444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası Hakkında En Çok Merak Edilenler

02 Nisan 2014

Özel Sağlık sigortası, günlük hayatta hepimizin başına gelme olasılığı yüksek olan sağlık problemleri için zorluk yaşamadan işlerimizi halletme fırsatı verir. Sağlık sigortası poliçesi olan bir hasta, tedavi süreci için uzun kuyruklarda beklemez, istediği doktoru seçme şansını yakalar. Ayrıca sigortasız olması halinde bir seferde karşılayamayacağı, bütçesini çok aşabilecek işlemleri yıl boyunca yaptığı küçük ödemeler sayesinde  karşılama imkanına sahip olur.

Sağlık sigortası yaptırırken hem sigorta şirketi hem de sigorta yaptıran kişinin dikkat etmesi gereken konular bulunmaktadır.  Bu yüzden sigorta yaptıran kişinin sağlık sigortası yaptırmadan önce sağlık sigortası kapsamı, sigorta genel ve özel şartları kapsamında gerçekleşebilecek  ihtimaller ile ilgili bilgi sahibi olması bu süreci daha sağlıklı kılacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Sağlık Sigortası Yaptırmadan Önce Sorulması Gereken Sorular


Özel sağlık sigortasında yaş sınırı var mı?

Uygulamada genel olarak 18 yaşından büyük kişiler adına poliçe açılır. Yaşı 18’in altında olanlar anne veya baba ile birlikte poliçeye dahil edilebilir. 60 yaşına kadar poliçe yapılmaktadır. Kişiler poliçeleri daha önceden almışlar ise bazı koşullarda bu yaştan sonra da devam ettirebilmektedir.

Bekleme süresi nedir?

Sigorta şirketleri bulguları ortaya çıkmış olabilecek hastalıklar için bekleme süresi uygular. Bu amaçla tedaviye başlanmamış hastalıkların tedavi edilmesi sigorta başlayınca gündeme gelmesi engellenmek istenir. Bekleme süresi poliçelere göre değişir; bazılarında 1 yılı bulabilirken bazılarında 6 ay sürer. 

Sağlık sigortası doğum masraflarını ne şekilde karşılanır?

Doğum teminatı alınması durumunda gebelik ve doğum sürecindeki kontroller bu teminat ile karşılanır. Teminat miktarı genellikle limitlidir. Gebelik ve doğumla ilgili giderler teminat limitinden düşülerek karşılanır.

Farklı şirketlerin sunduğu paketleri karşılaştırmak için sigorta sorgulama işlemi yapabilir ve bir kaç dakika içinde size ve ailenize en uygun sağlık sigortasına ulaşabilirsiniz.
 
Özel sağlık sigortası yaptırmaya ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir. Büyük bir sağlık sorunuyla karşılaşılmaması halinde yıllar içinde özel sağlık sigortası ücretleri daha da ekonomik hale gelecek ve ödenen primlerle sağlanan avantajlarınız artacaktır. Kendinizin ve ailenizin sağlık harcamalarını güvence altına almak ve sağlık sigortası ile ilgili aklınıza takılanlara cevap bulmak için özel sağlık sigortası sorgulama formunu doldurun veya Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın.


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.