SGK’lılar da Özel Hastane Hizmetlerinden Uygun Fiyata Yararlanabiliyor, Nasıl mı?

Uygun fiyata özel sağlık hizmeti almak mı istiyorsunuz, tamamlayıcı sağlık sigortası tam da bu ihtiyacınızı karşılıyor. SGK’lı vatandaşların düşünülenden çok daha cüzi miktarlarla özel hastanelerin muayene ve tedavi olanaklarından yararlanmaları mümkün. SGK anlaşması bulunan özel hastanelerdeki muayene ve tedavi giderlerinin önemli bir kısmını SGK’nın karşıladığını biliyor muydunuz? Peki tamamlayıcı sağlık sigortası ile hiçbir fark ücreti ödemeden özel sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğinizi?

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

SGK’lılar Özel Hastanelerde Uygun Fiyatlarla Muayene veya Tedavi Olabilir mi?

Bu soruya kısmi olarak“evet” yanıtını verebiliriz. SGK sisteminde bulunan kişiler, özel hastanelerde fark ücretini ödeyerek muayene ve tedavi hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Peki fark ücreti nasıl hesaplanmaktadır? Özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden fark ücreti ödemeden yararlanmak için “Özel Hastanede Fark Ödemeye Son” başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

SGK, SUT (Sağlık Uygulama Tebliği ) üzerinden söz konusu muayene ve tedavinin tutarını belirlemektedir. Örnek vermek gerekirse, SGK’lı bir hastanın özel hastaneye giderek muayene olmak istediğini, SGK’nın da muayenin türüne göre özel hastaneye 100 TL ödeme yapacağını bildirdiğini varsayalım. Bu durumda özel hastane hastadan en fazla %200 oranında fark ücreti talebinde bulunabilecektir. Yani hastanın, hastaneye ödeyeceği toplam maksimum tutar 200 TL olacaktır, kalan 100 TL’yi ise SGK ödeyecektir.

Özel hastane bu tutarın altında bir ücret talebinde de bulunabilir, ancak söz konusu tutardan daha yüksek bir ücret talep edemez.

Katılım Payı Nedir?

Özel hastanede muayene ve tedavi olanların fark ücreti dışında ödemeleri gereken bir diğer ücretse katılım payı ücretidir. Katılım payı ücretleri devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri için 6 TL olarak belirlenmiştir. Özel hastanelerdeki bu tutarsa 15 TL’dir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Fark Ücreti Ödemeyin

SGK’lılar için özel hastanelerden fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanınsa bir yolu var. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK’lılar, SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerdeki tüm muayene ve tedavi işlemlerini fark ücreti ödemeden gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de de özellikle son dönemde önemli bir ilgi görmeye başlayan tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerdeki sağlık giderlerinizin bir kısmını SGK karşılarken, kalan kısmını ise poliçenizi yaptırdığınız sigorta şirketi karşılamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine sahip olanlar özel hastanelerdeki işlemlerinde sadece 15 TL’lik katkı payı ücretini ödemektedirler.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

  • Özel hastanelerde aldığınız sağlık hizmeti için ekstra fark ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Özel sağlık sigortası ürünlerine göre yıllık prim tutarı çok daha düşük bir sigorta türüdür.
  • SGK’nızdan yararlanan aile bireyleri için de ayrı ayrı poliçe yaptırabilirsiniz.
  • Yılda bir defaya mahsus prim ücretini ödedikten sonra, poliçe dönemi süresince ücretsiz olarak özel sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına SGK’lı olan herkes başvurabilir. (Yaş sınırı kimi sigorta şirketlerinde 55, kimilerinde ise 60 olarak belirlenmiştir.)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

SGK Özel HastanelerTamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere iki farklı teminat türü vardır. Dilediğiniz takdirde bu iki teminat türünü veya sadece yatarak tedavi teminat türünü satın alabilirsiniz. Sadece ayakta tedavi teminatını almanızsa mümkün değildir.

Son dönemdeki bazı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde doğum teminatı da teminatlar arasına eklenmektedir. ( Teminat ve kapsamlar sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir, bu nedenle en net bilgiye ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak uzman sigorta danışmanlarımızdan bilgi alın. )

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusunu Kolayca Yapın

Siz de hem kendi, hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak ve özel sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarından yararlanmaya başlayın.

Şimdi tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu ile veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak teklif alın, uzman sigorta danışmanlarımız ihtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusundaki en avantajlı teklifleri size sunsun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL