Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Yararlanabilir | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Yararlanabilir?

Sağlık sigortası vergi indirimi oranı 2013 yılında %15’e yükseltildi. Böylece indirimden yararlanabilenler, sağlık sigorta prim tutarının tamamını vergiden düşebilecek.
 
Özel sağlık sigortası yaptıranlar, sağlık sigortası primlerinden yıllık asgari ücret kadar bir miktarı vergi indirimi olarak düşebiliyorlar. Bu indirimden;
 
-Özel sağlık sigortası poliçesi bulunan kişiler kendileri için,
 
-Primlerini ödedikleri aile bireyleri için (Sigorta ettiren olmak kaydıyla) yararlanabilirler.
 
Ayrıca beyanname veren iş yeri sahipleri de aynı şekilde vergi indiriminden yararlanabilir, ödedikleri sağlık sigortası primlerini o yıla ait vergi matrahından düşebilirler. İndirim miktarı, yıllık brüt gelirin %15’ini geçemez. Eğer yıllık brüt gelirin toplamı, o yılın yıllık brüt asgari maaşının üzerindeyse, asgari maaş toplamı kadar indirimden faydalanılabilir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Vergi İndirimi Kimler için Geçerli?

 

 
Özel sağlık sigortasını kendisi yaptıran, primleri kendisi ödeyen, gelir vergisi mükellefi
 
  • Memurlar,
  • Serbest meslek çalışanları,
  • Beyaz yakalılar,
  • İşçiler,
  • Esnaflar,
  • İş yeri sahipleri,
  • Meslek sahipleri
 
Hem kendileri için, hem de primlerini ödedikleri aile bireyleri için özel sağlık sigortası vergi indirimi avantajından yararlanabilir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

 

Vergi indirimi avantajı ile hem kendiniz hem de aileniz için yaptıracağınız özel sağlık sigortası primlerini verginizden düşebileceğiniz için; iş yeri sahibi iseniz yıllık verginizin bir kısmı size özel sağlık sigortası olarak döner, çalışan iseniz kazandığınız vergi indirimi maaşınıza yansıtılır.

 

 
Özel sağlık sigortası yaptırarak hem vergi avantajından yararlanın, hem de kendinizi ve ailenizi koruyun. www.sigortam.net adresinden özel sağlık sigorta sorgulama yaparak sağlık sigortası fiyatları için sigorta şirketleri tarafından verilen en iyi teklifleri görün. Sigortam.net avantajı ile size en uygun sağlık sigortasına www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden ulaşın.

Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Hesaplanır?

Günümüzde özel hastanelerin tedavi ücretlerinin oldukça yükseldiğini düşünürsek özel sağlık sigortasına yatırım yapmak, atılacak en doğru adımdır.

Devamını Oku

Anlaşmalı Olmayan Hastanelerde Ödeme Prosedürleri

Özel sağlık sigortası bulunan kişiler, anlaşmalı özel hastanelere başvurduklarında ayrı, anlaşmalı olmayan kurumlara gittiklerinde ayrı prosedürlere bağlıdırlar.

Devamını Oku

Küçük Primlerle Sağlığınızı Güvence Altına Alın

Sağlık problemlerini karşılayacak maddi gücünüz yoksa üzülmeyin! Uygun sigorta primleri ile özel sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku