Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigaranın zararları saymakla bitmiyor. Buna rağmen sigara kullanım oranı ülkemizde hala çok fazla. Gelişmiş ülkelerde sigara tüketimi giderek azalırken, gelişmekte olan ve fakir ülkelerde sigara tüketimi giderek artıyor.

Sigara tüketiminden en çok zarar gören, anne karnındaki bebekler oluyor. Sigara tiryakisi annelerin dünyaya getirdiği 100 çocuktan %65’i ne yazık ki özürlü doğuyor. 35-38 yaş arası sürekli sigara içen kişilerin %55’i büyük risk altında kalıyor.

Sigara içen kişilerde ani ölüm, içmeyen kişilerin oranından 10 kat fazladır. Bacak damarı tıkanıklarının %90’ı ise, sigaradan kaynaklanıyor. Sigara içen kadınlarda kısırlık oranı da içmeyenlere oranla 10 kat fazladır.

Sigaranın daha pek çok zararını ve sigaradan kurtulma yollarını Sigarayı Hayatınızdan Çıkarmanın Zamanı Geldi ve Sigara Göz Hastalıklarında Risk Faktörü yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

1-7 Mart Yeşilay Haftası kapsamında hafta boyu düzenlenecek etkinliklerle, kamuoyunun bağımlılıklarla ilgili farkındalığını arttırmak hedefleniyor. “Yeşilay En’leri” ödüllerinin de verileceği haftada “Yeşilay Bağımsızlık Maçı” ve “Bisiklet Turu” ile sporun önemine dikkat çekiliyor.

Sigortam.net üzerinden mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın, hayatınızı riske atmayın. Dilerseniz online teklif alın ya da 444 24 00 Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL