Sağlıkta Nisan Zammı

Kamu hastanelerinden sağlık hizmeti almak isteyenler, Nisan ayında hizmet başına %3.3’ü bulan zamlarla karşılaştı.
TÜİK verilerine göre Nisan ayında tüm sağlık hizmetleri için ortalama %0.2 zam gelirken, en yüksek artış röntgen ve diş tedavi hizmetlerinde görüldü. 2013 yılı Ocak ayında %57 gibi büyük bir artış gösteren sağlık hizmeti ücretleri, takip eden aylarda da zamlanmaya devam etti. Ocak ayındaki büyük zam ile birlikte 36.8 TL olan röntgen ücreti Mart ayında 37.2, Nisan ayında ise 38.4 TL’ye ulaştı. Artışın görüldüğü bir diğer alan da diş tedavi hizmetleri oldu. Ocak ayında 47.8 TL olan diş çekme ücreti, Nisan ayında 50.2 TL oldu. Aynı şekilde Ocak ayında 77.9 TL olan dolgu ücretine ise 2.5 TL civarında zam yapıldı.

Sağlık hizmetlerinde Nisan ayında gerçekleşen artışların aksine doğum ücretlerinde ve ilaç fiyatlarında düşüş yaşandı. Normal doğum ücreti Mart ayında 763 TL iken Mart ayında 755 TL’ye düştü. Sezaryen doğum ücretinde ise %1.3 oranında bir düşüş yaşandı ve Mart ayında 940 TL olan ücret, Nisan ayında 928 TL oldu. Ayrıca Nisan ayında, ilaç fiyatlarında ortalama % 0.25 oranında bir düşüş görüldü.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası ile en iyi özel hastanelerden sağlık hizmeti almak için Sigortam.net’ten sağlık sigorta sorgulama yapın, özel hastaneler ile anlaşmalı sigorta şirketlerini görerek karar verin. Bütçenize en uygun sigorta fiyatları ve size en uygunsigorta seçeneklerine www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 3 dakikada ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL