Sağlıklı Yaşlanmak İçin Yapılması Gerekenler

Yıllar geçtikçe artan sağlık problemlerinin önemli bölümü, özellikle genç yaşta alınmayan tedbirler ve önemsenmeyen sağlıklı yaşam kuralları nedeniyle ortaya çıkıyor.

İlerleyen yaşlarda sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmek için, sadece ileri yaşlarda değil, genç yaşlarda da uyulması gereken bazı sağlık kuralları bulunuyor. Bu gibi durumlarda devreye giren sağlık sigortası ise hangi yaşta olursanız olun, karşılaşabileceğiniz problemlerde size büyük yardımı dokunuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam Önerileri

20’li Yaşlar

20’li yaşlarda alınacak sağlık tedbirleri, ilerleyen yıllar için rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmenizde büyük etken olacaktır. Bu yaşlarda başgösteren sigara kullanımı, sağlıksız beslenme ve düzensiz uyku gibi faktörlerin etkisi ilerleyen yıllarda karşınıza önemli sağlık problemleri olarak çıkabilir.

30’lu Yaşlar

30’lu yaşlar kadınlar için ileride ortaya çıkabilecek kemik problemleri için en önemli yaş aralıklarından birisidir. Vücuttaki kemik yoğunluğunun azalması bu yaşlarda başlar. Ancak yapılacak düzenli egzersizler ve sağlıklı beslenme ile alınacak önlemlerle, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek kemik yoğunluğu problemini önleyebilirsiniz.

40’lı Yaşlar

40’lı yaşlar, daha ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek sağlık problemleri bakımından kadınlar için en önemli yaş aralığından bir diğeridir. Bu çağlarda özellikle düzenli olarak yapılacak sağlık kontrolleri, sağlıklı beslenme ve egzersiz çalışmaları ilerleyen yıllarda karşılaşabileceğiniz problem riskini en az seviyeye indirecektir.

50’Lİ Yaşlar

Bu yaşlardan itibaren özellikle kadınların önleyici taramalar konusuna büyük bir önem göstermeleri gerekmektedir. Kadınlar genellikle 50’li yaşların başından itibaren menopoza girmeye başlarlar. Bu süreçten sonra ise kadınlarda kemik kaybına yatkınlık artar. Bu problemlere ek olarak bağışıklık siteminin zayıflamaya başlaması da farklı problemleri beraberinde getirebilir. Bu nedenle düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçmek çok önemlidir.

60’lı Yaşlar

Kadınlar için 60’lı yaşlardan sonra sağlıklı yaşamın en önemli şartlarından birisi düzenli sağlık kontrollerinde bulunmak ve gerekli testleri zamanında yaptırmaktır. Böylelikle ortaya çıkabilecek problemlerin, erken teşhis sayesinde daha büyük sorunlara yol açmadan tedavisi gerçekleştirilebilir.

Erkekler İçin Sağlıklı Yaşam Önerileri

20’li Yaşlar

Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de 20’li yaşlarda sağlık kurallarına önem gösterilmemesi, ilerleyen yıllarda etkisini gösterebilir. Bu nedenle 20’li yaşlarla birlikte genel sağlık kurallarına dikkat edilmeli, sigara, aşırılı alkol, düzensiz beslenme ve uyku gibi alışkanlıklar terk edilmelidir.

30’lu Yaşlar

30’lu yaşlar erkekler için ailenin tıbbi geçmişini araştırmanın tam zamanıdır diyebiliriz. Bu yaşlardan itibaren ailede genel olarak görülen genetik hastalıklar araştırılmalı ve öncelikli risk kabul edilerek, gerekli kontrol ve testlerin yapılması için sağlık kuruluşlarına gidilmelidir.

40’lı Yaşlar

Erkeklerde 40’lı yaşlarda gerekli rutin kontrollerin yanı sıra, yeme – içme alışkanlıkları da ilerleyen yaşlar için önemli belirleyicilerin arasındadır. Bu yaş aralığında günde en az beş çeşit meyve ve sebze tüketimi hedeflenmeli, belirlenen diyet programına uyulmalıdır.

