Özel Sağlık Sigortası Hakkında En Çok Merak Edilenler

Özel Sağlık sigortası, günlük hayatta hepimizin başına gelme olasılığı yüksek olan sağlık problemleri için zorluk yaşamadan işlerimizi halletme fırsatı verir. Sağlık sigortası poliçesi olan bir hasta, tedavi süreci için uzun kuyruklarda beklemez, istediği doktoru seçme şansını yakalar. Ayrıca sigortasız olması halinde bir seferde karşılayamayacağı, bütçesini çok aşabilecek işlemleri yıl boyunca yaptığı küçük ödemeler sayesinde  karşılama imkanına sahip olur.

Sağlık sigortası yaptırırken hem sigorta şirketi hem de sigorta yaptıran kişinin dikkat etmesi gereken konular bulunmaktadır.  Bu yüzden sigorta yaptıran kişinin sağlık sigortası yaptırmadan önce sağlık sigortası kapsamı, sigorta genel ve özel şartları kapsamında gerçekleşebilecek  ihtimaller ile ilgili bilgi sahibi olması bu süreci daha sağlıklı kılacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sağlık Sigortası Yaptırmadan Önce Sorulması Gereken Sorular

Özel sağlık sigortasında yaş sınırı var mı?

Uygulamada genel olarak 18 yaşından büyük kişiler adına poliçe açılır. Yaşı 18’in altında olanlar anne veya baba ile birlikte poliçeye dahil edilebilir. 60 yaşına kadar poliçe yapılmaktadır. Kişiler poliçeleri daha önceden almışlar ise bazı koşullarda bu yaştan sonra da devam ettirebilmektedir.

Bekleme süresi nedir?

Sigorta şirketleri bulguları ortaya çıkmış olabilecek hastalıklar için bekleme süresi uygular. Bu amaçla tedaviye başlanmamış hastalıkların tedavi edilmesi sigorta başlayınca gündeme gelmesi engellenmek istenir. Bekleme süresi poliçelere göre değişir; bazılarında 1 yılı bulabilirken bazılarında 6 ay sürer. 

Sağlık sigortası doğum masraflarını ne şekilde karşılanır?

Doğum teminatı alınması durumunda gebelik ve doğum sürecindeki kontroller bu teminat ile karşılanır. Teminat miktarı genellikle limitlidir. Gebelik ve doğumla ilgili giderler teminat limitinden düşülerek karşılanır.

Farklı şirketlerin sunduğu paketleri karşılaştırmak için sigorta sorgulama işlemi yapabilir ve bir kaç dakika içinde size ve ailenize en uygun sağlık sigortasına ulaşabilirsiniz.
 
Özel sağlık sigortası yaptırmaya ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir. Büyük bir sağlık sorunuyla karşılaşılmaması halinde yıllar içinde özel sağlık sigortası ücretleri daha da ekonomik hale gelecek ve ödenen primlerle sağlanan avantajlarınız artacaktır. Kendinizin ve ailenizin sağlık harcamalarını güvence altına almak ve sağlık sigortası ile ilgili aklınıza takılanlara cevap bulmak için özel sağlık sigortası sorgulama formunu doldurun veya Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL