Sigaranın Zararları Nelerdir? | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigaranın zararları saymakla bitmiyor. Buna rağmen sigara kullanım oranı ülkemizde hala çok fazla. Gelişmiş ülkelerde sigara tüketimi giderek azalırken, gelişmekte olan ve fakir ülkelerde sigara tüketimi giderek artıyor.

Sigara tüketiminden en çok zarar gören, anne karnındaki bebekler oluyor. Sigara tiryakisi annelerin dünyaya getirdiği 100 çocuktan %65’i ne yazık ki özürlü doğuyor. 35-38 yaş arası sürekli sigara içen kişilerin %55’i büyük risk altında kalıyor.

Sigara içen kişilerde ani ölüm, içmeyen kişilerin oranından 10 kat fazladır. Bacak damarı tıkanıklarının %90’ı ise, sigaradan kaynaklanıyor. Sigara içen kadınlarda kısırlık oranı da içmeyenlere oranla 10 kat fazladır.

Sigaranın daha pek çok zararını ve sigaradan kurtulma yollarını Sigarayı Hayatınızdan Çıkarmanın Zamanı Geldi ve Sigara Göz Hastalıklarında Risk Faktörü yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

1-7 Mart Yeşilay Haftası kapsamında hafta boyu düzenlenecek etkinliklerle, kamuoyunun bağımlılıklarla ilgili farkındalığını arttırmak hedefleniyor. “Yeşilay En’leri” ödüllerinin de verileceği haftada “Yeşilay Bağımsızlık Maçı” ve “Bisiklet Turu” ile sporun önemine dikkat çekiliyor.

Sigortam.net üzerinden mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın, hayatınızı riske atmayın. Dilerseniz online teklif alın ya da 444 24 00 Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşın.

 


Benzer İçerikler

Grip ve Soğuk Algınlığı Arasındaki 10 Fark

En çok karşılaşılan kış hastalıkları grip ve soğuk algınlığını artık karıştırmak yok. Grip ve soğuk algınlığı arasındaki 10 fark sağlık rehberimizde!

Devamını Oku

Ramazanda Reflü ve Gastrit Problemi Olanlar Dikkat!

Ramazan ayında uzun süreli açlık ve iftarda aşırı beslenme mide problemi bulunanları tehdit ediyor. Reflü ve gastrit şikayeti olanlar Ramazan ayında nasıl bir yol izlemeli?

Devamını Oku

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Hakkında

3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde engelli vatandaşların trafikte yaşadıkları problemlere dikkat çekmek adına özel bir sayfa hazırladık.

Devamını Oku