Sigorta Prim Sorgulama Nereden Yapılır?

Sigorta prim sorgulama nereden yapılır? Sigorta prim sorgulama internetten yapılabilir mi? sorularının detayları yazımızın içeriğinde. Sigorta prim sorgulama yaparak prim borcu detaylarını bilmenizde fayda var.

Bireylerin kişisel olarak kendileri ve/veya yakınları için aldıkları özel sağlık sigortalarının yanı sıra, sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, devletin vatandaşlarına sunmakla yükümlü olduğu genel sağlık sigortası hizmeti yer almaktadır.

Genel sağlık sigortasının amacına baktığımızda ise ülke genelinde vatandaşların tümünün sağlık hizmetlerinden faydalanması, temel sağlık ihtiyaçlarının giderilmesidir. Zorunlu şekilde dahil olunan genel sağlık sigortası, 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi kapsıyor.

2006 yılında yapılan sosyal güvenlik reformu ile Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirilmiş olan çeşitli sosyal sigorta kurumları ile sosyal devletin yapısı güçlendirilmiştir.

Sigorta Prim Sorgulama

Yapılan reform ile birlikte sigorta ile ilgili hizmetler tek çatı altında birleştirilmiştir. Ayrıca e-devlet projeleri kapsamında sigorta prim sorgulama işlemlerinin tamamı Türkiye.gov.tr adresinden yapılıyor. Bu sisteme e-devlet şifresi ile girilebiliyor. Türkiye.gov.tr girerek “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” bölümünden prim sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sigorta sorgulama ve sigorta prim hesaplama hizmetlerinin de alınabildiği çevrimiçi hizmetler kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen hizmetlerin pek çoğu hakkında bilgiye ulaşmak mümkün hale getirilmiştir. Sigorta primi bilgileriniz için resmi adresten sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi yaparak ihtiyacınız olan detaylara ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası İle Kaliteli Sağlık Hizmeti

Özel sağlık sigortası yaptırarak, özel hastanelerde ayakta ve yatarak tedavi teminatlarından faydalanabilir, kaliteli ve rahat bir sağlık hizmeti alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası fiyatları için teklif alın, fiyat ve teminatları karşılaştırın.

Dilerseniz daha uygun fiyatlara yaptırabileceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak, fark ücreti ödememe avantajını yaşayın. Hem uygun fiyatlara sağlık sigortası yaptırmak hem de anlaşmalı özel hastanelerden rahatlıkla faydalanabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarıiçin teklif alın.

Sağlık sigortası hakkında sormak istediğiniz sorular için 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayabilir, sigorta uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL