgeleri çalıştıkları kurumların muhasebe birimlerine ileterek vergi indirimi başvurusu yapabiliyor.

 


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

 

 

Özel Sağlık Sigortasında Vergi İndirimi Başvurusu için Gerekli Belgeler

 

 
  • Sağlık sigortası poliçesi için ödeme yapıldığına dair tahsilat makbuzu veya kredi kartı ekstresi,
 
 
Kurumun muhasebe birimine veya maaş hesaplamalarını yapan muhasebe şirketine ulaştırılmalıdır.
 
Siz de özel sağlık sigortası yaptırarak hem anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezlerinden hizmet alın, hem de %15 vergi avantajından yararlanın. Hemen www.sigortam.net internet adresinden sağlık sigorta sorgulama yaparak sağlık sigortası fiyatları için en iyi tekliflere ulaşın veya  444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan müşteri temsilcisine ulaşarak işlemlerinizi yapın.

Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortasında Vergi İndirimi

21 Eylül 2011 Çarşamba
Özel sağlık sigortasında vergi indirimi nedir, nasıl yararlanılır? Konuyla ilgili bilinmesi gereken her şeyi yazımızda sizler için derledik. 

Özel Sağlık Sigortasında Vergi İndirimi %15'e Yükseltildi

12 Mart 2013 Salı
Özel sağlık sigortası primleri üzerinden düşülen vergi indirimi daha önce %5 iken, 2013 itibarıyle bu oran %15'e yükseltildi. Ne kadar vergi indirimi alabileceğinizi hesaplamak için yazımızı okuyun.
 

Online Sigorta Ne Kadar Güvenli?

05 Nisan 2013 Cuma
Online sigorta, müşterilerin bilgilerini girdikleri bir form doldurarak sigorta şirketlerinden teklif almasını ve istedikleri teklifi de satın alarak poliçeleştirmelerini sağlar. İnternetten alışveriş yapmak ile aynı kategoride yer alabilecek bu işlem, güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.