50’li Yaşlar

50’li yaşlar erkekler için stresin en yoğun yaşandığı yaş aralığı olarak kabul edilir. Herkesçe bilindiği gibi stres, bu yaşlarda sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olan en önemli sorunlardan biridir. Bu dönemde alınacak stres yönetimi desteği vedüzenli egzersizler var olan stresinizi kontrol altında tutmanızı sağlayacak ve sağlıklı bir yaşam için büyük etken olacaktır.

60’lı Yaşlar

Erkekler de 60’lı yaşlarda tıpkı kadınlarda olduğu gibi sık sık sağlık kontrollerini gerçekleştirmeliler ve düzenli olarak gerekli testleri yaptırmalılardır. Böylelikle ortaya çıkabilecek sağlık riskleri için erken tedavi yolu açılabilir. Bu yaşlarda hareketliliğinizi korumak ise yine sağlık risklerini azaltacak en önemli faktörlerden bir diğeridir.

Tüm Yaşlarda Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

– Düzenli (7 – 9 saat) ve sağlıklı alınmış bir uyku çok önemlidir.

– Sigaradan ve aşırı alkolden kesinlikle uzak durulmalıdır.

– Dengeli ve düzenli beslenme ile birlikte meyve ve sebze ağırlıklı öğünlere yer verilmelidir.

– Diş hastalıkları ve problemlerine karşı düzenli olarak diş temizliği yapılmalıdır.

– Düzenli olarak check-up yaptırılmalı, hekimlerle iletişim halinde bulunulmalıdır.

– Egzersiz hareketleri ve aktiviteleri yapılmalı ancak seçilecek yöntemden önce mutlaka bir hekime danışılmalıdır.

Sağlık problemleri hangi yaş aralığında olunursa olunsun, beklenmedik anlarda karşımıza çıkarak, büyük sıkıntılara neden olabilir. Böylesi risklere karşı siz de sağlığınızı ve bütçenizi korumak için hiç vakit kaybetmeden sağlık sigortası avantajlarından yararlanın. En uygun özel sağlık sigortası teklifleri için hemen, ister online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortası Geri Ödeme Talep Adımları
Anadolu Sigorta ile anlaşmalı olmayan bir sağlık kurumundan veya kurumun anlaşmalı...olduğu halde direkt ödeme alamadığınız durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek sağlık tazminatınızın daha hızlı...ödenmesini sağlayabilirsiniz.  

Sigorta Şirketine Göndermeniz Gereken Evraklar

Tazminat geri ödeme sürecinizi...hızlandırmak için aşağıdaki evrakları sigorta şirketinizin hasar departmanına kargo ile göndermeniz gereklidir.
    ...
  • Fatura aslı.
  • Tazminat talep formu ( Doktor, kaşe ve imzalı ) - Anadolu Sigorta tazminat talep formu örneğini...indirmek için tıklayın.
  • ...
  • Reçete aslı, ilaç küpürü, kasa fişi
  • Tahlil, tektik istek kağıdı ve sonuç raporları
  • Gereklilik...halinde doktor raporu / Epikriz
 

Kargo Teslim Adresi ve İletişim Bilgileri

Gerekli evrakları...hazırladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermelisiniz. Adres: Anadolu Sigorta Sağlık Sigortaları...Müdürlüğü / Sağlık Tazminat Ödemeleri Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak No:31 Kavacık /...istanbulMüşteri Hizmetleri : 0850 744 07...44 www.bireyselsagliktazminat@anadolusigorta.com.tr  

Geri Ödemenizin Takibini Sigortam.net Yapsın

Özel sağlık sigortası geri ödemelerinizin takibinin Sigortam.net tarafından yapılmasını istiyorsanız, fatura...fotokopisini saglikhasar@sigortam.net adresine mail...atın, uzman müşteri temsilcilerimiz ödemenizle alakalı tüm bilgilendirme...sürecinde size yardımcı olsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda!  

Ödeme Ne Zaman...Gerçekleşir?

Anadolu Sigorta sağlık sigortası geri ödemeleri kargonun kuruma ulaştığı günden itibaren...5 iş günü içerisinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Ödemenin gerçekleşmesi ise doktor raporuyla birlikte...10 iş gününü bulmaktadır. Ödemeler Pazartesi, Salı ve Cuma günleri yapılmaktadır.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL