SGK’lılar da Özel Hastane Hizmetlerinden Uygun Fiyata Yararlanabiliyor, Nasıl mı?

Uygun fiyata özel sağlık hizmeti almak mı istiyorsunuz, tamamlayıcı sağlık sigortası tam da bu ihtiyacınızı karşılıyor. SGK’lı vatandaşların düşünülenden çok daha cüzi miktarlarla özel hastanelerin muayene ve tedavi olanaklarından yararlanmaları mümkün. SGK anlaşması bulunan özel hastanelerdeki muayene ve tedavi giderlerinin önemli bir kısmını SGK’nın karşıladığını biliyor muydunuz? Peki tamamlayıcı sağlık sigortası ile hiçbir fark ücreti ödemeden özel sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğinizi?

Sizi aramamızı ister misiniz?
 
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

SGK’lılar Özel Hastanelerde Uygun Fiyatlarla Muayene veya Tedavi Olabilir mi?

Bu soruya kısmi olarak“evet” yanıtını verebiliriz. SGK sisteminde bulunan kişiler, özel hastanelerde fark ücretini ödeyerek muayene ve tedavi hizmetlerinden yararlanabilmektedir.  Peki fark ücreti nasıl hesaplanmaktadır? Özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden fark ücreti ödemeden yararlanmak için “Özel Hastanede Fark Ödemeye Son” başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

SGK, SUT (Sağlık Uygulama Tebliği ) üzerinden söz konusu muayene ve tedavinin tutarını  belirlemektedir. Örnek vermek gerekirse, SGK’lı bir hastanın özel hastaneye giderek muayene olmak istediğini, SGK’nın da muayenin türüne göre özel hastaneye 100 TL ödeme yapacağını bildirdiğini varsayalım. Bu durumda özel hastane hastadan en fazla %200 oranında fark ücreti talebinde bulunabilecektir. Yani hastanın, hastaneye ödeyeceği toplam  maksimum tutar 200 TL olacaktır, kalan 100 TL’yi ise SGK ödeyecektir.

Özel hastane bu tutarın altında bir ücret talebinde de bulunabilir, ancak söz konusu tutardan daha yüksek bir ücret talep edemez.

Katılım Payı Nedir?

Özel hastanede muayene ve tedavi olanların fark ücreti dışında ödemeleri gereken bir diğer ücretse katılım payı ücretidir. Katılım payı ücretleri devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri için 6 TL olarak belirlenmiştir. Özel hastanelerdeki bu tutarsa 15 TL’dir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Fark Ücreti Ödemeyin

SGK’lılar için özel hastanelerden fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanınsa bir yolu var. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK’lılar, SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerdeki tüm muayene ve tedavi işlemlerini fark ücreti ödemeden gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de de özellikle son dönemde önemli bir ilgi görmeye başlayan tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerdeki sağlık giderlerinizin bir kısmını SGK karşılarken, kalan kısmını ise poliçenizi yaptırdığınız sigorta şirketi karşılamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine sahip olanlar özel hastanelerdeki işlemlerinde sadece 15 TL’lik katkı payı ücretini ödemektedirler.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

  • Özel hastanelerde aldığınız sağlık hizmeti için ekstra fark ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Özel sağlık sigortası ürünlerine göre yıllık prim tutarı çok daha düşük bir sigorta türüdür.
  • SGK’nızdan yararlanan aile bireyleri için de ayrı ayrı poliçe yaptırabilirsiniz.
  • Yılda bir defaya mahsus prim ücretini ödedikten sonra, poliçe dönemi süresince ücretsiz olarak özel sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına SGK’lı olan herkes başvurabilir. (Yaş sınırı kimi sigorta şirketlerinde 55, kimilerinde ise 60 olarak belirlenmiştir.)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

SGK Özel HastanelerTamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere iki farklı teminat türü vardır. Dilediğiniz takdirde bu iki teminat türünü  veya sadece yatarak tedavi teminat türünü satın alabilirsiniz. Sadece ayakta tedavi teminatını almanızsa mümkün değildir.

Son dönemdeki bazı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde doğum teminatı da teminatlar arasına eklenmektedir. ( Teminat ve kapsamlar sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir, bu nedenle en net bilgiye ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak uzman sigorta danışmanlarımızdan bilgi alın. )

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusunu Kolayca Yapın

Siz de hem kendi, hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak ve özel sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın.

Şimdi tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu ile veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak teklif alın, uzman sigorta danışmanlarımız ihtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusundaki en avantajlı teklifleri size sunsun.

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en büyük ve en...iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL